Tourist Guide
język migowy

Złotów - Policjanci zatrzymali kuriera

kajdanki3Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali kuriera, który odebrał 20 tysięcy złotych od starszego mężczyzny, oszukanego metodą „na wnuczka”. 28-latek usłyszał już zarzut oszustwa, za który odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 8-lat więzienia.

Czytaj więcej...

Czarnków - Ze złości uszkodził tablicę

025Zainstalowany nie tak dawno na jednej z trzcianeckich ulic - słup informacyjny, już został zniszczony. Nastoletni mieszkaniec Trzcianki postanowił wyładować na nim swoją złość. Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance ustalili sprawcę uszkodzenia i postawili mu stosowny zarzut.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli - miał blisko 2,4 promila alkoholu

kajdanki aktaSkrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca osobowego fiata, który trafił w ręce ostrowskiej drogówki. Mężczyzna, zignorował znaki dawane przez mundurowych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało - mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował na „podwójnym gazie" i bez uprawnień.

Czytaj więcej...

Grodzisk Wlkp. - Charytatywna zbiórka zabawek dla dzieci

11Grodziska Grupa Pat włączyła się w charytatywną zbiórkę zabawek dla dzieci z uboższych rodzin. „Patowicze” w ramach nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia skorzystali z zaproszenia Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim – pani nadkom. Romy Figaszewskiej i zorganizowali zbiórkę zabawek, które tuż przed świętami trafią do potrzebujących rodzin. Młodzież z wielką radością i zaangażowaniem włączyła się w ten jakże szczytny cel.

Czytaj więcej...

Konin - Wiozła dziecko w bagażniku

koninKilkoma mandatami zakończyła się kontrola drogowa mieszkanki powiatu słupeckiego. Brak uprawnień to tylko preludium. Jedno z dzieci podróżowało w bagażniku niewielkiego samochodu.


Czytaj więcej...

KWP – Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” (wykaz stacji kontroli pojazdów uczestniczących w akcji)

IMG 7145W okresie jesienno–zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, bowiem potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak ważna jest rola prawidłowego oświetlenia pojazdu dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu – przekonywali policjanci na inauguracji ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Czytaj więcej...

KWP – Policjanci i Cartias w trosce o bezdomnych

2Bezdomni w czasie zimy potrzebują szczególnej pomocy. Bez dachu nad głową, ciepłego pożywienia i ubrania każdy spadek temperatury może okazać się dla nich zabójczy. W trosce o bezdomnych poznańscy policjanci wspólnie z Caritas Archidecezji Poznańskiej przeprowadzili akcję rozdawania paczek z żywnością oraz ciepłą odzieżą.

Czytaj więcej...

Leszno - Czujność policjanta doprowadziła do zatrzymania oszustów

DSC 0786Do policyjnego aresztu trafiło dwóch sprawców oszustwa przy zakupie wartościowego roweru. To 48-letni mieszkaniec gminy Rydzyna i 66-letni mieszkaniec Leszna. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dzięki reakcji policjanta przechodzącego w pobliżu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Złotów – Okradał samochody - został zatrzymany

kajdanki-kmp28-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Z zaparkowanych na terenie miasta samochodów sprawca kradł różnego rodzaju akcesoria m. in. radioodtwarzacze i klucze samochodowe. Za kradzież grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

KWP – Policjanci szkolili się z Czerwonej Taktyki

DSC03414 800x536Miejsce każdej interwencji policjantów służby patrolowej, czy też miejsce działań pododdziałów zwartych Policji, w jednej chwili może stać się swoistym polem walki. Udzielanie pomocy przedmedycznej pod presją czasu, w stresie i w różnych warunkach. Ratowanie ludzkiego życia. Każdy policjant na taką sytuację musi być przygotowany. Stąd pomysł na szkolenie, w którym kilka dni temu uczestniczyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

Czytaj więcej...