Tourist Guide
język migowy

KWP - Fikcyjne uprowadzenie w Poznaniu, prawdziwa śmierć w Inowrocławiu

inowr 19 10 2Policjanci z Poznania odnaleźli na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego uprowadzonego w Poznaniu miesiąc temu mężczyznę. Okazało się, że porwanie było wyreżyserowane, a Rafał S. był poszukiwany do sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym w Inowrocławiu.

Policjanci z Poznania, 14 września br. zostali zaalarmowani przez pracowników jednego ze skupów złomu, że wczesnym popołudniem z placu firmy został uprowadzony ich klient, 34 letni Rafał S. z Inowrocławia. Mężczyzna miał być siłą wrzucony przez nieznanych sprawców do samochodu audi A4 i wywieziony w niewiadome miejsce. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania i zaczęto gromadzić informacje o uprowadzonym. Interesujące było to, komu mogło zależeć na porwaniu Rafała S. Ustalono, że mężczyzna prowadził różnorakie interesy w branży handlu złomem. Policjanci zaczęli podejrzewać, że mężczyzna mógł wplątać się w jakiś nielegalny proceder.

Specjalna grupa operacyjna z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we wtorek (18 października) w nieczynnym ośrodku wypoczynkowym, w miejscowości Przyjezierze, powiat Mogileński, w Województwie Kujawsko-Pomorskim odnalazła Rafała S. Wyszło na jaw, że mężczyzna wcale nie został uprowadzony. Porwanie zostało przez niego starannie wyreżyserowane. Chciał on w ten sposób zniknąć z dużą sumą pieniędzy, nie rozliczając się ze wspólnikami od złomowego interesu.
Istniał także drugi powód. Rafał S. był poszukiwany przez policjantów z Inowrocławia do sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym 49 letniego mężczyzny.

Inowrocławska policja poszukiwała mężczyznę od sierpnia 2011r. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, na początku sierpnia 2011r. w mieszkaniu przy ul. Składowej w Inowrocławiu była impreza, na której nie brakowało alkoholu. Istnieje podejrzenie, że tam Rafał S. dotkliwie pobił 49-latka. Ranny mężczyzna zmarł w swoim mieszkaniu, w miejscu gdzie został pobity. Zawiadomienie o śmierci inowrocławianina policjanci otrzymali od lekarzy pogotowia ratunkowego. Od tego momentu koncentrowali się nad odszukaniem i zatrzymaniem podejrzanego o pobicie. Rafał S. został  zarejestrowany w policyjnych bazach jako poszukiwany.
Mężczyzna wpadł w ręce poznańskich policjantów, którzy wyjaśniali sprawę rzekomego uprowadzenia. Przekazali mężczyznę policyjnym śledczym z Inowrocławia. Wkrótce Rafał S. zostanie doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje o jego dalszym losie.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat więzienia.

inowr 19 10 2