Policja Wielkopolska

1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Leszno - Przewoził narkotyki w kole zapasowym - video

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim aucie 3 kg marihuany i około 160 gramów haszyszu. Mężczyzna skrzętnie ukrył narkotyki w zapasowym kole, jednak wywęszył je policyjny pies. 40-latek trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 2. KWP - Rozpoznajesz swoje rzeczy? Skontaktuj się z nami

  Policjanci zajmujący się sprawą włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań publikują zdjęcia rzeczy, które zostały odzyskane w wyniku zatrzymania osób związanych z tymi zdarzeniami. Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoje rzeczy, prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę pod numerem telefonu 61 841 30 71.

 3. Poznań - Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami - video

  Policjanci z Poznania zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta, który posiadał w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków takich jak kokaina, amfetamina czy tabletki extazy. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt.

 4. KWP – Nowi na pokładzie - video

  Huzar i Rati to nowe czworonogi w Plutonie Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Psiaki różni nie tylko rasa, ale przede wszystkim usposobienie. Pomimo, że są całkowicie inni, po zakończeniu szkolenia w kategorii patrolowej, razem z policjantami będą strzec bezpieczeństwa na terenie Wielkopolski.

 5. Poznań - Policyjne działania "NURD" - video

  Dziś w Poznaniu, tak samo jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem pieszych, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 6. KWP - Jesień i zima – najgorszy czas dla pieszych!

  Jesień i zima – to zmienne, trudne warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie bardzo niebezpieczne warunki drogowe – zwłaszcza dla pieszych.

 7. KWP - Podziękowania dyrektora RCKiK dla policyjnych krwiodawców

  Podczas uroczystości tegorocznego Święta Niepodległości, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu wręczył Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu okolicznościowy ryngraf w podziękowaniu za zaangażowanie wielkopolskich policjantów w akcje zbiórki krwi. To ogromne wyróżnienie dla wszystkich funkcjonariuszy z Wielkopolski, którzy oddając krew, ratują życie i zdrowie innych osób.

 8. Wyróżnienia za ocalone życie – Kryształowe Gwiazdy 2019

  Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienie wręczane wielkopolskim policjantom, którzy z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych. Każdego roku przybywa dziesiątki laureatów, co świadczy o tym jak poważnie policjanci traktują słowa roty ślubowania. 28 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Do grona laureatów dołączyło kolejnych 69 policjantów i policjantek z całego województwa.

 9. KWP – Żywa lekcja historii w wykonaniu uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu jako pierwsza jednostka w kraju zaprezentowała publiczności niezwykłe historyczne widowisko z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. Spektakl pn. „Jeden dzień ze służby Wiktora- przodownika Policji Państwowej” został wystawiony 18 lutego br., w Teatrze Wielkim podczas gali rozpoczynającej wielkopolskie obchody tej rocznicy.

 10. Konin – Policyjny siłacz dwukrotnie stanął na podium

  Młodszy aspirant Arkadiusz Macudziński – detektyw Zespołu Kryminalnego, Komisariatu Policji w Starym Mieście – w listopadzie dwukrotnie wystartował w zawodach wyciskania sztangi leżąc. Podczas pierwszych zawodów zdobył brązowy krążek, a podczas drugich srebrny, zdobywając tytuł Wicemistrza Europy.