Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Najczęściej czytane

 1. KWP – Kolejny medal policjanta Bartosza Kołeckiego

  Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu st. post. Bartosz Kołecki pod koniec sierpnia br. reprezentował Polskę podczas Letniej Uniwersjady na Tajwanie. Zawody odbyły się w dniach 19-30 sierpnia w Tajpej. Bartosz stanął na podium. Do Polski wrócił z brązowym medalem. Kolejny medal trafił do jego kolekcji po zawodach z cyklu Pucharu Świata - Taekwondo Polish Open - Warsaw Cup, które odbyły się w dniach 16-17 września br. w stolicy. Gratulujemy!

 2. KWP – Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Rokietnicy

  Od 20 września br. policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rokietnica. Wszystko za sprawą przywróconego posterunku Policji, który został dziś uroczyście otwarty w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka, Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. KWP - Areszt za oszustwa w sieci

  Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Nowym Tomyślu, ustalili grupę osób działających na internetowych portalach ogłoszeniowych, które zajmowały się oszustwami. Przyjmowali oni środki pieniężne w postaci kaucji na zarezerwowanie lokalu mieszkalnego, jak również zaliczki tytułem rezerwacji lokali wczasowych. Grupa ta działała na terenie całego kraju.

 5. KWP – EDWARD 2017 – Młodym kierowcom ku przestrodze!

  Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD wypada 21 września br. W związku z tym Wielkopolska Policja prowadzi działania informacyjno-prewencyjne ukierunkowane na zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych. Jak wynika z analiz zdarzeń drogowych, bardzo często sprawcami wypadków są młodzi kierowcy, którym towarzyszy brak doświadczenia i wyobraźni, brawura oraz chęć zaimponowania innym. Dane w tym zakresie publikujemy młodym kierowcom ku przestrodze!

 6. Ostrów Wlkp - Policjanci ratują życie

  Gdyby nie szybka reakcja ostrowskich policjantów z Wydziału Prewencji mogłoby dojść do tragedii. 35-letni mężczyzna postanowił odebrać sobie życie. Mężczyzna miał zaciśniętą na szyi linę. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie.

 7. Ćwiczenia EGIDA-17

  17 września br. w osiemdziesięciu dwóch jednostkach Policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.

 8. Nowy Tomyśl - Na autopilocie wprost do aresztu

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu 16 września br.odzyskali skradzione na terenie Niemiec Subaru Levorg. Wartość pojazdu to ponad 100 tysięcy złotych. Jak na razie w sprawie zatrzymano jedną osobę – 24-letniego mieszkańca Warszawy.

 9. Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – EDWARD 2017

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie ze ŠKODĄ Road Safety włącza się aktywnie w działania Europejskiego dnia bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD, który wypada 21 września 2017 roku. W związku z tym już teraz zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w warsztatach bezpieczeństwa, które odbędą się 21 września br. w godzinach od 10–16 w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 425.

 10. KWP - EDWARD 2017 - Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie wielkopolskim

  Jutro, 21 września Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. Niestety w Wielkopolsce niemalże nie ma dnia bez śmiertelnego wypadku. Choć policjanci służby ruchu drogowego robią co mogą, by ograniczyć zdarzenia drogowe – dane liczbowe mówią same za siebie. Pamiętajmy, że nawet najlepiej zaplanowane i przeprowadzone działania policyjne nigdy nie będą gwarantem bezpieczeństwa. To zależy od nas – uczestników ruchu drogowego! Od naszej wyobraźni i odpowiedzialności!

Praca w Policji