KWP - Spotkanie Komendanta z Korpusem Konsularnym

184 marca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego z Korpusem Konsularnym w Poznaniu. Była to okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się policyjnymi działaniami na terenie Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego

alarmPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 6 lutego br. w Poznaniu na ul. Lechickiej. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia prosimy o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Policjanci zatrzymali pasera i odzyskali sprintera - video

kajdanki-pati-1Grodziscy policjanci zatrzymali i zabezpieczyli samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter, który wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. W bezpośrednim pościgu za pojazdem, policjanci zatrzymali kierowcę. Mężczyźnie za paserstwo grozi teraz kara nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Konin - Zlekceważył sygnalizator, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

imagesPolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali prawo jazdy 57-letniemu mężczyźnie, który wjechał TIR-em na przejazd kolejowy przy włączonym czerwonym świetle. Opuszczająca się pół-zapora uniemożliwiła mu zjazd z przejazdu kolejowego. Przejeżdżające tamtędy pociągi musiały hamować i minęły ciężarówkę dosłownie o metr.

Czytaj więcej...

Piła - Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy - video

nar2Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile zatrzymali 2 marca br. trzech mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Jego koledzy usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, śledczy zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara odpowiednio do 3, 10 i 12 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Złotów - Złodziejski duet w rękach Policji

kajdanki-patiPolicjanci z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do hangaru przy jednym z osiedli w Lipce. Łupem włamywaczy padły m.in. radia i anteny samochodowe CB, urządzenia Viattol oraz walizki z kluczami nasadowymi. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 1500 złotych. Zatrzymani za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed Sądem.

Czytaj więcej...

Czarnków - Zaimponował dziewczynie, usłyszał zarzuty

kajdanki7Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali mężczyznę, który w nocy 1 marca br. urządził sobie przejażdżkę cudzym autem. Kluczyki do pojazdu marki BMW zabrał z mieszkania, do którego się włamał. Oprócz tego sprawca połakomił się na gotówkę i biżuterię. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czytaj więcej...

Oborniki - Policjant zapobiegł tragedii

pozar2Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach 26 lutego br. podczas spaceru zauważył pożar. Palił się garaż przy domku jednorodzinnym. Wewnątrz był właściciel posesji. Funkcjonariusz rzucił się na pomoc i wyprowadził z pożaru 75-letniego mężczyznę.

Czytaj więcej...

Poznań - Zarzuty za usiłowanie oszustwa „na policjanta”

kodeks i pieniadzePoznańscy policjanci za usiłowanie oszustwa „na policjanta” zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Podejrzany usiłował wyłudzić 18 tysięcy euro. 66-latek zachował się wzorowo i o wszystkim powiadomił Policję.  Oszust został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KWP - Podsumowanie działań "DESIGNER DRUGS"

DSC 0345Policjanci ze wszystkich jednostek wielkopolskiej Policji wspólnie z pracownikami Sanepidu przeprowadzili 27 lutego br. wzmożone działania prewencyjne wymierzone w punkty handlujące dopalaczami. Stróże prawa skontrolowali 150 placówek handlowych.

Czytaj więcej...