Poznań - Zwycięzcy konkursu "Sieciaki na wakacjach 2014"

28Zorganizowana przez Zespół Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu inicjatywa prewencyjna, na rzecz bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni - Piknik Edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” została laureatem ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Fundację „Dzieci Niczyje” z Warszawy. Przedsięwzięcie to zostało przedstawione w Warszawie w dniach 25-26 września br. podczas VIII Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”.

Czytaj więcej...

Piła - Podziękowania dla 15-latki za wzorową postawę

gim 6W Gimnazjum w Wyrzysku odbyło się wyjątkowe spotkanie. Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Beata Różniak-Krzeszewska wraz z Dyrektorem Szkoły Panią Małgorzatą Charczun złożyli podziękowania 15-letniej Agatce za wzorową postawę. Błyskawiczna reakcja dziewczynki sprawiła, że służby ratunkowe natychmiast zjawiły się na miejscu tragicznego wypadku w Wyrzysku.

Czytaj więcej...

Jarocin – Odpowie za kradzież mienia najbliższych

blacha1Do 5 lat więzienia grozi 48-letniemu mieszkańcowi Jarocina, który ukradł dwa rowery należące do żony i córki. Skradzione przedmioty zastawił w lombardzie. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów i przekazali go prawowitej właścicielce. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Chodzież - Policjanci z Detmold z wizytą w komendzie

P1160357 - Kopia - KopiaW ramach pięciolecia partnerstwa powiatu Lippe z powiatem chodzieskim, policjanci z Detmold złożyli wizytę kolegom i koleżankom z zaprzyjaźnionej Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Spotkanie to było odpowiedzią na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży mł. insp. Przemysława Dorniaka. Bogaty program wizyty pozwolił gościom poznać jednostkę oraz wymienić się doświadczeniami w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Rawicz - Policjanci uratowali kobietę i jej 2-letnie dziecko

patrol od samobojczyniPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, dzięki zgłoszeniu świadka, nie dopuścili do tragedii. Kobieta chodziła po torowisku z małym dziecku na ręku. Na szczęście funkcjonariusze dotarli na miejsce na czas.

Czytaj więcej...

Kalisz - Wyroby spirytusowe i tytoń bez polskich znaków akcyzy

Obraz11 001Po raz kolejny policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy zatrzymali osobę zajmującą się sprzedażą towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 1000 papierosów, blisko 3 kilogramy tytoniu oraz ponad 12 litrów wyrobów spirytusowych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 30-letni kaliszanin. Za to przestępstwo grozi mu kara roku więzienia oraz grzywna.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Podium dla policjanta na mistrzostwach w MMA

torun8Kolejny sukces odniósł policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w MMA rozegranych w Toruniu. Reprezentujący ostrowską komendę st. sierż. Bartosz Pietrzak zajął 3 miejsce. Tuż za podium znalazł się drugi policjant z Ostrowa, debiutujący w tej rangi imprezie sierż. szt. Michał Torz.

Czytaj więcej...

KWP - Poznański policjant w Birmie

20141016 085852 800x600Poznański policjant asp. Jarosław Urbaniak 19 października br. wrócił z podróży służbowej do Birmy. Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu znalazł się w międzynarodowej grupie ekspertów IMG (The International Management Group), którzy na terenie Związku Myanmar przeprowadzili szkolenia dla tamtejszych policjantów z tzw. zarządzania tłumem. To był drugi służbowy pobyt funkcjonariusza w Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj więcej...

KWP - Policjanci doskonalili swoje umiejętności na torze - video

3Policjanci Ruchu Drogowego z Wielkopolski 21 października 2014 r. brali udział w szkoleniu na płycie dawnego lotniska w podpoznańskich Bednarach. Możliwość przećwiczenia różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze w bezpiecznych warunkach, pozwala  na podnoszenie swoich umiejętności. Ma to później przełożenie w codziennej służbie.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Zatrzymani po kilkunastu minutach od kradzieży

IMG 0220Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali dwóch sprawców kradzieży sklepowej, którzy kilkanaście minut wcześniej okradli jeden z marketów w miejscowości Rakoniewice. Towar został odzyskany i wrócił na sklepowe półki. Za kradzież sklepową mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...