Tourist Guide
język migowy

Gniezno – Matrymonialny oszust zatrzymany

kajdanki-kmpSąd Rejonowy w Gnieźnie aresztował na trzy miesiące 38-letniego mężczyznę, który uwiódł, a następnie oszukał kilka kobiet na terenie Wielkopolski. Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali podejrzanego i doprowadzili go do miejscowej prokuratury, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty oszustwa, posiadania broni oraz amunicji bez pozwolenia oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Poznań - Poznańscy policjanci zakończyli poszukiwania 75-latka

policjaPoznańscy policjanci zakończyli poszukiwania 75-latka z Poznania, który zaginął 17 października br. Mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania.

KWP – Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów na Kampusie Morasko

IMG 6196_800x533Ujawniony materiał wybuchowy, wzięcie zakładnika, atak uzbrojonego mężczyzny. To scenariusze jakie na poznańskim Kampusie Morasko przećwiczyli policjanci wspólnie z pracownikami i studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie stopnia przygotowania pracowników uczelni do działań w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Poznań – Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

malta 11_1Policjanci z Poznania prowadzą czynności w związku z pozbawieniem wolności dziecka, do którego doszło 24 września br. Monitoring z miejsca zdarzenia zarejestrował wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania prosimy o kontakt.

Czytaj więcej...

KWP - Policjanci walczyli o mistrzostwo świata w piłce nożnej

13Wielkopolscy policjanci wzięli udział w XXXIV Mistrzostwach Świata Policji w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Holandii. Łącznie Polskę  reprezentowało trzynaście drużyn.

Czytaj więcej...

Szamotuły – Zatrzymany za kradzież paliwa

20161018 135418Pniewscy policjanci zatrzymali 33-latka, który ukradł ze stacji benzynowych w Pniewach ponad 218 litrów paliwa. Teraz mężczyźnie za ten czyn grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Kępno - Nielegalna uprawa konopi indyjskich w środku lasu

12Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zlikwidowali uprawę konopii indyjskich. 84 rośliny znajdowały sie w lesie. Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych roślin można by było sporządzić ponad 400 porcji narkotyku.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali kolejnych „drogowych piratów”

kogut policyjnyKierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 22-latek pędził w terenie zabudowanym 127 km/h, o 56 km/h przekroczył prędkość 23-letni kierowca, 27-latek jechał z prędkością 121 km/h.

Czytaj więcej...

KWP - Handel ludźmi - zagrożenie nadal aktualne!

1-176987Kolejny już raz dzień 18 października jest obchodzony jako Europejski dzień walki z handlem ludźmi. To najlepsza okazja by nagłośnić, poza efektami działań służb w postaci ujawnionych sprawców tego typu przestępstw oraz przypadkami realnie udzielonej pomocy ofiarom tego zjawiska, także podstawowe informacje dotyczące zjawiska, na temat którego jako społeczeństwo niestety nadal wiemy zbyt mało.

Czytaj więcej...

Kalisz - Za szybko i pod wpływem alkoholu - video

sygnalPomimo wielu apeli o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozsądek za kierownicą, nadal wielu kierowców ma lekceważący stosunek do obowiązującego prawa. Policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli mini coopera, którego kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy.

Czytaj więcej...