język migowy

KWP - Narkotyki i dopalacze to zło, które wciąga młodzież!

IMG 0676Problem uzależnienia od środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych ma charakter wielowymiarowy, a problem narkomanii dotyka osób w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk społecznych. Proces ten rozpoczyna się zwykle od przypadkowej sytuacji, pierwszego poczęstowania czy pokusy przeżycia czegoś nowego. Konsekwencje jednak mogą być tragiczne w skutkach.

Czytaj więcej...

Konin - Inauguracja projektu dla seniorów

20Uroczysta inauguracja projektu „Świadomy Senior - Bezpieczny Senior” odbyła się w Urzędzie Gminy Rzgów. W inauguracji wzięli udział: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak, przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej, inspekcji handlowej, inspektoratu farmaceutycznego oraz stacji sanitarno-epidemiologicznej w Koninie.

Czytaj więcej...

Kalisz - Ponadpowiatowe działania na drogach

20150523 130010Policjanci z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, z Komend Powiatowych Policji w Kole i Turku, z Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierowców na drodze. Ponadpowiatowe działania „Droga” zostały przeprowadzone na dwóch trasach wylotowych z Kalisza: drodze krajowej nr 25 oraz drodze wojewódzkiej nr 470.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka

festyn ligowiec - kopia30 maja br. od godziny 10 na lotnisku w Ligowcu odbędzie się coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. To już 10 edycja tej wspaniałej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w zabawie!

Czytaj więcej...

Nowy Tomyśl - Policjanci zatrzymali prawo jazdy

1Nowotomyscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który prowadził osobowego mercedesa będąc pod działaniem marihuany. Teraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego 18-letniemu mieszkańcowi Nowego Tomyśla grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

KWP - Podrobił znak towarowy, usłyszał zarzuty

20150526 173744Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który handlował olejem silnikowym. Był on sprzedawany w podrobionych, opatrzonych zastrzeżonym znakiem towarowym znanej firmy, butelkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad dwa tysiące litrów oleju o szacowanej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Za oznaczanie towaru podrobionym znakiem towarowym ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę 2 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Policjanci na „Dniu bez przemocy”

DSC 0175 670x420W Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowany został „Dzień bez przemocy”, który na stałe wpisał się już w kalendarz życia szkoły. Celem przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej oraz kształtowanie osobowości i relacji międzyludzkich bez przemocy i agresji. Udział w zajęciach wzięli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci uratowali życie 43-letniemu mężczyźnie

radiowoz1Błyskawiczna interwencja pilskich policjantów uratowała życie 43-letniemu mężczyźnie. Podczas jazdy samochodem w pewnym momencie stracił on przytomność, a tym samym panowanie nad kierownicą. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratunkowe i poinformowali o sytuacji pogotowie ratunkowe. Fachowa i profesjonalnie wykonana resuscytacja uratowała mężczyźnie życie.

Czytaj więcej...

Turek – Policjanci zorganizowali szkolenie dla motocyklistów

szkolenie 7W Komendzie Powiatowej Policji w Turku odbyło się szkolenie dla motocyklistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Spotkanie zorganizowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczny jednoślad”.

Czytaj więcej...

Kalisz - Sprawca kradzieży trafił do aresztu

kajdanki copyKradzieże, włamania oraz usiłowania kradzieży z włamaniem to zarzuty, które postawili policjanci 34-letniemu mężczyźnie. Podejrzany włamywał się najczęściej do pojazdów oraz do zlokalizowanych na terenie Kalisza firm i placówek handlowych. Sprawca został zatrzymany przez kaliskich funkcjonariuszy. Po przedstawieniu zarzutów, podejrzany został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Czytaj więcej...