Policja Wielkopolska

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. XIV Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Komunikaty dla kandydatów

Najczęściej czytane

 1. Nowy Tomyśl - Udany debiut i podium dla policyjnego kulturysty

  Starszy sierżant Mateusz Młodystach jest policjantem Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zbąszyniu. Praca w policji to jego pasja i oddaje się jej bezgranicznie. Jednak po służbie jest jeszcze jedna rzecz, która jest dla Mateusza bardzo ważna i podporządkowuje jej swój wolny czas – kulturystyka.

 2. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych

  Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

 3. Gostyń - Pieniądze zakopane w garażu i 3 osoby zatrzymane

  Gostyńscy policjanci wyjaśnili sprawę oszustw bankowych. Na początku lutego br. z konta jednego z klientów gostyńskiego banku, zaczęły „znikać” pieniądze. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a także odzyskali znaczną część skradzionej gotówki. Głównym podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

 4. Ostrów Wlkp. - Starosta podziękował policjantom, którzy zapobiegli tragediom

  Znaleźli się w odpowiednim miejscu i o właściwej porze. Tak można powiedzieć o policjantach Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którzy w ciągu minionego roku uratowali życie innym osobom. Starosta Ostrowski Paweł Rajski podziękował 5 policjantom, dzięki którym nie doszło do tragedii w pobliżu torów kolejowych.

 5. List Ministra Mariusza Błaszczaka do policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.

 6. Konin - Policjanci odzyskali 5 skradzionych pojazdów

  Policjanci z Konina zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Są to mieszkańcy powiatu konińskiego. Osoby zorganizowały przestępczy proceder legalizowania skradzionych samochodów. Funkcjonariusze odzyskali również 5 pojazdów, które padły łupem mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia.

 7. Gniezno - Pilotowali auto z rodzącą kobietą

  Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie będąc służbowo na terenie Poznania wykonali niecodzienny, ale niezwykle pilny pilotaż. Umożliwili rodzącej kobiecie błyskawiczne dotarcie do szpitala. Kilka minut później na świat przyszło jej dziecko.

 8. KWP – Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który odpowie za uprawę konopi indyjskich. Plantacja, zlokalizowana na terenie powiatu poznańskiego, jednorazowo mogła dostarczyć prawie 3,5 kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 100 tysięcy złotych.

 9. CBŚP - Policjanci CBŚP zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski

  Policjanci kaliskiego CBŚP zatrzymali 5 członków grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami. Gangsterzy zorganizowali kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski. Przemycony "towar" był następnie rozprowadzany w Kole i powiecie kolskim (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że grupa mogła wprowadzić na rynek narkotyki o wartości 1,5 mln złotych.

 10. Piła - Pilscy policjanci wsparli akcję krwiodawstwa i pomogli pobić rekord w ilości pobranej krwi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile na czele ze swoim Komendantem Powiatowym mł. insp. Piotrem Skrzypkowiakiem i jego z-cą kom. Robertem Kossakiem, oddali krew wspierając tym samym próbę bicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi w jednym dniu. Akcja ta miała miejsce w Pile i przebiegała pod nazwą: „Podaruj serce! Oddaj Krew”. Rekord został pobity!