Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Konwojówka 2018

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Policjanci z Poznania będą służyć w Kosowie

  6 marca 2018 roku, kadra dowódcza Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu spotkała się z policjantami, którzy będą reprezentować jednostkę w ramach kontyngentu pokojowego polskiej policji w Kosowie. To już XXVIII zmiana Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która pełnić będzie służbę w ramach kontyngentu pokojowego EULEX.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. KWP – Komendant podziękował odchodzącym na emeryturę

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka uroczyście pożegnał policjantów i pracowników Policji, którzy w ostatnim czasie odeszli na emeryturę. Spotkanie było okazją do podziękowania za ich dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

 4. KWP - Wielkopolscy policjanci i pracownicy cywilni podzielili się krwią

  "Policyjni KREWniacy" po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki krwi "SpoKREWnieni służbą". Już przed godzina 8 rano, 8 marca, Krwiobus zaparkował przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Zebrała się tam grupa policjantów, którzy przyszli po to aby oddać krew. W ten sposób chcą ratować życie innych osób.

 5. KWP - Policjanci badali trzeźwość na autostradzie A2

  Autostrada A-2 jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy. Skupia ruch transgraniczny, w którym dobowe natężenie określa się na około 40 tysięcy pojazdów. Policjanci z woj. wielkopolskiego z funkcjonariuszami ruchu drogowego z KWP Łódź zaplanowali pierwsze takie wspólne działania kontrolne.

 6. Jarocin - Ukradł auto, po pościgu został zatrzymany przez Policję

  Policjanci z Jarocina zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu, chwilę po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

 7. KWP - 5 marca działania Policji przy przejazdach kolejowych - video

  Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego policjanci, postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach. 5 marca br. zostaną przeprowadzone działania w pobliżu przejazdów kolejowych.

 8. Września - Policjanci odzyskali skradziony samochód

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odnaleźli mercedesa, który został skradziony na terenie Poznania. Pojazd został zaparkowany na osiedlowym parkingu między innymi samochodami. Wartość strat została oszacowana na ponad 70 tysięcy złotych.

 9. KWP - Szkolenie dla pracowników Banku PKO BP

  Mając na względzie troskę o bezpieczeństwo seniorów, dążąc do wsparcia ich aktywności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, Wydział Prewencji KWP w Poznaniu nawiązał współpracę z Bankiem PKO BP S.A. – Regionalnym Oddziałem Detalicznym w Poznaniu. Wspólne działania obu instytucji zaowocowało szkoleniem dla pracowników banku.

 10. KGP - SZANOWNE PANIE, POLICJANTKI I PRACOWNICE POLICJI!

  Serdeczne życzenia od Kierownictwa polskiej Policji z okazji Dnia Kobiet!

Praca w Policji