Poznań – Policjanci odzyskali skradzioną z muzeum złotą palmetkę

BeztytuuPoznańscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży złotej palmetki datowanej na X – XI wiek. Przedmiot skradziony został z jednej z gablot z Pracowni Rezerwatu Archeologicznego w Poznaniu. Drogocenna palmetka powróciła już do muzeum. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury.

Czytaj więcej...

Września - Policjanci poszukują sprawców włamań - video

wlamPolicjanci z Komendy Powiatowej we Wrześni poszukują sprawców włamań do pawilonów handlowych. Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 marca br. we Wrześni. Część włamania zarejestrowała kamera monitoringu. Osoby, które rozpoznają sprawców proszone są o kontakt z Policją pod nr tel. 61 43 75 200 lub pod całodobowym numerem telefonu 997.

Czytaj więcej...

Złotów - Poprzez zabawę o bezpieczeństwie

20reprezentacjeipyrekZłotowscy policjanci wspólnie z nauczycielami szkół podstawowych z Kleszczyny, Stawnicy i Sławianowa zorganizowali 25 marca br. międzyszkolny „Turniej Bezpieczeństwa” dla uczniów klas 1-6. Ideą turnieju było zaszczepienie wśród dzieci za pomocą zabawy i przygotowanych konkurencji, nawyku myślenia o bezpieczeństwie własnym i innych.

Czytaj więcej...

Września – Amfetamina w kieszeni, konopie w mieszkaniu

konopie26 marca wrzesińscy policjanci zatrzymali 29-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego śledczy znaleźli 6 sadzonek konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Leszno – Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży skutera wodnego wraz z lawetą

kajdanki7Policjanci z Leszna zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. Sprawcy przecięli siatkę ogrodzeniową posesji w centrum miasta, a następnie z jej terenu skradli skuter wodny wraz z przyczepą transportową. Mężczyźni w chwili zatrzymania poruszali się samochodem na tablicach rejestracyjnych, pochodzących również z kradzieży. Teraz podejrzani za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Czytaj więcej...

KGP - Bądź bezpieczny na drodze!

kierowanie-ruchem-remontowanie1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”. Więcej...

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci kontrolowali ciężarówki i autobusy

radiowoz1Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile 26 marca br. na terenie powiatu pilskiego przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Truck-Bus". Celem akcji była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą - video

14Policjanci z Komisariatu Poznań Stare Miasto rozbili zorganizowana grupę przestępczą, która na przestrzeni kilku ostatnich lat kradła w Polsce, Niemczech i Danii z galerii handlowych różnego rodzaju odzież. Następnie towar był sprzedawany paserom. Spowodowali straty na minimum ćwierć miliona złotych. Zatrzymano 6 osób. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im nawet 15 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Kalisz - Akcja "STOP Przemocy" w Koźminku

SAM 2139Nietypowy sposób powitania wiosny wybrali uczniowie z Koźminka. Młodzież szkolna, nauczyciele oraz policjanci uczestniczyli w kolorowym happeningu, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec agresji i przemocy w środowisku rówieśniczym w szkole i poza szkołą. Mundurowi chcieli uświadomić młodzieży szkolnej, że przemoc upokarza, wywołuje cierpienie i uczy agresji wobec innych.

Czytaj więcej...

Kościan - Uszkodził samochód rodziców, usłyszał zarzut

kajdanki75Policjanci z Posterunku Policji w Czempiniu 25 marca br. zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o umyślne uszkodzenie samochodu osobowego swoich rodziców. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...