Środa Wlkp. - Przeładowany bus - video

przeadowany busPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy Wlkp. zatrzymali właściciela gospodarstwa rolnego, który nieprawidłowo przewoził pracowników sezonowych. Pasażerowie siedzieli ściśnięci w przedziale pasażerskim bez pasów, a dwóch nastolatków przewożonych było w części ładunkowej pojazdu. Kierowca bez wyobraźni stracił prawo jazdy. O ostatecznej wysokości kary zadecyduje sąd.

Czytaj więcej...

CBŚ – Dilerzy narkotyków zatrzymani w drodze na Woodstock - video

1Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z KWP w Poznaniu oraz z KMP w Kaliszu zatrzymali grupę pseudokibiców kaliskiego klubu sportowego, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do przystanku Woodstock w dość nietypowy sposób. Planowali sprzedawać podczas festiwalu narkotyki. Do tego celu zorganizowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Czterem zatrzymanym mężczyznom grozi teraz 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Poznań - Policja prosi o kontakt świadków wypadku

gwiazda policjiPolicjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 24 lipca 2014 r. w Swarzędzu na ul. Św. Marcin. Kierujący samochodem osobowym potrącił małoletniego, po czym zbiegł z miejsca wypadku. Świadków zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Poznań – Policjanci zabezpieczyli 8 milionów sztuk papierosów bez akcyzy

DSC 076426 lipca br. poznańscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. W magazynie, do którego weszli znajdowało się ponad 8 milionów papierosów znanej marki. Zatrzymanym mężczyznom grozi grzywna i do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Września - Nie udzielił pierwszeństwa, stracił prawo jazdy

czapPolicjanci z wrzesińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 53. letniemu kierowcy, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do kolizji drogowej. Był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie.

Czytaj więcej...

Kępno - Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

kepno02Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie złapali na gorącym uczynku 62-letniego mieszkańca powiatu pilskiego, który kradł paliwo z tira. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Koło – Zatrzymani złodzieje drzewa z lasu

drewnoFunkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu kolskiego, którzy w nocy z lasu w miejscowości Ostrów w gm. Dąbie wycięli, a następnie ukradli 15 drzew o łącznej wartości 650 złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Września – Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

1Kryminalni z Wrześni zatrzymali 33-latka, który na terenie swojej posesji uprawiał konopie indyjskie. W czasie przeszukania policjanci znaleźli między innymi 10 krzaków i 18 sadzonek tych roślin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Leszno - Nierozważni kierowcy tracą prawa jazdy

passatLeszczyńska policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. W minionym tygodniu w związku ze szczególnym naruszeniem przepisów bezpieczeństwa policjanci odbierali prawa jazdy trzem kierowcom.

Czytaj więcej...

Poznań - Zatrzymany pijany kierowca bez uprawnień

FOTBE95Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę samochodu ciężarowego. Mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień. Samochód, którym się poruszał pochodził z kradzieży.

Czytaj więcej...