język migowy

Kalisz - Policjanci poszukują zaginionego mężczyzny

SNIEZEK2Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą czynności w sprawie zaginięcia 43-letniego Krzysztofa Śnieżka. Z informacji zebranych w trakcie postępowania wynika, że mężczyzna miał zamiar wyjechać do Polanicy Zdroju. Osoby, które widziały zaginionego lub posiadają informacje, które mogą przyczynić się do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy proszone są o kontakt z policjantami.

Czytaj więcej...

Poznań – Odpowiedzą za włamania i uprawę konopi – video

DSC 0189Poznańscy funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych o włamania oraz uprawę konopi indyjskich. Mężczyznom grozi teraz nawet 10 lat więzienia. W trakcie policyjnej akcji zabezpieczono skradzione przedmioty. Policjanci publikują ich zdjęcia i proszą o kontakt osoby, które rozpoznają swoją własność.

Czytaj więcej...

KWP - Policjanci zlikwidowali kolejne dziuple samochodowe

14Policjanci z Poznania zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o paserstwo. Na dwóch placach należących do 37-letniego mężczyzny zabezpieczyli części o wartości 90 tys. złotych. Teraz podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Jarocin – Kradzież samochodu której nie było

kajdanki kobietaPolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wykryli fikcyjną kradzież samochodu. Podejrzana najpierw pozbyła się pojazdu należącego do męża, a potem zgłosiła jego kradzież. Grożą jej za to nawet 3 lata więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań - Policjanci zabezpieczyli 90 krzewów konopi

11Policjanci ze Swarzędza zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Kleszczewo. Zabezpieczyli 90 krzewów w różnym stadium wzrostu. Zatrzymali również 34-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo.  

Czytaj więcej...

KWP - Drugie miejsce policjanta w samochodowych Mistrzostwach Polski

11Po emocjonującym sezonie wyścigowym st. asp. Przemysław Kaźmierczak z KWP w Poznaniu zdobył wice Mistrzostwo Polski w swojej klasie. Ostatnie dwa wyścigi dostarczyły wiele emocji i przypieczętowały sukces policjanta, na który pracował przez cały rok.

Czytaj więcej...

KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

IMG 4045Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 37 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie Poznania i całego województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Kościan - Policja poszukuje sprawców kradzieży - video

gwiazda policjiPolicjanci z Kościana prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży 3 złotych łańcuszków z jednego ze sklepów jubilerskich na terenie miasta. Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby przedstawione na filmie prosimy o kontakt z policją.

Czytaj więcej...

Poznań – Nielegalne papierosy w rękach policji – video

DSC 0138Poznańscy policjanci zabezpieczyli 1900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnoskarbowego, sprzedawcy grozi teraz wysoka grzywna, kara więzienia do lat 3 oraz przepadek mienia.

Czytaj więcej...

Czarnków - Za włamania trafił do aresztu

DSC 3984Na początku sierpnia  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań i kradzieży elektronarzędzi, oraz znacznych ilości gotówki. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali sprawców. Sprawcy po usłyszeniu zarzutów, odpowiadali z wolnej stopy.

Czytaj więcej...