Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. XIV Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Asy Bezpieczeństwa
Kwartalnik "Policja w Wielkopolsce"
Policjant który mi pomógł
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. KWP – Rowerzyści – "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Przed nami kolejny wiosenny weekend. Choć pogoda nas nie rozpieszcza z każdym dniem na drogach Poznania i województwa wielkopolskiego amatorów dwóch kółek będzie coraz więcej. Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego, w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo" wielkopolska Policja rozpoczyna działania informacyjno-prewencyjne skierowane do rowerzystów.

 2. KWP – Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

  Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu, cztery zatrzymane osoby. To bilans działań przeprowadzonych przez wielkopolskich policjantów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sprawcy przestępczego procederu z tytułu nieopłaconej akcyzy narazili Skarb Państwa na straty sięgające prawie 7 milionów złotych. Jeden z podejrzanych mężczyzn po usłyszeniu zarzutów decyzją sądu został aresztowany.

 3. KWP – Zmiany na stanowiskach kierowniczych Wielkopolskiej Policji

  Insp. Beata Różniak-Krzeszewska, dotychczasowa szefowa złotowskich policjantów, od dziś jest Komendantem Szkoły Policji w Pile. W uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli, uczestniczyło wielu zaproszonych gości wśród których był Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Podczas uroczystej zbiórki powołano również dziewięciu doświadczonych oficerów na stanowiska kierownicze w strukturach wielkopolskiej Policji.

 4. Pleszew - Mundurowi uratowali niedoszłego samobójcę

  Policjanci z pleszewskiej komendy uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. 39-latek wszedł na dach i groził, że skoczy. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarską.

 5. KWP - PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI

  O 26 do 28 kwietnia na drogach województwa wielkopolskiego policjanci ponownie będą prowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość naszego pojazdu należy także bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.

 6. Śrem - Dzień Przedsiębiorczości w śremskiej Komendzie

  W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedzili uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, wiele dowiedzieli się o policyjnej służbie i misji Policji.

 7. KWP - Zatrzymany z podrobionymi zegarkami

  Policjanci z Poznania zatrzymali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu poznańskiego, który na internetowych serwisach aukcyjnych wystawiał do sprzedaży podrobione zegarki i okulary znanych, światowych marek. Jeden z oferowanych czasomierzy, oryginalny, kosztuje 2 miliony złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

 8. KWP – Policyjni antyterroryści szkolili pracowników MPK

  Agresywny mężczyzna zaatakował nożem pasażerów poznańskiego tramwaju. Dzięki prawidłowej reakcji motorniczego nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy szybko przyjechali na miejsce zatrzymali i obezwładnili napastnika. To na szczęście tylko jeden z wielu scenariuszy, które zostały przećwiczone przez pracowników poznańskiego MPK pod okiem policyjnych antyterrorystów. Szkolenia, zaplanowane na najbliższych kilka miesięcy, mają służyć bezpieczeństwu pasażerów w przypadku wystąpienia nagłych, nieprzewidzianych zagrożeń.

 9. Kalisz - Policjanci zaopiekowali się porzuconym szczeniakiem

  Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie. Mundurowi zostali wezwani w związku z odnalezieniem na terenie gminy Blizanów, błąkającego się psa. Policjanci do czasu przekazania czworonoga przedstawicielom urzędu gminy, zaopiekowali się nim. Pies spędził noc w mieszkaniu jednego z funkcjonariuszy.

 10. Kalisz - Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

  Wspólne działania funkcjonariuszy operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doprowadziły do zdjęcia z rynku kolejnej partii papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze w trakcie realizacji zabezpieczyli łącznie 92 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Zarzut w tej sprawie usłyszała 39-letnia kobieta.