Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Fundusze EU
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Aids

Najczęściej czytane

 1. POZNAŃ – ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

  Poznańscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak uderza innego mężczyznę po czym pozostawia go na jezdni i odchodzi z miejsca. Dalszy przebieg zdarzenia jest jeszcze bardziej tragiczny. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania, prosimy o kontakt z Policją.

 2. KWP - Afera mieszkaniowa bis

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 5 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przejmowaniem nieruchomości. Wyłudzili mieszkania, domy i grunty o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna przeciwko któremu aktualnie w sądzie w Poznaniu toczy się proces w tzw. aferze mieszkaniowej z 2010 roku.

 3. KWP - Zlikwidowano seks korporację działającą na terenie jednej trzeciej kraju - video

  Policjanci z Poznania, we Wrocławiu i na terenie kilku innych województw zlikwidowali seksualną korporację. Była ona zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta. Zamknięta została również centrala telefoniczna zarządzająca seks zamówieniami na obszarze niemal 1/3 Polski. W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało osiem osób.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Gostyń - Policjant z Gostynia został wicemistrzem Polski w trójboju siłowym

  Adam Szymanowski policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został wicemistrzem Polski w trójboju siłowym. Na mistrzostwach w Spale wystartował pomimo niedawno wyleczonej kontuzji. Podczas dźwigania ciężarów Adam Szymanowski osiągnął w swojej kategorii bardzo dobry wynik 825 kg.

 6. KWP – Razem zrobiliśmy „Szpikową Paczkę”!

  Policjanci i pracownicy Policji, nie tylko z województwa wielkopolskiego, zaangażowali się w akcję charytatywną i zrobili „Szpikową Paczkę”. Wszystkie zebrane artykuły zostały dziś przekazane na ręce wolontariuszy Drużyny Szpiku.

 7. KWP - Przedszkolak bezpieczny nie tylko w Święta

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odwiedzili Przedszkole nr 68 w Poznaniu. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Gościem specjalnym był Sierżant Pyrek.

 8. Piła - Policjanci wręczali mikołajkowe odblaski

  W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, 6 grudnia 2017 roku pilska komenda zrealizowała kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

 9. KWP – Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

  „Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały dziś wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

 10. Piła - Groził pozbawieniem życia, został zatrzymany przez policjantów w pościgu

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas zintensyfikowanych i zdecydowanych działań, zatrzymali w pościgu 41-letniego mieszkańca Poznania, który wtargnął do jednego z punktów usługowych i zagroził pracownikowi pozbawieniem życia. Napastnik dodatkowo kopnął pokrzywdzonego w brzuch i uciekł. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara więzienia nawet do kilku lat.

Praca w Policji