Tourist Guide
język migowy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/2014/a-marzec/amfetamina-proszek oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Poznań - Narkotyki w proszku do prania - video

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/2014/a-marzec/amfetamina-proszek oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

3Policjanci z Poznania zatrzymali 24 marca 2 mężczyzn podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Narkotyki były ukryte w proszku do prania.  Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.


Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, 24 marca br., zatrzymali w podpoznańskim Stęszewie dwóch 28-letnich mieszkańców Poznania podejrzanych o wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków. W pojeździe, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli 2 kg amfetaminy. W działaniach brał udział ponadto funkcjonariusz Służby Celnej w Poznaniu - przewodnik razem z psem służbowym „Demo” .

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w wynajętym samochodzie – autolawecie. Byli zupełnie zaskoczeni. Podczas przeszukania kabiny pies służbowy zaznaczył pudełko z proszkiem do prania znajdujące się za siedzeniem kierowcy. Pudełko wyglądało na oryginalnie zapakowane. Po rozcięciu okazało się, że pod warstwą proszku znajdują się dwa pakunki foliowe, z substancją koloru żółtego i różowego. Narkotyki były dodatkowo zapakowane w próżniowe woreczki.

Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Oba pakunki ważyły po kilogramie. Narkotyki zostały przekazane do badań laboratoryjnych. Wygląd oraz stan skupienia może wskazywać na to, że amfetamina jest bardzo dobrej jakości. Po ostatecznej obróbce można było z niej wyprodukować do 180 tysięcy porcji.

Podczas przeszukań w mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejne 38 gram amfetaminy i  wagę elektroniczną. Podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

25 marca br., roku obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

{gallery}aktualnosci/2014/a-marzec/amfetamina-proszek{/gallery}