Tourist Guide
język migowy

CBŚ - Nowy szef zarządu Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu

Obowiązki Naczelnika Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego  objął dzisiaj insp. Krzysztof Abratański z Katowic.  Przez kilka ostatnich lat kierował on katowickim zarządem CBŚ. Dotychczasowy szef poznańskiego CBŚ - podinsp. Zbigniew Maj w grudniu awansował do  Komendy Głównej Policji, gdzie objął stanowisko wiceszefa Centralnego Biura Śledczego.

Dzisiaj w sali konferencyjnej KWP w Poznaniu odbyło się spotkanie funkcjonariuszy i pracowników Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego  z nowym szefem - insp. Krzysztofem Abratańskim. Dotychczasowy naczelnik poznańskiego CBŚ awansował w grudniu na stanowisko zastępcy szefa Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. 
 
W spotkaniu uczestniczył także mł.insp. Krzysztof Jarosz - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z zastępcami, który przedstawił sylwetkę K. Abratańskiego i drogę jego zawodowej kariery. Pracę w policji rozpoczął on ponad dwadzieścia lat temu w Katowicach i przez cały czas związany był zawodowo ze służbą kryminalną. 
 
Poznański oddział CBŚ jest uznawany za jeden z bardziej skutecznych w Polsce. Policjanci tej jednostki systematycznie likwidują najgroźniejsze grupy przestępcze działające nie tylko w Wielkopolsce ale również w innych regionach kraju. Nietykalni dotąd bossowie świata przestępczego  działający w branży narkotykowej trafiają za kratki. Wiele afer gospodarczych zostało dokładnie rozpracowanych, a podejrzani o przestępstwa ekonomiczne  stawiani są jako oskarżeni przed sądem.

img 0004