Rawicz - Komunikat o zaginionym Romanie Rydzyńskim

r.rydzynskiFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu poszukują zaginionego Romana Rydzyńskiego mężczyzna ma 59 lat jest mieszkańcem Miejskiej Górki.

Czytaj więcej...

Czarnków - Policjanci dotarli do skradzionych samochodów

20150415 163050Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie znaleźli na terenie złomowiska samochodowego części aut pozbawione cech identyfikacyjnych oraz skradzione samochody. Pojazdy pochodzą między innymi z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Właścicielowi złomowiska samochodowego może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań – Zarzuty dla graficiarzy

12a 1Poznańscy policjanci przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia dwóm mężczyznom. Sprawcy malowali graffiti sprayami na elewacji budynku. Straty jakie spowodowali swoim zachowaniem zostały wycenione na 1,5 tys. zł. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. – Kominiarz bez uprawnień zatrzymany przez policjantów

akta copy copy copyPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który wykonywał usługi kominiarskie nie mając do tego odpowiednich uprawnień. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KWP – Policjanci przejęli kontrabandę na targowisku w Jarocinie

20150414 072803Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu zabezpieczyli na terenie Jarocina ok. 15 tys. sztuk papierosów, kilkadziesiąt litrów spirytusu oraz kilka kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty w budżecie państwa oszacowano na kwotę ok. 17 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie mieszkanki powiatu pleszewskiego. Grozi im nawet 3 lata więzienia.

Czytaj więcej...

Złotów - Włamywacz w rękach Policji

wlamywacz2015Złotowscy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w lutym bieżącego roku włamał się do altany ogrodowej. Złodziej ukradł wówczas sprzęt wędkarski z jednego z ogródków działkowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Inauguracja programu "Profilaktyka a Ty"

IMG 1794W Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie, mające na celu utworzenie grodziskiej grupy PaT. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z rzecznikiem grodziskich policjantów. Funkcjonariusz omówił realizowane przez polską Policję przedsięwzięcie pod nazwą „Profilaktyka a Ty” oraz zachęcił miejscową młodzież do wzięcia w nim udziału.

Czytaj więcej...

Nowy Tomyśl - Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa

1Stan bezpieczeństwa stanowił główny temat debaty społecznej, która odbyła się w Bolewicach. Władze gminy Miedzichowo, funkcjonariusze Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej poznali oczekiwania mieszkańców, co do działań, jakie powinni podjąć, aby poprawić poczucie bezpieczeństwa w Miedzichowie i okolicach.

Czytaj więcej...

Kalisz/KWP - Wzniecił pożar by uniknąć odpowiedzialności

IMG 0326Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kolejne miejsca przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Stróże prawa zatrzymali 42–latka. Mężczyzna próbował zatrzeć ślady przestępstwa podpalając jedno z wynajmowanych pomieszczeń, w którym przechowywał tytoń, papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Policjanci na targach pracy

IMG 1810Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim wzięli udział w III Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Funkcjonariusze spotkali się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi, którzy chcieli poznać istotne szczegóły związane z podjęciem służby w szeregach policji.

Czytaj więcej...