Tourist Guide
język migowy

Czarnków - Wypadek w pobliżu Walkowic

passatW minioną niedzielę po południu doszło do poważnego wypadku drogowego na trasie Mirosław - Walkowice. 21-letni rowerzysta został potrącony przez samochód. Do wczoraj trwały czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kierowcy auta, który odjechał z miejsca zdarzenia.


W niedzielę, 22 stycznia tego roku, po 16-stej dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej 1209 między Mirosławiem, a Walkowicami. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył rowerzysta oraz kierowca samochodu, który odjechał w nieznanym kierunku. 21-latek kierujący jednośladem poważnie ucierpiał na skutek zderzenia i został hospitalizowany.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili kolor auta, które brało udział w wypadku oraz początkowe litery numeru rejestracyjnego. Zabezpieczyli również ślady oraz poinformowali okoliczne jednostki o zaistniałym zdarzeniu celem wystawienia posterunków. Rozpytano okolicznych mieszkańców na temat zdarzenia oraz przesłuchano świadków.

Jednak zebrane w wyniku tej pracy informacje, to było wciąż za mało, aby jeszcze tego samego dnia wytypować drugiego uczestnika zdarzenia.

W poniedziałek od rana policjanci kontynuowali działania. Przed południem nastąpił jednak przełom. Około godziny 10-tej strażnicy leśni z Nadleśnictwa Sarbia przekazali informację, że w kompleksie leśnym w pobliżu Walkowic znaleźli zaparkowanego volkswagena golfa, który jest poważnie uszkodzony.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze kryminalni z czarnkowskiej komendy. Uszkodzenia jakie auto posiadało odpowiadały tym, które mógł mieć samochód uczestniczący w niedzielnym wypadku. Policjanci musieli tylko ustalić jego właściciela. Było to nieco utrudnione ze względu na brak tablic rejestracyjnych oraz nalepki identyfikacyjnej. Jednak już po około godzinie policjanci wiedzieli, że golfa użytkuje 19-letni mieszkaniec gminy Ujście.

Funkcjonariusze odszukali chłopaka w Pile. W rozmowie z nim, potwierdziły się ich przypuszczenia co do udziału 19-latka w wypadku. Nastolatek został zatrzymany, a następnie przewieziony do czarnkowskiej komendy. Tam okazało się, że posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami kat. B. Po złożeniu wstępnych wyjaśnień oraz pobraniu krwi do badań, chłopak trafił do policyjnego aresztu. Z kolei należący do niego golf został zabezpieczony do dalszych czynności.

Teraz śledczy z czarnkowskiej komendy będą ustalać przebieg całego wypadku, jego przyczyny oraz okoliczności.