język migowy

KWP - Insp. Tomasz Trawiński nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu

11Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał z dniem 10 lutego br. insp. Tomasza Trawińskiego na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Dotychczas T. Trawiński pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Piła - Ukradł dziecku wózek, a koledze laptopa

12Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w ubiegłym tygodniu 33-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież wózka dziecięcego i laptopa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 5 lat. 

Czytaj więcej...

Koło - Zapomnieli o ograniczeniu prędkości

prawo jazdyW pierwszy weekend lutego policjanci z Koła zatrzymali cztery prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Rekordzista pędził osobową Skodą z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami karnymi.

Czytaj więcej...

Wolsztyn - Spowodował kolizje z 4 promilami

11Policjanci z Wolsztyna zatrzymali na terenie miasta sprawcę kilku kolizji. Podczas badania okazało się, że 38-latek miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Piła - Pijany na egzaminie

kogut policyjnyO prawie jazdy zapomnieć może 30-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który przyszedł wczoraj na egzamin mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna chciał odzyskać dokumenty, które utracił w 2014 roku za jazdę po alkoholu. Teraz 30-latek musi się liczyć z zarzutami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Czytaj więcej...

Poznań - Świadków zdarzenia prosimy o kontakt - video

prezydW nocy z 8 na 9 lutego br. nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji murowanego płotu na ul. Pozdawnickiej w Poznaniu. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

KWP - Ukrywali się w Polsce i Anglii - zostali zatrzymani

kajdanki-nowe1Policjanci z Poznania na przestrzeni stycznia i lutego br. zatrzymali 3 osoby poszukiwane listami gończymi. Do realizacji doszło na terenie Polski i Anglii. Cała trójka trafiła już do aresztów, gdzie mają do odbycia kilkuletnie wyroki pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Chodzież – Policjantka Małgorzata Wiszowata nominowana na Człowieka Roku 2015 Wielkopolski

16Właśnie rozpoczął się drugi, decydujący etap plebiscytu dziennika Głos Wielkopolski – wybór Człowieka Roku 2015 Wielkopolski. Jedną z 48 osób nominowanych do tego prestiżowego tytułu jest Małgorzata Wiszowata – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, nasza Małgosia, która będąc dzieckiem marzyła o tym, by pomagać. Pomogła, i to dwukrotnie, ratując ludzkie życie.

Czytaj więcej...

KWP - W trosce o głuchoniemych

migowyKomenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Wielkopolskim Odziałem Polskiego Związku Głuchych zaplanowała cykl dyżurów dla osób głuchoniemych. Celem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do wszystkich, mających problemy ze słyszeniem i mówieniem, którzy chcieliby uzyskać informacje o sposobie załatwiania spraw przez nich zgłoszonych w jednostkach Policji województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Leszno - Napadał i kradł - odpowie za swoje czyny przed sądem

kajdanki-kmpPolicjanci z Leszna zatrzymali sprawcę rozboju na starszej kobiecie. Mężczyzna z zaskoczenia napadł na staruszkę, a następnie skradł jej torebkę wraz z zawartością. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci ustalili, że to nie jedyne naruszenie prawa na jego koncie. Prokuratura Rejonowa w Lesznie - na wniosek Policji, zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór.

Czytaj więcej...