język migowy

Kalisz - Rozprowadzał narkotyki - został zatrzymany

12Policjanci z Kalisza zatrzymali 23-latka, który jest podejrzany o rozpowszechnianie wśród osób małoletnich, środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3 lata więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań - Poszukiwany mężczyzna do sprawy tygrysa zgłosił się sam

22Policjanci z Poznania poszukiwali mężczyznę, który 1 maja br. w poznańskim ZOO dręczył tygrysa. Jego wizerunek zarejestrowali inni przybywający w tym czasie odwiedzający. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat.

Czytaj więcej...

Poznań - Świadków zdarzenia prosimy o kontakt

kogut policyjnyPolicjanci z Poznania wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 kwietnia br. na skrzyżowaniu ulic Al. Solidarności i Połabska w Poznaniu. Doszło tam do zderzenia samochodów marki Saab i Skoda. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Jarocin - III turniej klas policyjnych im. asp. Jana Kubiaka

23Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął patronat honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej zorganizowano, by uczcić pamięć policjantów, zamordowanych w 1940 r. Odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Czytaj więcej...

Kalisz - Kolejne nielegalne towary zabezpieczone przez policjantów

p1070116Policjanci z Kalisza zatrzymali 32-letniego mężczyznę. W swoim mieszkaniu miał alkohol, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna rozcieńczony spirytus przelewał do małych butelek, a następnie sprzedawał. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci zabezpieczyli ponad 16 tys. podrobionych perfum - video

11 copy copyPolicjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży podrobione perfumy znanych światowych marek. Szacunkowa wartość strat, na które zostały narażone firmy, to blisko 2 miliony złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KGP - Bezpieczny weekend majowy 2016

wiosnaZbliża się długi weekend majowy. Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku.

Czytaj więcej...

Złotów - Policjanci zatrzymali włamywacza

jastrowie wamywaczPolicjanci zatrzymali 34-latka z gm. Jastrowie, który włamywał się głównie do altan ogrodowych, pomieszczeń gospodarczych oraz lokali na terenie miasta Jastrowie. Jego łupem padały m. in. elektronarzędzia, alkohol, a nawet poroże jelenia. Łączna kwota strat oszacowanych przez pokrzywdzonych to blisko 17 tys. złotych. Część mienia odzyskano. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KWP - O terroryzmie na I Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych

IMG 8280Na targach SECUREX zorganizowane zostało I Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Policji, świata nauki, administracji rządowej, wymiaru sprawiedliwości, służb i inspekcji oraz organizacji pozarządowych. Konferencja poświęcona została zagadnieniom terroryzmu i szeroko rozumianemu bezpieczeństwu.

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

12Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile na terenie gminy Ujście, zabezpieczyli blisko 340 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Ich wprowadzenie do obrotu, naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 300 tysięcy złotych. W związku ze sprawą, zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców powiatu pilskiego.

Czytaj więcej...