KWP - Ogólnopolska konferencja nt. kultury organizacyjnej w służbach mundurowych

DSC 0059Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, kadra dowódcza polskiej Policji, przedstawiciele służb mundurowych,  ludzie nauki oraz wielu gości wzięło udział w konferencji „Kultura organizacyjna w służbach mundurowych”. Przedsięwzięcie zorganizowała Policja przy współpracy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych.

Czytaj więcej...

KGP - Konferencja międzynarodowa w Poznaniu nt. nowych kategorii przedmiotów w SIS II

DSC 0005W dniach 19-21.11.2014r. w Poznaniu odbyła się pierwsza z trzech konferencji międzynarodowych  w ramach projektu „Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego (2009-2014). Tematem przewodnim są nowe kategorie przedmiotów.

Czytaj więcej...

KWP - Szkolenie "Blokersów"

IMG 0833W dniu 19 listopada 2014 roku odbyło się doskonalenie zawodowe dla policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wchodzących w skład nieetatowej grupy „BLOKERS’’.

Czytaj więcej...

Poznań – Policjanci otrzymali nowe radiowozy

8Dwadzieścia osiem nowych radiowozów wyposażonych w system monitoringu audiowizualnego otrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W spotkaniu z policjantami wziął udział gen. insp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji. Radiowozy już patrolują ulice Poznania i powiatu poznańskiego. Samochody zakupiono z budżetu Policji.

Czytaj więcej...

KWP – Komendant Główny Policji wręczył wyróżnienia wielkopolskim policjantom

8Dziewięciu policjantów za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych otrzymało wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji. Nagrodzeni funkcjonariusze odebrali wyróżnienia z rąk gen. insp. Marka Działoszyńskiego Komendanta Głównego Policji.

Czytaj więcej...

Poznań – Rozpoznajesz swoją własność? Zadzwoń!

SDC10049 800x533Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pracując nad sprawą kradzieży samochodu, do której doszło w październiku br. znaleźli elektronarzędzia, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Wszystkie osoby, które rozpoznają przedmioty ze zdjęć jako swoją własność proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu pod nr tel. (61) 841-55-80.

Czytaj więcej...

KWP - Uroczysta próba Chóru KWP w Poznaniu

719 listopada na ul. Taborowej odbyła się uroczysta próba Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W próbie uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć szefa wielkopolskich policjantów insp. Rafała Batkowskiego. Spotkanie było okazją do podziękowania chórzystom za zaangażowanie w uświetnianiu uroczystości policyjnych.

Czytaj więcej...

Gostyń – Komendant podziękował świadkowi za obywatelską postawę

DSC 6187Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia wręczył list gratulacyjny mężczyźnie, który wykazał się postawą godną naśladowania. Mieszkaniec gminy Kórnik był świadkiem jak kierowca mercedesa potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dalsze działania, które podjął mężczyzna, doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy kolizji.

Czytaj więcej...

Piła - Zwierzę jako istota żyjąca...

spot1We wtorek 18 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie poświęcone problematyce znęcania się nad zwierzętami. W przedmiotowym przedsięwzięciu udział wzięła szefowa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Pile, biegła zoopsycholog, a także policjanci pełniący służbę na terenie powiatu pilskiego. Celem spotkania było m.in. wypracowanie jednolitego postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadkach nieludzkiego traktowania zwierząt.

Czytaj więcej...

Leszno - Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

kajdanki-nowe1Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, zajmujący się poszukiwaniami, robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, w jednym z marketów na terenie Leszna, zauważył mężczyznę, w którym rozpoznał poszukiwanego. Mężczyzna ukrywał się od kilku miesięcy. Teraz jest już w zakładzie karnym.

Czytaj więcej...