Nowy Tomyśl - Włamywacze nagrani przez kamery - video

kradziez paliwaNowotomyscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczeń warsztatowych znajdujących się na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z siedzibą wmiejscowości Brody. Łupem mężczyzn były elektronarzędzia i paliwo. Łączna kwota strat sięgnęła 13 tys. złotych. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Sprawcom włamania grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Wolsztyn - Wspólnie o bezpieczeństwie

IMGP0376Wypełniona po brzegi aula wolsztyńskiego Liceum Ogólnokształcącego powitała organizatorów Debaty Społecznej, której tematem było bezpieczeństwo na terenie powiatu wolsztyńskiego. Uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z oceną stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu, a także do aktywnego wzięcia udziału w dyskusji. Zebrane podczas debaty wnioski posłużą do zaplanowania działań, których celem będzie ograniczenie zjawisk budzących powszechny sprzeciw.

Czytaj więcej...

Piła - Małe dziecko w samochodzie? Tylko w foteliku!

dziecko copyBezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Codziennie robimy wiele, aby nasze pociechy były otoczone odpowiednią opieką. Niestety jak pokazuje praktyka, wielu rodziców bardzo często zapomina o elementarnych zasadach bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach.

Czytaj więcej...

KWP – Udawali wędkarzy, a byli kłusownikami

Zdjcie0154Dzięki szybkiej reakcji pracowników gospodarstwa rybackiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kłusowali na Jeziorze Buszewo w gminie Pniewy. 56-latek i 18-latek zostali przyłapani na gorącym uczynku w trakcie stawiania z łodzi sieci kłusowniczych w wodzie. Za to przestępstwo grozi im teraz nawet 2 lata więzienia.

Czytaj więcej...

KWP - Wybierając się na grzyby pamiętajmy o bezpieczeństwie

muchomorekOstatnie deszczowe dni i zapowiadana coraz wyższa temperatura zwłaszcza na nadchodzący weekend sprawia, że wielu ludzi postanawia wybrać się na grzybobranie. Jednak na grzybiarzy przebywających w lesie czyha wiele zagrożeń. Najczęściej narażeni są na niebezpieczeństwo zgubienia się, o czym przekonali się mieszkańcy Wągrowca oraz Czarnkowa.Warto znać kilka wskazówek, które pomogą bez zakłóceń korzystać z uroków przyrody.

Czytaj więcej...

Nowy Tomyśl - Za podrobione prawo jazdy trafił do policyjnego aresztu

prawo jazdyDo policyjnego aresztu trafił 25-letni kierowca, który podczas kontroli drogowej okazał policjantom z Nowego Tomyśla podrobione prawo jazdy. Jak się później okazało do egzaminu na prawo jazdy nigdy nie podchodził. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Czytaj więcej...

Środa Wlkp. - Policjanci uczyli samoobrony

fot5Grupa diabetyków przeszła szkolenie przeprowadzone przez dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mundurowi przygotowali warsztaty tak, aby prócz teorii znalazł się czas na praktyczną naukę podstawowych zasad samoobrony. Przedsięwzięcie otworzył komendant średzkich policjantów insp. Paweł Wawrzyniak.

Czytaj więcej...

Wolsztyn - Zatrzymani za usiłowanie rozboju

image001Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie został powiadomiony o rozboju. Z relacji napadniętego mężczyzny wynikało, że nieznani mu sprawcy obezwładnili go gazem i próbowali ukraść przewożoną przez niego przesyłkę kurierską. Policjanci już następnego dnia wytypowali i zatrzymali trzech sprawców, którymi okazali się mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego w wieku od 18 do 22 lat. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Dzielnicowi zatrzymali złodzieja i pasera

kajdanki-kmpDzielnicowi z rewiru miejskiego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi. Policjanci ustalili także pasera, który pomógł zbyć skradzione przedmioty w jednym z lombardów. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a ich sprawa trafi teraz do sądu.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Debata społeczna

de1We wtorek 16 września w Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu ogólnemu na terenie powiatu. Celem spotkania było wysłuchanie opinii i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie wspólnych rozwiązań w zakresie problematyki bezpieczeństwa. Debata poprzedzona została wystawą historycznego wyposażenia policji z okazji roku jubileuszowego 95-lecia powstania Policji Państwowej.

Czytaj więcej...