język migowy

KWP – Gostyńscy policjanci zwycięzcami IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym

LKRzctsqHSzUO5kvBpRtZakończyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Głównego Policji i rozgrywane były nad makowskim zalewem. Impreza trwała trzy dni. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja z Gostynia.

Czytaj więcej...

KWP - Bezpieczny majowy weekend

drogowkaPonad 1700 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem na drogach województwa wielkopolskiego, podczas długiego, majowego weekendu. Przez 4 dni funkcjonariusze zatrzymali 99 kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie tramwaju

11Policjanci z Poznania prowadzą czynności w związku z uszkodzeniem tramwaju linii nr 16, do którego doszło 19 maja br. w Poznaniu na ul. Podgórnej. Monitoring miejski zarejestrował wizerunki dwóch osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Jeden z mężczyzn został już zatrzymany.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Policjanci szkolili kuratorów

11Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili szkolenie dla kuratorów. Kuratorzy z racji wykonywanego zawodu są narażeni na różnego rodzaje niebezpieczeństwa. Uczestnikom spotkania przybliżono tematykę dotyczącą zachowania się w sytuacji, gdy staną się oni ofiarą przestępstwa. Zaprezentowano im również posługiwanie się środkami obrony osobistej, które mogą posłużyć podczas obrony koniecznej.

Czytaj więcej...

Gniezno - Areszt za oszustwa

11Tymczasowy trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 23-letniej kobiety, która za pośrednictwem kilku portali internetowych mogła oszukać nawet 1 000 osób w całej Polsce. Podejrzana wystawiała jako nowe swoją odzież i obuwie, ostatecznie po zaksięgowaniu wpłaty nie wywiązywała się z umowy. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą.

Czytaj więcej...

Kalisz - Policjanci i ratownicy mówili o bezpieczeństwie

17Policjanci i ratownicy medyczni odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu Nietypowi goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie oraz pokazali co należy zrobić w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przypomnieli też, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby zbliżające się wakacje minęły bezpiecznie, dostarczając tylko dobrych i niezapomnianych przeżyć.

Czytaj więcej...

KWP - Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony!

IMG 1348Już po raz dwudziesty dziewiąty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Pile, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2016”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Poznań - Rozpoznajesz te osoby? Zadzwoń! - video

lidPolicjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny pożarów, do których doszło w nocy z 18 na 19 maja br. oraz 25 maja br. w okolicach ulicy Drzymały w Poznaniu. Stróże prawa dotarli do zapisu monitoringu, na którym widoczne są postaci dwóch osób, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy. Osoby widniejące na nagraniu bądź osoby, które je rozpoznają prosimy o pilny kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce.

Czytaj więcej...

Koło - Policjanci odzyskali części od skradzionych aut

DSC 0064Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole znaleźli na terenie jednej z posesji w mieście, części i podzespoły samochodowe pochodzące z aut skradzionych na terenie Niemiec. Mundurowi w powyższej sprawie zatrzymali dwóch mieszkańców Koła podejrzanych o paserstwo. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Leszno - Kolejne zatrzymanie kierowcy przewożącego znaczną ilość narkotyków

DSC 0563Leszczyńscy policjanci zatrzymali kolejną osobę przewożącą narkotyki. Mężczyzna na drodze krajowej K-5 podczas policyjnej kontroli  posiadał ponad 100 gramów narkotyków. W jego domu mundurowi znaleźli znaczne ilości narkotyków oraz akcesoriów powiązanych z przestępczością narkotykową. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...