język migowy

KWP – Labrador Fox odnalazł zaginionego

P1St. post. Dawid Załucki i jego labrador Fox uratowali zaginionego mężczyznę. Znaleźli go nieprzytomnego w lesie koło Kutna. Mężczyzna wyszedł z domu dwa tygodnie wcześniej i ślad po nim zaginął.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Zatrzymani za rysunki i napisy na garażach

kogut-kgpPolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. zatrzymali trzech sprawców uszkodzenia mienia. Młodzi mężczyźni pomalowali garaże na jednej z ulic. Pokrzywdzony oszacował straty spowodowane działaniem pseudo artystów na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Wkrótce „malarska” pasja mężczyzn znajdzie swój finał w sądzie.

Czytaj więcej...

Poznań – Kradł auta i je porzucał

kajdanki-rozbojPoznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł samochody i je porzucał. Każdy z pojazdów został odnaleziony. Mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Czytaj więcej...

Września – Wyrwał kobiecie torebkę – został zatrzymany

004Policjant po służbie przyczynił się do zatrzymania sprawcy kradzieży torebki na tak zwaną „wyrwę”. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzoną na prawie 1000 złotych. Odzyskane przedmioty niebawem wrócą do właścicielki. Za kradzież 27-letniemu mieszkańcowi Wrześni grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KWP – Młodzież dla seniorów

20160621 094441Jak zapobiec oszustwom na wnuczka? Jak podnieść świadomość osób starszych? To tylko niektóre kwestie podnoszone podczas szkolenia dla wolontariuszy – kadetów klas mundurowych Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia jest rozpoczęcie procesu aktywizacji środowiska ludzi młodych do współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów.

Czytaj więcej...

Nowy Tomyśl - W trosce o rowerzystów - video

DSC 0123 KopiowanieKomenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu, przy udziale Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu, gościła właścicieli rowerów pragnących je oznakować. To już kolejna edycja tej inicjatywy, ciesząca się wyjątkową popularnością. Oznakowano kilkadziesiąt rowerów. Przy okazji mundurowi udzielali niezbędnych porad dotyczących odpowiedniego zabezpieczenia jednośladów.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. – Kolejny nietrzeźwy za kierownicą

alkotest 2Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. 35-letni mężczyzna, mając w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu, uderzył w znaki drogowe i płot jednej z pobliskich posesji. Dzięki relacji świadka zdarzenia, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

Czytaj więcej...

Ostrzeszów - Policjanci uratowali życie rowerzyście

kogut policyjnyNatychmiastowe działania ratownicze policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, uratowały życie rowerzyście. Profesjonalna akcja funkcjonariuszy zakończyła się sukcesem. Mężczyzna w wyniku upadku stracil oddech, ale reanimacja wykonana przez stróżów prawa była na tyle skuteczna, że jeszcze tego samego dnia opuścil szpital i wrócił do domu.

Czytaj więcej...

KWP – Kolejna dziupla zlikwidowana

WP 20160615 11 26 32 ProPolicjanci z Poznania zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o paserstwo. Na terenie jednej z firm w Koziegłowach 32-latek posiadał części samochodowe, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Teraz podejrzanemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Piła - Zatrzymany nieuczciwy opiekun

kajdanki-nowePilscy kryminalni zatrzymali młodego mieszkańca Piły. 29-latek miał się opiekować i pomagać 65-letniemu mężczyźnie, jednak okradł go i nagle zniknął. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...