Tourist Guide
język migowy

Poznań- Kierowco pamiętaj!

1Nowomiejscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej 17 i 24 sierpnia przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą ,,Policja Apeluje - Kierowco Pamiętaj!". Celem akcji było zwrócenie uwagi właścicieli pojazdów na niewłaściwe ich zabezpieczenie oraz pozostawione w samochodach mienie. Funkcjonariusze przypomnieli także o konieczności właściwego parkowania pojazdów, szczególnie na terenie osiedli.

Czytaj więcej...

Leszno - Nieodpowiedzialna "zabawa" w paintballa zakończona aktem oskarżenia

20160507 102501Leszczyńscy śledczy skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom podejrzanym o uszkodzenie elewacji pięciu domów mieszkalnych. 18 i 19-latkowie strzelali do budynków kulkami wypełnionymi farbą przy pomocy pistoletu używanego w popularnej grze paintball. Straty wyniosły około 5 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Jarocin - Zarzuty za wyłudzanie kredytów i oszustwa

kajdanki i pieniadzeZarzuty oszustwa, podrobienia podpisu, przywłaszczenia i wyłudzenia kredytów usłyszała 40-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Kobieta zaciągała zobowiązania posługując się cudzymi dokumentami. Straty, na które naraziła poszkodowanych to łącznie 150 tys. zł. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

CBŚP - „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego listem gończym za legalizację kradzionych TIRów

11Policjanci CBŚP z Warszawy i Łodzi zatrzymali poszukiwanego listem gończym 47-letniego Mariusza Ch. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych zestawów ciągników siodłowych. Ukrywał się w Kwiliczu (Wielkopolska), posługując się fałszywymi danymi. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Czytaj więcej...

Poznań - Profilaktycznie dla seniorów

DSCF7649Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu cały czas prowadzą wzmożone działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. W ramach programu „Bezpieczne Życie Seniorów” policjanci z poznańskiej Wildy rozmawiali z seniorami na lokalnych targowiskach i w miejskich parkach. Była to kolejna okazja do osobistej rozmowy, przekazania numeru kontaktowego do dzielnicowego i przekazania profilaktycznej ulotki.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Okradał ogródki działkowe, został zatrzymany

wlamOstrowscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży i włamań, do których dochodziło na terenie ostrowskich ogródków działkowych. 44-letni mężczyzna usłyszał łącznie trzynaście zarzutów. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj więcej...

Kalisz - Zabezpieczone papierosy i tytoń

13Ponad 6 tys. sztuk papierosów oraz blisko 2 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Kalisza. Na podstawie wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko  7 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Kalisz - Zabezpieczone automaty i papierosy

13Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu razem z funkcjonariuszami Urzędu Celnego przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier hazardowych na automatach. Tylko podczas ostatniej akcji zabezpieczono cztery tego typu maszyny. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczenia, w którym znajdowały się automaty, funkcjonariusze znaleźli papierosy z przemytu.

Czytaj więcej...

Poznań - Zapraszamy na festyn motocyklowy

plakacik27 sierpnia 2016 r. w Baranowie na ul. Poznańskiej 10 odbędzie się festyn motocyklowy „Twoja Pasja – Twój Wybór, Twoja Jazda – Nasze Bezpieczeństwo”. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich w godzinach 10.00-15.00. Podczas festynu można będzie wykonać darmowy przegląd pojazdu, wziąć udział w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a także przyjrzeć się pokazom bezpiecznej jazdy. Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa na drodze, można będzie rozwiać osobiście rozmawiając z policyjnymi specjalistami z zakresu ruchu drogowego.


Czytaj więcej...

Kępno – Nożem zranił współlokatora – został zatrzymany

kajdanki akta34-letni mężczyzna, czasowo przebywający na terenie Kępna, zaatakował nożem swojego o kilka lat młodszego kolegę. Ranny w poważnym stanie trafił do szpitala w Kępnie. Nożownik został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Czytaj więcej...