Tourist Guide
język migowy

Poznań – Odpowie za kopanie samochodów i urywanie lusterek - video

wandalPolicjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie zatrzymali nietrzeźwego sprawcę uszkodzenia trzech samochodów. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie 1 kwietnia br. ok. godz. 22.15 otrzymali zgłoszenie o wandalu, który na terenie miasta kopie samochody i urywa lusterka. Na miejscu interwencji policjanci, dzięki relacji świadków, szybko namierzyli  podejrzanego.

Okazał się nim znany dobrze policjantom 25-letni mieszkaniec Suchego Lasu.  Po zatrzymaniu mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Noc spędził w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

Jak się okazało wyczyn podejrzanego zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Na nagraniu widać jak mężczyzna „siłuje się” z lusterkiem jednego z pojazdów.

2 kwietnia br., po wytrzeźwieniu, 25-latkowi zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów. Straty na jakie naraził właścicieli kopaniem i urwaniem lusterek w samochodach to około 2,5 tysiąca złotych. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.Film do pobrania tutaj