Tourist Guide
język migowy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/2014/a-sierpien/pleszew-cbs oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

CBŚ - Policjanci zlikwidowali plantację konopi - video

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/2014/a-sierpien/pleszew-cbs oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

pleszew-plantacja.mp4 snapshot 00.47 2014.08.12 11.09.04Policjanci z CBŚ KGP w ramach walki z przestępczością narkotykową wraz z funkcjonariuszami KPP w Pleszewie zlikwidowali uprawę konopii indyjskich na terenie Pleszewa. Na 970 metrach kwadratowych funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 9 tys. roślin w różnej fazie wzrostu. Próbki roślin trafiły do badań laboratoryjnych. Natomiast sama uprawa została zlikwidowana.


Funkcjonariusze CBŚ KGP w ramach czynności mających na celu przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej ustalili, że na jednej z posesji na terenie Pleszewa w województwie wielkopolskim znajduje się nielegalna uprawa konopi.

W piątek 8 sierpnia 2014 roku policjanci CBŚ KGP wspólnie z funkcjonariuszami z Komedy Powiatowej Policji w Pleszewie weszli na teren wytypowanej wcześniej posesji. Znaleźli tam na powierzchni 970 metrów kwadratowych rośliny konopi w różnej fazie wzrostu. Rośliny miały od 0,5 metra do 2,5 metra wysokości. W trakcie czynności zabezpieczono łącznie 8838 sztuk konopi. Ich szacunkowa czarnorynkowa wartość wynosi ponad 5 milionów zlotych. Pobrano z nich również próbki do dalszych badań chemicznych. W fizycznym usunięciu konopi pomocy policji udzieliły władze samorządowe. Cała uprawa konopi pod nadzorem Policji została usunięta mechanicznie, a następnie przewieziona do miejsca zniszczenia, gdzie tego samego dnia rośliny zostały komisyjnie spalone.

Likwidacje nielegalnej uprawy przeprowadzono pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pleszewie. Na chwilę obecną w sprawie tej nie przedstawiono jeszcze żadnych zarzutów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie.

{gallery}aktualnosci/2014/a-sierpien/pleszew-cbs{/gallery}