Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Aids

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Policjanci pomogli 2,5 letniej dziewczynce

  Policjanci z Poznania wracając po służbie do domu, zauważyli na chodniku leżące dziecko. Okazało się, że nie oddycha. Natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie.

 2. KWP - Uroczyste pożegnanie Dowódcy Plutonu odchodzącego na emeryturę

  Po 25 latach służby w mundurze, w całości spędzonych w Oddziale Prewencji Policji KWP w Poznaniu, na emeryturę odszedł asp. sztab. Maciej Hoffmann. W uroczystej zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza OPP oraz policjanci 4 Kompanii.

 3. KWP - IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE HALOWEJ IM. PODKOM. ANDRZEJA STRUJA ZA NAMI

  W dniach 7-9 lutego br odbył się IX Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. Policjantki z Wielkopolski odniosły kolejny sukces i stanęły na podium. Po zaciętej walce zajęły 3 miejsce. Turniej zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i instytucji z Polski oraz takich krajów jak: Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali oszustki działające metodą "na policjanta"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 6. KWP - Bezpieczne Ferie 2018 - spotkanie z dziećmi

  Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które rozpoczęły w Wielkopolsce ferie zimowe, policjanci zorganizowali działania profilaktyczne w II L.O. w Swarzędzu. Do akcji włączyli się także strażacy oraz pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 7. Złotów – Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zabezpieczyli 13 kilogramów krajanki tytoniowej, 131 litrów alkoholu i 360 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 65-letniego mężczyznę, który za posiadanie nielegalnej kontrabandy odpowie przed sądem.

 8. KWP - Wielkopolska jest przygotowana do ferii

  W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się dzisiaj konferencja prasowa z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oraz przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Policji i Rady Rodziny. W jej trakcie omówiono przygotowania funkcjonariuszy i instytucji publicznych do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie ferii zimowych. Podsumowano również działanie programu „Aktywna tablica” w naszym województwie.

 9. Oborniki - Policjantka po służbie uratowała ludzkie życie

  St. post. Barbara Strzępka z obornickiej Policji jest przykładem tego, że policjantem jest się zawsze nawet w czasie wolnym od służby. Dzięki jej natychmiastowej reakcji na zdarzenie drogowe i udzielonej pierwszej pomocy uratowane zostało życie potrąconego mężczyzny.

 10. Leszno - ROZBITA ZORGANIZOWANA GRUPA SAMOCHODOWA DZIAŁAJĄCA NA TERENIE POLSKI I EUROPY

  Policjanci zatrzymali 13 osób, w tym kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów w Polsce i Europie. Szacuje się, że członkowie grupy mają związek z kradzieżami aut wartymi kilka milionów złotych. Podczas jednodniowej akcji na terenie pięciu województw zabezpieczono kilka pojazdów oraz ogromne ilości części pochodzących od skradzionych samochodów. Ośmiu podejrzanych trafiło na trzy miesiące do aresztu.

Praca w Policji