Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Fundusze EU
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Najczęściej czytane

 1. KWP - Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie w ramach „18 PKO Poznań Maraton”

  15 października 2017 r. w godzinach rannych, kilka tysięcy osób wystartowało w 18.PKO Poznań Maraton. Wśród nich liczna grupa policjantów i policjantek. Piękna jesienna aura sprzyjała wszystkim zawodnikom. W ramach tegorocznego biegu odbyły się tradycyjnie Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie. Całą imprezę zabezpieczali również funkcjonariusze, dbając aby zawody odbyły się bezpiecznie i bez żadnych zakłóceń.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Leszno - Zamiast telefonu, kostka mydła

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 21-latek z Leszna nadał przesyłkę, w której winien znajdować się markowy telefon komórkowy warty prawie 2 tysiące złotych, a tymczasem odbiorca znalazł w niej … mydło. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 4. KWP - Bombowe szkolenie dla sądów

  18 października 2017 roku funkcjonariusze SPAP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu przeprowadzili szkolenie teoretyczne i praktyczne dla urzędników Sądu Okręgowego i zaproszonych gości z apelacji poznańskiej. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Biedrusku CSWL w Poznaniu, brało w nim udział około 80 osób.

 5. Kalisz - Przyszedł na komendę z narkotykami

  Nietypowo zakończyła się dla 18-latka wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Młody mężczyzna przyszedł w sprawie toczącego się postępowania. Okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Nie przypuszczał, że funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich postanowią sprawdzić powód jego dziwnego zachowania.

 6. KWP – Szkolenie policjantów z grupy "BLOKERS”

  16 października br. odbyło się kolejne doskonalenie zawodowe dla policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wchodzących w skład nieetatowej grupy „BLOKERS’’. W szkoleniu uczestniczyli także policyjni antyterroryści.

 7. Nowy Tomyśl - Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji

  Policjanci z całej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu uczestniczyli w niecodziennych działaniach. Wzięli udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wynik mógł być tylko jeden…..powodzenie.

 8. Poznań - Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Dopiewie

  Od 11 października br. policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Dopiewo. Wszystko za sprawą nowo otwartego Komisariatu Policji w Dopiewie, który został dziś uroczyście otwarty w obecności Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki.

 9. KWP - Szkolenie policyjnych negocjatorów

  Kilkudziesięciu negocjatorów podnosiło swoje kwalifikacje podczas wspólnego spotkania . Funkcjonariusze z Wielkopolski oraz kilku innych województw szkolili swoje umiejętności, oraz podnosili wiedzę z zakresu negocjacji oraz psychologii. W spotkaniu uczestniczył p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, oraz Naczelnicy Wydziałów Sztab Policji w Poznaniu i Gorzowie Wlkp.

 10. Kalisz - Policjant jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Kierowca fiata wsiadł za kierownicę, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go jadący na służbę asp. Mariusz Wódka z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Funkcjonariusz zabrał 49-latkowi kluczyki i powiadomił o sytuacji oficera dyżurnego. W związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wieluńskiego grozi 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

Praca w Policji