Jarocin - Policja szuka sprawcy napadu na sklep monopolowy - video

ws1Policja z Jarocina poszukuje sprawcy napadu na sklep monopolowy w Jarocinie, do którego doszło 17 grudnia br. o godz. 23.18. Napad i twarz sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci proszą o kontakt osoby, które na przedstawionym filmie rozpoznają podejrzanego.

Czytaj więcej...

KWP – Amfetaminę zakopywali w lesie – zostali zatrzymani

Zdjcie0366Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli 353 gramy amfetaminy, z czego większość mężczyźni przechowywali w lesie. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi im teraz nawet 12 lat więzienia. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór policji.

Czytaj więcej...

Poznań – Widziałeś ten wypadek? Zadzwoń!

alarmPolicjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 14 grudnia br. w Poznaniu. Na ulicy Głuszyna kierujący peugeotem 405 z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów pojazdu doznało obrażeń ciała. Świadków wypadku prosimy o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

KWP - Działania pn. "Alkohol i Narkotyki"

DSC 217418 grudnia br. policjanci Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Kole przeprowadzili działania pn: „Alkohol i Narkotyki”. Podczas 3 godzinnej akcji ukierunkowanej na eliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz kierowców będących pod działaniem środków odurzających z ruchu drogowego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1757 kierujących pojazdami oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na Starym Rynku

1Poznańscy policjanci prowadzą systematyczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym okolice Starego Rynku. To wizytówka miasta i miejsce, w którym chętnie przebywają zarówno mieszkańcy, jak i goście. W ten weekend główną atrakcją był świąteczny jarmark. Dzięki temu Stary Rynek tętnił życiem.

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji [VIDEO]


zyczenia2014-wkwp
Życzenia Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Policjantki, Policjanci, Pracownicy Policji i Emeryci
Święta Bożego Narodzenia, ozdobione piękną polską tradycją
zyczenia2014-pismo
KWP - Spotkanie wigilijne

11Przy wigilijnym opłatku na zaproszenie Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu spotkali się szefowie wszystkich komend miejskich i powiatowych, naczelnicy wydziałów oraz kierownicy innych jednostek organizacyjnych. W spotkaniu wzięli udział licznie zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił występ chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Czytaj więcej...

KWP - Nowo otwarta siłownia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji

11Od 17 grudnia policjantki, policjanci i pracownicy cywilni mogą korzystać z nowo otwartej siłowni. Sala powstała na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Kochanowskiego. Jest nowocześnie wyposażona tak, aby każdy z ćwiczących mógł znaleźć coś dla siebie. Sprawność fizyczna to jeden z elementów, który bardzo przydaje się w codziennej służbie.

Czytaj więcej...

KWP - Odprawa kadry kierowniczej

4W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się dwudniowa odprawa służbowa kadry kierowniczej wielkopolskiej Policji. Podczas spotkania podsumowano efekty pracy w mijającym roku. Dyskutowano także o planach na nowy rok oraz o nadchodzących zmianach w procedurze karnej.

Czytaj więcej...