Krotoszyn - Konferencja "Młody kierowca"

P110054628 października z inicjatywy Komendy Powiatowej w Krotoszynie i Starostwa Powiatowego, w powiecie krotoszyńskim odbyły się konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi lub wkrótce je otrzymają.

Czytaj więcej...

Słupca – Policja zatrzymała sprawcę napaści na nastolatka

sprawcaSłupeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował w parku 11-letnie dziecko. Chłopcu na szczęście nic poważnego się nie stało. Dzięki jego spostrzegawczości mundurowi dysponowali dokładnym rysopisem napastnika. Podejrzany został zatrzymany kilkanaście godzin później.

Czytaj więcej...

KWP – Powstanie poznańskiej grupy PAT i premiera spektaklu "Sekret"

34 pat poznanNa Scenie na Piętrze, działającej w ramach Estrady Poznańskiej, 30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Wśród wielu znamienitych gości obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

Czytaj więcej...

KWP - Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u wielkopolskich policjantów

14 komendaMinister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta była okazją do zaprezentowania szefowej MSW systemu pracy wielkopolskiej Policji.

Czytaj więcej...

Kalisz - 16-latek uciekał przed Policją

sygnalW nocy z 25 na 26 października funkcjonariusze Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymali po pościgu kierowcę samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą auta siedział… 16-letni uczeń gimnazjum. Na szczęście lekkomyślny nastolatek nie był sprawcą żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Jednakże swoim zachowaniem spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

policjaPolicjanci z Komendy Powiatowej w Pile zatrzymali 29 października br. sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna tego samego dnia w godzinach porannych poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym ze szpitali w Warszawie. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Gniezno - Policjanci spełnili marzenie chorego chłopca

DSC 2061kPolicjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie od ponad 2 lat zbierają nakrętki na rehabilitację 17-letniego Damiana, który nagle poważnie zachorował. Podczas ostatniej wizyty u nastolatka, zaprosili go do komendy, by pokazać na czym polega ich służba i jakim dysponują wyposażeniem. 29 października Damian miał okazję zobaczyć na żywo jak wygląda praca policjantów.

Czytaj więcej...

Września - Z młodzieżą o profilaktyce

00128 października w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa we Wrześni odbyło się szkolenie dla młodzieży szkół gimnazjalnych „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia” w ramach projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Szkolenie zostało przeprowadzone we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną we Wrześni.

Czytaj więcej...

Śrem - Policjanci i celnicy zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu - video

Zdjcie0027 29.10.14 4Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, gdzie zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...

KWP – Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki - video

leadPolicjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu ok. 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

Czytaj więcej...