język migowy

Poznań – Intensywne poszukiwania zaginionej Ewy Tylman trwają - video

IMG 7420Policjanci z Poznania, jak i z całej Wielkopolski, od chwili zgłoszenia zaginięcia Ewy Tylman prowadzą intensywne działania poszukiwawcze. Kobieta ostatni raz widziana była w nocy z 22 na 23 listopada br. na ulicy Mostowej. Tej nocy mogła też przebywać w okolicach przystanku tramwajowego na ulicy Królowej Jadwigi w pobliżu AWF-u. Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Czytaj więcej...

KWP – Kryształowe Gwiazdy wręczone po raz jedenasty!

13Po raz jedenasty „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantek i policjantów, którzy uratowali ludzkie życie. Tegoroczni laureaci tego wyjątkowego wyróżnienia wykazali się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Nagrody ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Gniezno - Policjant uratował alpaki z pożaru

20151125 203209Gnieźnieński policjant w czasie wolnym od służby uratował około 50 zwierząt hodowlanych z pożaru. Nie zważając na niebezpieczeństwo przedostał się przez ogrodzenie, a następnie otworzył bramę zagrody w której znajdowały się alpaki. Niestety dwóch zwierząt nie udało się uratować. Gdyby nie szybka reakcja policjanta skutki pożaru mogłyby być jednak znacznie poważniejsze. W pobliżu zagrody dla zwierząt znajdował się dom mieszkalny zamieszkiwany przez rodzinę z małymi dziećmi.

Czytaj więcej...

Poznań – Policjanci poszukują zaginionej Ewy Tylman – nowe fakty

1Poznańscy policjanci nadal szukają zaginionej 26-letniej Ewy Tylman. Kobieta ostatni raz widziana była w nocy 22/23 listopada br. na ulicy Mostowej. Tej nocy mogła też przebywać w okolicach przystanku tramwajowego na ulicy Królowej Jadwigi w pobliżu AWF-u. Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci proszą o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu przebywania 26-latki.

Czytaj więcej...

Czarnków - Ks. Krzysztof Sobkowiak kapelanem czarnkowskiej Policji

 DSC4320W kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie odbyła się uroczysta msza święta, podczas której dziekan dekanatu czarnkowskiego ks. Krzysztof Sobkowiak przyjął obowiązki kapelana Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. W nabożeństwie oprócz czarnkowskich policjantów uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

KWP – Ostrożnie! Małe dziecko jest kruche!

6W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, pod hasłem „Ostrożnie! Małe dziecko jest kruche!”, odbyła się konferencja której współorganizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Adresatami konferencji byli dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, pracownicy socjalni oraz policjanci zajmujący się problematyką nieletnich.

Czytaj więcej...

Konin - Udawali policjantów, trafili do aresztu

20Konińscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy w niedzielę wieczorem wtargnęli do domu 52-letniego mężczyzny. Napastnicy pobili 52-latka i zabrali mu 200 złotych. Na dodatek próbowali udawać policjantów.

Czytaj więcej...

Kalisz - Zgłosił fikcyjną kradzież

20Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pracowali przez 14 godzin nad sprawą kradzieży pojazdu marki Audi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że do przestępstwa kradzieży nie doszło. Fikcyjne zawiadomienie w tej sprawie złożył 53-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Słupca - Pantomima przeciwko dopalaczom

23Z uzależnieniami walczyć można na różne sposoby. Grupa gimnazjalistów ze Strzałkowa o zagrożeniach związanych z używkami opowiedziała swoim rówieśnikom w formie spektaklu teatralnego. Uzupełnieniem występu młodych ludzi była prelekcja policjanta zajmującego się profilaktyką.

Czytaj więcej...

Ostrów Wlkp. - Z pedagogami o uzależnieniach

20Policjanci z ostrowskiej komendy zajmujący się profilaktyką i nieletnimi, przeprowadzili szkolenie dla pedagogów z Młodzieżowego Domu Kultury. Dominowały tematy związane ze środkami odurzającymi, w tym głównie z dopalaczami oraz czynami karalnymi i demoralizacją nieletnich.

Czytaj więcej...