Kalisz - Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

IMG 5844Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z dzielnicowymi z KMP w Kaliszu po raz kolejny ujawnili osoby zajmujące się nielegalną dystrybucją alkoholu i wyrobów tytoniowych. Tym razem to dwaj mężczyźni w wieku 68 i 60 lat. Obaj odpowiedzą za wykroczenia karnoskarbowe.

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci po służbie zatrzymali kierowcę, który miał ponad 2,5 promila

alkomatZgrany duet policjantów z Posterunku Policji w Kaczorach, wracając do domu po służbie, zatrzymał kierowcę, który prowadził vw golfa, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna jechał pijany do pracy na nocną zmianę. Na szczęście na drodze zauważyli go mundurowi. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Czytaj więcej...

Wolsztyn – Policjanci zabezpieczyli ponad 70 kg nielegalnego tytoniu

image00241-letni mieszkaniec Wolsztyna został zatrzymany za nielegalne przechowywanie wyrobów tytoniowych bez wymaganych prawem znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli około 71 kilogramów krojonego tytoniu w mieszkaniu mężczyzny. Grozi mu kara grzywny i nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Jarocin - Spowodował kolizję i uciekł bo był pijany

alkotest 2Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez jarocińskich dzielnicowych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Odpowiedzą za wyłudzenie 55 tysięcy kredytu

pieniadze i par malePolicjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy działając wspólnie i w porozumieniu wyłudzili kilka kredytów na łączną kwotę 55 tysięcy złotych. Oszuści działali pomiędzy 2011 a 2014 rokiem, a ofiarą ich przestępczych procederów padły dwa miejscowe banki. Całej trójce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Leszno - Zatrzymany za napaść na sąsiada

policjaPolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o napaść na sąsiada. Wdarł się do jego domu, pobił go i ukradł 1000 zł. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Krotoszyn – Akcja „Alkohol i narkotyki”

P1110206W Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie przeprowadzono akcję pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości 1789 kierujących. Podczas działań policjanci wyeliminowali 6 nietrzeźwych kierowców, którzy za jazdę na „podwójnym gazie” stracili prawa jazdy. Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę.

Czytaj więcej...

Gostyń - Akcja "Prędkość"

P1221006Policjanci z gostyńskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzali na ile kierowcy dostosowują się do ograniczeń prędkości na drogach. Mundurowi ujawnili 73 wykroczenia i wystawili 69 mandatów karnych.

Czytaj więcej...

Kalisz – Zarzuty za nielegalny pobór prądu i amunicję

Obraz11 056Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Kaliszu ujawnili nielegalne źródło poboru energii elektrycznej. Podczas czynności policjanci w mieszkaniu znaleźli również nielegalną amunicję. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 28-letni kaliszanin. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Złotów - Z promilami i zakazem na rowerze

rowerekAni sądowy zakaz, ani blisko 4 promile alkoholu w organizmie nie zatrzymały dziarskiego rowerzysty, którego 20 stycznia br. Zatrzymali go do kontroli policjanci ze złotowskiej komendy. Za swój czyn 30-latek odpowie teraz przed sądem.

Czytaj więcej...