Jarocin - Kierował samochodem mając ponad 2 promile

alkomatNa 2 lata może trafić do więzienia 62-letni mieszkaniec Witaszyc, który został zatrzymany 27 sierpnia przez policjantów z Komendy Powiatowej w Jarocinie. Mężczyzna uciekał samochodem przed policyjną kontrolą. Okazało się, że był pijany. Teraz o jego przyszłości zadecyduje Sąd.

Czytaj więcej...

Gniezno – Zatrzymany z plecakiem pełnym konopi

konop1Policjanci z gnieźnieńskiego referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 24-letniego mężczyznę, u którego w plecaku znaleźli 345 gramów świeżo zerwanych roślin konopi indyjskich. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KGP – Obowiązkowe odblaski dla pieszych

odblaskiOd 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Czytaj więcej...

Poznań - Fałszywe zgłoszenie kradzieży samochodu

1Poznańscy policjanci operacyjni zatrzymali mężczyznę, który złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze ustalili jednak, że kradzież nie miała miejsca. Samochód rozłożono na części. Zatrzymany usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Leszno - Policjanci przypominają o odblaskach

P1040647Już od najbliższej niedzieli tj. 31 sierpnia br. pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie zobowiązany do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. To efekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Leszczyńscy policjanci przypominali o wprowadzeniu tego przepisu mieszkańcom powiatu leszczyńskiego, rozdając im elementy odblaskowe.

Czytaj więcej...

Poznań - Widziałeś ten wypadek? Zadzwoń!

alarmPolicjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 8 sierpnia br. ok. godz. 9.50. W miejscowości Mrowino na ulicy Szkolnej kierujący motocyklem marki Piaggio z niewiadomych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie, a następnie w słup latarni ulicznej. Motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała. Świadków wypadku prosimy o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

KWP – 4 tysiące porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek

P8213119 800x461W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kryminalni przechwycili prawie 1,5 kilograma narkotyków, których czarnorynkowa wartość wynosi blisko 40 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...

Piła - Zarzut za handel torebką ze skóry krokodyla

torebkaPolicjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili 26 sierpnia 39-letnią mieszkankę Piły, która na jednym z portali aukcyjnych oferowała do sprzedaży torebkę damską, wykonaną z naturalnej skóry krokodyla. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

KWP - Akcja prewencyjna "Załóż odblask" - video

odblaskiPrezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Ustawy Prawo o ruchu drogowym, która z końcem sierpnia br. nakłada na wszystkich pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym. W związku z tym 26 sierpnia br., z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego Pana Piotra Florka, na Torze Poznań odbyła się akcja prewencyjna pn: „Załóż odblask”.

Czytaj więcej...

Gostyń - Sasiąd-włamywacz

wlamKryminalni z Gostynia wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Głuchowie. Zatrzymany został 21-letni mieszkaniec gminy Pogorzela. Jego łupem padły pieniądze i biżuteria. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Czytaj więcej...