Tourist Guide
język migowy

Międzychód - Poszukiwany ENA w rękach policjantów

kajdankifacetMiędzychodzcy kryminalni zatrzymali 34-letniego Polaka, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna przebywał na terenie gminy Międzychód. Zatrzymany trafi przed oblicze Sądu Okręgowego w Poznaniu, który zadecyduje o jego aresztowaniu i ekstradycji.

Czytaj więcej...

Gniezno – Sprawcy pobicia zatrzymani

kajdanki -_nowePolicjanci z Gniezna w ciągu niespełna trzech godzin od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 52-letniego pracownika jednej z firm ochroniarskich odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na terenie dworca PKP. Sprawcy mają 25 i 41 lat, są mieszkańcami Nakła nad Notecią. Śledczy już przedstawili im zarzut pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Jarocin - Bezpieczeństwo w zimowe dni

zima3Zalegający śnieg na chodnikach, dachach, zwisające sople. Piękny a zarazem niebezpieczny zimowy krajobraz. Policja przypomina że niedopełnienie obowiązku usuwania sopli i śniegu przez właścicieli budynków jest wykroczeniem. Wykroczeniem jest też ciągnięcie sanek za samochodem. Grozi za to do 500 zł mandatu i punkty karne.

Czytaj więcej...

Słupca - Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

nacz wrd_1Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ze słupeckij komendy Policji, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. Podejrzenia policjanta wzbudziały niekontrolowane manewry wykonywane przez kierujacego autem.

Czytaj więcej...

KWP - Podsumowanie stanu bezpieczeństwa w 2016 r.

IMG 8086Mniej przestępstw na terenie Wielkopolski w 2016 roku. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jako jeden z ważniejszych priorytetów w roku 2017. Policja podsumowała miniony rok. W specjalnej odprawie służbowej wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz przedstawiciele prokuratur regionalnej i okręgowych działających na terenie Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Kalisz - Usłyszeli zarzuty za rozbój

kajdanki -_noweFunkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku ustali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o rozbój. Obaj zaatakowali 23-letniego mieszkańca Opatówka, któremu zabrali telefon oraz kluczyki od samochodu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

Konin - Bezdomny znalazł schronienie

IMG-20170111-WA0010 CopyPolicjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie kolejny raz poszukiwały bezdomnych koczujących w nieogrzewanych miejscach. Dzięki informacji od dzielnicowego trafiły do nieznanego do tej pory pustostanu.

Czytaj więcej...

KWP – Z myślą o najmłodszych

1Z inicjatywy policyjnych związków zawodowych oraz Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, funkcjonariusze tej jednostki przekazali świąteczno-noworoczne prezenty podopiecznym Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Inicjatywa ta trwa już nieprzerwanie od 11 lat.

Czytaj więcej...

Poznań - „Żebractwo – to wybór, nie konieczność”

17W ramach kampanii „Żebractwo – to wybór, nie konieczność” poznańscy policjanci i strażnicy miejscy wręczali przechodniom gadżety prewencyjne i uświadamiali ich, że dawanie pieniędzy osobom żebrzącym nie jest skuteczną formą pomocy.  Chcąc zwrócić uwagę poznaniaków na proceder żebractwa na tramwaju i autobusach umieszczono specjalne plakaty.

Czytaj więcej...