Tourist Guide
język migowy

Kalisz - Kierował w stanie nietrzeźwości... dwa razy tego samego dnia - video

sierz.jankowskiPolicjanci kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. Okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy. Kiedy dwie godziny później, wracający ze służby sierż. Adrian Jankowski, zobaczył na ul. Łódzkiej ten sam jednoślad od razu rozpoznał kierowcę motoroweru. Mężczyzna trafił do policyjnej izby wytrzeźwień. Dziś usłyszał zarzut.

Czytaj więcej...

Gniezno - Jaśmin wywąchał marihuanę

111Policyjny pies Jaśmin wywąchał ukrytą w mieszkaniu marihuanę. Dzięki niemu policjanci z Sępolna Krajeńskiego i Gniezna, zatrzymali dilera narkotykowego. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. Wcześniej w tej sprawie gnieźnieńscy kryminalni zatrzymali 20-latka, który przewoził w samochodzie narkotyki oraz był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości po niepowrocie z placówki opiekuńczo - wychowawczej.

Czytaj więcej...

KWP - Policjanci odzyskali kradzione części samochodowe

12Policjanci z Poznania zabezpieczyli na terenie pow. chodzieskiego części samochodowe warte kilkadziesiąt tys. złotych. Zatrzymali jedną osobę. Biegli wstępnie zidentyfikowali te przedmioty jako pochodzące ze skradzionych pojazdów z Niemiec i Francji. Za paserstwo grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci z seniorami o bezpieczeństwie

DSC00877Wielkopolscy policjanci realizują program profilaktyczny „Bezpieczne życie seniorów”. Z inicjatywą dla starszych mieszkańców miasta Poznania i powiatu poznańskiego, wyszli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Puszczykowie i Komisariatu Policji Poznań Jeżyce. Podczas rozmów z seniorami przestrzegali ich przed zagrożeniami, w szczególności przed oszustwami. Wręczali również Poradniki Bezpiecznego Seniora.

Czytaj więcej...

Poznań - Odpowiedzialny sprzedawca

3Sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym i nieletnim to przestępstwo. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu spotkali się z pracownikami jednej z sieci sklepów wielobranżowych i rozmawiali z nimi o zdarzeniach związanych z tego rodzaju łamaniem prawa. Przypomnieli, że sprzedawca zawsze może zażądać okazania dowodu tożsamości. Wskazali także formy postaw asertywnych, które pomogą wypracować model „odpowiedzialnego sprzedawcy".

Czytaj więcej...

Kalisz - Axel wywęszył włamywacza

11St. sierż. Przemysław Zaleśny razem z Axelem – swoim psem służbowym, w ciągu kilkudziesięciu minut wytropili mężczyznę, który włamał się do sklepu i ukrył się w lesie. Nie po raz pierwszy pokazali, że są ekspertami w swojej dziedzinie. 30-letni mieszkaniec gminy Szczytniki został zatrzymany. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Zatrzymany z narkotykami - video

DSC 2918 800x600Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Łącznie kryminalni zabezpieczyli u mężczyzny ponad 54 gramy tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego.  Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Kalisz - Trzy polany z marihuaną - video

15Blisko 5 tys. porcji narkotyku mogło powstać z krzewów konopi zabezpieczone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Rośliny rosły na trzech specjalnie przygotowanych polanach. W związku z nielegalną uprawą konopi zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu.

Czytaj więcej...

Leszno - Okradł pracodawcę – usłyszał zarzut

DSC 0459Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież na szkodę swojego pracodawcy. Skradł urządzenia warte ponad tysiąc złotych. To 31-letni mieszkaniec Leszna. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Jarocin - Odpowie za kradzież roweru

1Kryminalni z Jarocina ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a odzyskany jednoślad wrócił do właściciela. Amator cudzej własności może trafić na 5 lat do więzienia.

Czytaj więcej...