Tourist Guide
język migowy

Śrem - Podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

zatrzymany copyPolicjanci ze Śremu zatrzymali młodego mężczyznę do sprawy usiłowania zabójstwa 55 – letniego bezdomnego. Podejrzany, 19 – letni mieszkaniec Śremu, który podpalił bezdomnego trafił wczoraj do aresztu.

W miniony wtorek, 18 lutego, po godz. 20.00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udali się do szpitala w Śremie, gdzie trafił 55 – letni bezdomny z licznymi poparzeniami.

W toku podjętych niezwłocznie czynności śremscy funkcjonariusze ustalili, że oparzenia bezdomnego mogły powstać w wyniku działania 19 – letniego śremianina. Właśnie ten młody mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie”.

Z ustaleń detektywów wynika, że na terenie pustostanu w Śremie 19 – latek najpierw oblał łatwopalną cieczą, a następnie podpalił 55 – letniego bezdomnego rzucając na jego rzeczy palącą się zapałkę. Bezdomnemu pomogli świadkowie zdarzenia, którzy, wykorzystując szmaty i koce, ugasili płonącego mężczyznę.

Wczoraj, 20 lutego, decyzją sądu mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafił na trzy miesiące do aresztu.

Obecnie policjanci Wydziału Kryminalnego wykonują, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie, dalsze czynności w tej sprawie.