Tourist Guide
język migowy

Wielkopolski Dzielnicowy Roku 2013

DSC 1341Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek gościł dzisiaj na uroczystej gali triumfatorów wojewódzkiej edycji VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku. Wraz z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim nagrodził policjantów, którzy będą reprezentować wielkopolski garnizon Policji w ogólnokrajowych zawodach, które rozegrane zostaną w Szkole Policji w Katowicach.

W podsumowanym właśnie wojewódzkim etapie turnieju, tradycyjnie objętym honorowym patronatem przez Wojewodę Wielkopolskiego Piotra Florka, udział wzięły reprezentacje wszystkich 31 komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego. Każda z reprezentacji składała się z dwóch policjantów dzielnicowych, którzy tego zaszczytu dostąpili poprzez odniesienie zwycięstwa w kwalifikacjach przeprowadzonych na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji. W ten sposób na wojewódzki finał zawodów stawiła się elita wielkopolskich policjantów tej specjalności.

DSC 1323

Pierwsze miejsce w zawodach zdobył st. sierż. Marek Sowa z  Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Natomiast drugie miejsce w turnieju wywalczył st. sierż. Robert Barczak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Dzięki temu wymienieni funkcjonariusze stanowić będą skład reprezentacji wielkopolskiego garnizonu Policji na VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku, które rozegrane zostaną jeszcze w bieżącym miesiącu w Szkole Policji w Katowicach. Trzecie miejsce w wojewódzkiej edycji zawodów zajął asp. Jarosław Polarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Warto przy tym zauważyć, iż rywalizacja o drugą lokatę była na tyle zacięta, iż o ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydował czas rozwiązania testu wiedzy zawodowej, gdyż zawodnicy w dwóch przeprowadzonych konkurencjach zdobyli dokładnie tą samą liczbę punktów.

DSC 1337

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek gratulując wyróżnionym znakomitych wyników podkreślił wagę profesji dzielnicowego dla funkcjonowania społeczeństwa porównując ją do roli jaką w systemie służby zdrowia  pełni lekarz pierwszego kontaktu. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski ze swojej strony podkreślił, iż dzielnicowi są filarem służby prewencyjnej, co wymaga podjęcia szczególnych działań mających na celu zapewnienie każdemu z funkcjonariuszy nowoczesnego i uniwersalnego warsztatu pracy, który decyduje nie tylko o efektywności poszczególnych policjantów, lecz całej formacji policyjnej. Przy tej okazji warto podkreślić, że według ostatnich danych opublikowanych we wrześniu przez CBOS Policja cieszy się zaufaniem aż 66% obywateli naszego kraju. Daje to wynik identyczny jak w przypadku ocen Polaków dla pracy Prezydenta RP i wojska. Warto również zauważyć, iż tylko wybrane media odnotowują wyższe wskaźniki zaufania społecznego w grupie instytucji publicznych. To niewątpliwie również stanowi zarówno powód do dumy, jak i o sukcesach najliczniejszej formacji policyjnej - dzielnicowych.

DSC 1341

Triumfatorów zawodów nagrodził także Przewodniczący Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary.