Wągrowiec - Na wodzie pod wpływem alkoholu

DSC05781Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu wspólnie z ratownikiem WOPR na Jeziorze Durowskim zatrzymał mężczyznę, który kierował łodzią motorową pod wpływem alkoholu. To nie jedyny czyn, za który odpowie 53-latek. Mężczyzna usiłował także przekupić policjanta w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Czytaj więcej...

Poznań - Kolejne zatrzymane prawa jazdy

passatPolicjanci z poznańskiej drogówki apelują o zachowanie rozsądku na drogach. Nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to często przyczyny zdarzeń drogowych i niestety codzienność na poznańskich drogach. Tylko podczas minionego tygodnia policjanci z Poznania zatrzymali 15 praw jazdy. Od początku roku policjanci poznańskiej drogówki zatrzymali około 400 praw jazdy. Wbrew temu, co może myśli wielu kierowców, prawo jazdy można stracić nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu. Za szczególnie naruszenia przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym  policjanci nie zawsze karzą kierowców mandatami. Funkcjonariusze fakultatywnie odbierają prawo jazdy i kierują sprawę do Sądu.

Czytaj więcej...

Poznań - Policja poszukuje świadków wypadku

alarmPolicjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 19 lipca 2014r. w Poznaniu. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym rowerzysta poniósł śmierć. Świadków wypadku prosimy o kontakt.

Czytaj więcej...

KWP - Poznański policjant w Afganistanie

P1060648 800x600Polscy policjanci od lat uczestniczą w zagranicznych misjach pokojowych. Od stycznia zeszłego roku członkiem misji dyplomatycznej o charakterze policyjnym w Afganistanie jest policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Tomasz Zawada. Poznański funkcjonariusz jest jednym z trzech polskich policjantów pełniących służbę w ramach kontyngentu misji pokojowej EUPOL Afganistan liczącego blisko 300 osób z całej Europy.

Czytaj więcej...

Szamotuły - Policjanci kontrolowali busy

BUSPolicjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania w ramach ogólnokrajowej akcji pod hasłem bus. Funkcjonariusze kontrowali busy oraz pojazdy ciężarowe. 32 osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

Czytaj więcej...

Kalisz - Policjanci kontrolowali przyciemniane szyby

IMG 0054Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przeprowadzili na terenie miasta i powiatu kaliskiego działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na elementy wpływające na pole widzenia kierowców – głównie przyciemniane lub pęknięte szyby oraz lusterka. Skontrolowano ponad 1000 pojazdów, nałożono ok. 600 mandatów, a ponad 20 wniosków o ukaranie skierowano do Sądu.

Czytaj więcej...

Leszno - Zatrzymany za kradzież roweru

kogut-kgpPolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali kolejnego sprawcę kradzieży roweru. To 20 letni mieszkaniec Leszna. Ukradł rower pozostawiony na chwilę przed szkołą. W międzyczasie pokrzywdzeni odzyskali swój jednoślad, na którym ulicami miasta jechał młody mężczyzna. 20 latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Piła - Policjant odnalazł zaginione dziecko

poszukacPolicjant dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pile odnalazł zaginioną 5-letnią dziewczynkę. Matka dziecka straciła je z oczu przed południem. Akcja poszukiwawcza trwała blisko godzinę. Stróże prawa przeszukiwali cały okoliczny teren. Podczas patrolu jeden z mundurowych odnalazł pięciolatkę. Dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.

Czytaj więcej...

Krotoszyn – Policyjni płetwonurkowie wyłowili ze stawu „fanty”

GOPR0212Krotoszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku lipca włamali się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Koźmin Wielkopolski. Złodzieje chcąc „ukryć” fanty, utopili  je w jednym z pobliskich zbiorników wodnych.  Wyłowili je policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań – Ministrant okradł probostwo na 20 tys. złotych

dsc08099 18.03.2014r1Policjanci z Poznania zatrzymali 17-latka, który przez ponad pół roku okradał probostwo. W tym czasie z parafialnej kasy wyniósł 20 tys. złotych. Okazało się, że był ministrantem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...