język migowy

Środa Wlkp. - Motocyklista nie uniknął kontroli

20Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali po krótkim pościgu motocyklistę. Kierujący motorem popełnił szereg wykroczeń. Znacznie przekroczył obowiązującą w tym miejscu prędkość, nie zatrzymał się do kontroli, nie posiadał stosownych dokumentów. Będzie odpowiadał przed sądem.

Czytaj więcej...

Szamotuły - Policjanci zatrzymali sprawców włamania

radiowozPolicjanci z Szamotuł zatrzymali poszukiwanego 33-latka, który nie stawił się aresztu w celu odbycia kary. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wspólnie z drugim sprawcą mógł dokonać włamania na terenie powiatu. Po usłyszeniu zarzutów poszukiwany trafił prosto do aresztu.

Czytaj więcej...

KWP - Przewoził 2 kilogramy amfetaminy

11Policjanci z Poznania przy współpracy z Izbą Celną w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, w którego samochodzie znaleźli blisko 2 kilogramy amfetaminy. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 600 tys. złotych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Czarnków - Powierzenie obowiązków komendanta

20Na uroczystości, która odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, czarnkowscy policjanci pożegnali odchodzącego na inne stanowisko dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie i jednocześnie powitali jego następcę. Obowiązki komendanta pełnić będzie mł insp. Piotr Ryżek.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci poszukują zaginionej kobiety

POSZUKIWANAPolicjanci z Komornik prowadzą poszukiwania zaginionej kobiety, która 2 listopada 2014 r. wyszła z domu i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, którą posiadają informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Jarocin - Amator cytrusów usłyszał zarzuty

kajdankifacetPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 33-letniego miłośnika cytrusów. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do warzywniaka i kradzież owoców, miodu oraz pieniędzy na łączną kwotę ponad 600 złotych. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Poznań – Szukamy świadków potrącenia pieszego

alarmPolicjanci z Poznania wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 19 sierpnia br. w Swarzędzu. Ze skrzyżowania ulic Granicznej i Geremka (rondo Tysiąclecia) został zabrany przez karetkę pogotowia mężczyzna. Jego obrażenia ciała wskazywały na wcześniejsze potrącenie przez nieznany pojazd. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę nt. tego zdarzenia proszone są o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

KGP - Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i Policji

1-171987Już wkrótce niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa Policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii – poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.

Czytaj więcej...

Leszno - Wielka policyjna obława za złodziejami samochodu w Lesznie - video

20Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców kradzieży Audi A6. Skradziony pojazd został porzucony podczas policyjnego pościgu, a sprawcy uciekli. Kilka godzin trwała policyjna obława, w którą zaangażowanych było blisko 80 funkcjonariuszy z Leszna i Góry, przy wykorzystaniu psów służbowych oraz policyjnego śmigłowca z Wrocławia. Na terenie powiatu górowskiego, zatrzymano cztery osoby, wszyscy są mieszkańcami województwa dolnośląskiego w wieku od 19 do 27 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Konin - Sprawcy uszkodzenia wiaty odpowiedzą przez sądem

radiowoz lidSiedmiu mieszkańców Kramska i okolic w wieku od 13 do 18 lat zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego i dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Zatrzymani to sprawcy uszkodzenia konstrukcji wiaty w kramskim amfiteatrze.

Czytaj więcej...