Tourist Guide
język migowy

Poznań - Policjanci zabezpieczali i wspierali WOŚP

50XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i wszystkich, którzy wyszli na ulicę wesprzeć tą akcję czuwało ponad 600 funkcjonariuszy. Na ulicach Poznania i w regionie było bezpiecznie. Poznańska Policja przekazała na licytację WOŚP wiele ciekawych rzeczy, w tym „Serce Poznańskich Policjantów”, które zostało wylicytowane za rekordową kwotę 15 tys. złotych. Dziękujemy!

Tradycyjnie na początku stycznia w całej Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od ponad 20 lat w tą charytatywną akcję zaangażowana jest Policja. Dla służb najważniejsze jest, by wszystkim, a szczególnie kwestującym, zapewnić bezpieczeństwo.

Przed wyjściem na ulicę wszyscy kwestujący zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. Policjanci z komisariatów spotkali się z wolontariuszami i pouczyli ich jak postępować w sytuacji zagrożenia. Ponad 600 funkcjonariuszy różnych wydziałów patrolowało tego dnia ulice Poznania.

Na Placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w pobliżu Centrum Kultury Zamek, stanęło miasteczko mundurowe. Stacjonowali tam nie tylko policjanci, ale i zaprzyjaźnione służby mundurowe. Nie zabrakło także przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA - Region Poznań. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji: pokaz robota służącego do rozbrajania ładunków wybuchowych, pokaz łodzi motorowej i psa przeszkolonego do ratownictwa wodnego. Najmłodszych cieszyło spotkanie z sierż. Pyrkiem. Mieszkańcy Poznania okazali się hojnymi darczyńcami i wielkopolska Policja uzbierała kilka zapełnionych puszek.

Wieczorem w C.K. Zamek obyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez policjantów z KMP i KWP w Poznaniu. Było to już tradycyjnie „Serce Poznańskich Policjantów” wykonane z bursztynu, złota i srebra, do którego kupienia zachęcał Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Roman Kuster. Nie lada gratką dla fanów skoków narciarskich była bluza Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, na której podpisy złożyli: Simon Ammann, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Kamil Stoch, Jan Ziobro, trener Reprezentacji Polski – Łukasz Kruczek oraz Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Walter Hofer. Ponadto stróże prawa przekazali na licytację również dużą maskotkę Wielkopolskiej Policji Sierżanta Pyrka. Pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przekazane na konto WOŚP. Policyjne serce zostało zlicytowane za rekordowe 15 tys. złotych!

Wielkopolscy policjanci poza zlicytowanymi w Zamku przedmiotami, na aukcję WOŚP na portalu Allegro przekazali koszulkę Reprezentacji Polski w piłce siatkowej, którą podpisali: Michał Winiarski, Mariusz Wlazły i Karol Kłos oraz plastron startowy austriackiego skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme i firmową pocztówkę z osiągnięciami sportowymi oraz autografem skoczka narciarskiego Andreasa Koflera.

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-reprezentacji-polski-w-pilce-siatkowej-i1346117

http://aukcje.wosp.org.pl/pocztowka-z-autografem-skoczka-andreasa-koflera-i1346049

http://aukcje.wosp.org.pl/plastron-startowy-skoczka-andreasa-koflera-i1346045


Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy i zapraszamy do licytacji na aukcjach!