Tourist Guide
język migowy

Gniezno – Uroczyste otwarcie odnowionej komendy

IMG 509030 września br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego i w części nowo powstałego budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach w obecności licznie zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników gnieźnieńskiej komendy. Zmodernizowany obiekt spełnia wszelkie standardy policyjnej placówki, gwarantuje należyty poziom obsługi interesantów, a funkcjonariuszom zapewnia należny komfort pracy.

Czytaj więcej...

Piła - Miał przy sobie narkotyki i kierował po ich zażyciu

1Policjantki z Ujścia zatrzymały motocyklistę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 34-latek ma przy sobie prawie 100 gramów amfetaminy, kilkadziesiąt tabletek ekstazy oraz marihuanę. Ponadto zatrzymany kierował jednośladem po zażyciu różnego rodzaju środków narkotycznych.

Czytaj więcej...

CBŚP - Strażnik więzienny korumpowany przez osadzonych zatrzymany przez CBŚP - video

cbsp-straznikFunkcjonariusza służby więziennej z Aresztu Śledczego w Poznaniu zatrzymali policjanci CBŚP z Gorzowa. Mężczyzna, w zamian za pieniądze m.in. ułatwiał osadzonym kontakt ze światem zewnętrznym. Usłyszał już zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszeli również dwaj osadzeni.

Czytaj więcej...

KWP – Spływ kajakowy dla dzieci

6W sobotę 24 września br. policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwonaku zorganizowali spływ kajakowy dla dzieci oraz młodzieży gminy Czerwonak. Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie nad wodą.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Policjanci podczas X Edycji Powiatowych Manewrów Ratownictwa Medycznego

029 manewry_800x600Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w X Edycji Powiatowych Manewrów Ratownictwa Medycznego. Ćwiczenia odbyły się na terenie Parku Natury w Odolanowie.

Czytaj więcej...

Poznań - Zatrzymani fałszywi oficerowie CBŚP - video

IMG 4839Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 3 mężczyzn, którzy wyłudzili od starszej osoby 30 tys. zł. Mężczyźni podając się za oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji oszukali mieszkankę Poznania. Gdy podejmowali przekazaną gotówkę z określonego miejsca, zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Okradał najbliższych i wpadł w ręce policjantów

akta copy_copy_copyPolicjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży ponad 4 tysięcy złotych.  Kradzież miała miejsce w lipcu tego roku w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim.  Sprawcą kradzieży okazał się krewny pokrzywdzonych. 22-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Kalisz - Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

kogut policyjnyKaliscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 50-letni mężczyzna. Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a następnie Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, sąd aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Czytaj więcej...

Poznań – Policjant szybszy od monitoringu - video

akta copy_copy_copyPolicjanci zatrzymali za uszkodzenie mienia dwóch młodych mężczyzn. Wszystko za sprawą innego funkcjonariusza, który zobaczył wandali kopiących w zaparkowane auta. O zdarzeniu na bieżąco informował dyżurnego. Zachowanie sprawców zarejestrowały również kamery monitoringu miejskiego.

Czytaj więcej...