KWP - Poznański policjant w Birmie

20141016 085852 800x600Poznański policjant asp. Jarosław Urbaniak 19 października br. wrócił z podróży służbowej do Birmy. Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu znalazł się w międzynarodowej grupie ekspertów IMG (The International Management Group), którzy na terenie Związku Myanmar przeprowadzili szkolenia dla tamtejszych policjantów z tzw. zarządzania tłumem. To był drugi służbowy pobyt funkcjonariusza w Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj więcej...

KWP - Policjanci doskonalili swoje umiejętności na torze - video

3Policjanci Ruchu Drogowego z Wielkopolski 21 października 2014 r. brali udział w szkoleniu na płycie dawnego lotniska w podpoznańskich Bednarach. Możliwość przećwiczenia różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze w bezpiecznych warunkach, pozwala  na podnoszenie swoich umiejętności. Ma to później przełożenie w codziennej służbie.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Zatrzymani po kilkunastu minutach od kradzieży

IMG 0220Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali dwóch sprawców kradzieży sklepowej, którzy kilkanaście minut wcześniej okradli jeden z marketów w miejscowości Rakoniewice. Towar został odzyskany i wrócił na sklepowe półki. Za kradzież sklepową mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Jarocin - Wymusił pierwszeństwo, uciekł z miejsca i stracił prawo jazdy

radiowoz lidPolicjanci z Jarocina zatrzymali prawo jazdy 71. letniemu kierowcy, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadził do kolizji drogowej aż trzech pojazdów, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie.

Czytaj więcej...

Słupca - Debata społeczna

slupca 221 października br. w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Słupcy. Policjanci debatowali z mieszkańcami powiatu słupeckiego pod hasłem „Decydujmy wspólnie” na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie miało na  celu poznanie opinii i oczekiwań społeczeństwa co do bezpieczeństwa publicznego.

Czytaj więcej...

Leszno - Okradał swoich współpracowników

IMG 1277Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu, który włamywał się do szafek pracowniczych. Mężczyzna kradł w miejscu swojego zatrudnienia. Z wnętrza szafek zabierał pieniądze należące do swoich współpracowników. Za kradzieże z włamaniami grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Koło – Ogrzewaj bezpiecznie swoje mieszkanie

pozar1W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz coraz niższą temperaturą powietrza, Policja apeluje o ostrożność podczas dogrzewania mieszkań. Szczególną uwagę należy zwrócić na eksploatację urządzeń takich jak: grzejniki i poduszki elektryczne, piece węglowe oraz grzejniki gazowe. Nie zapomnijmy także sprawdzić przed zimą drożność kanałów wentylacyjnych oraz przewodów kominowych.

Czytaj więcej...

Nowy Tomyśl - Policjanci pomogli niepełnosprawnej i przenieśli wózek

dworzec pkp nowy tomyslDo niecodziennej interwencji doszło na dworcu PKP w Nowym Tomyślu. Policjanci, aby pomóc niepełnosprawnej dziewczynie w opuszczeniu peronu kolejowego musieli… przenieść ją razem z wózkiem inwalidzkim przez podziemne przejście.

Czytaj więcej...

Poznań - Odpowie za włamanie i uszkodzenie mienia

kajdanki - nowePoznańscy policjanci zatrzymali 28-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Podejrzany dopuścił się do przestępstwa w warunkach recydywy. Skradzione rzeczy powróciły do właścicielki. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Jarocin - Policjanci pobiegli dla gen. Taczaka

t2Czterech policjantów reprezentowało Komendę Powiatową Policji w Jarocinie w IV Mieszkowskim Biegu im. generała Stanisława Taczaka, który odbył się 19 października w Mieszkowie. Trzech z nich zajęło miejsca na podium.

Czytaj więcej...