Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. XIV Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Konwojówka 2017
IPA Wiosna
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Poznań – Policjanci pilotowali auto z duszącym się noworodkiem

  Policjanci z poznańskiej drogówki podczas służby wykonali niecodzienny pilotaż. Umożliwili rodzicom z kilkudniowym, duszącym się dzieckiem dotarcie do szpitala. Kilka minut później noworodek był już pod opieką lekarzy.

 2. KGP - „Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA

  - Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów, jakimi są nagrodzeni dziś funkcjonariusze – powiedział minister Mariusz Błaszczak do uhonorowanych Krzyżami Zasługi za Dzielność i Medalami za Ofiarność i Odwagę. Przed uroczystością szef MSWiA wręczył również nagrody 10 funkcjonariuszom z Poznania i warszawskiego CBŚP, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”, szefa tzw. „mafii wnuczkowej”, podstępem okradającej starszych ludzi.

 3. KWP – Pomóżmy Marcie, żonie naszego kolegi!

  Sebastian Jezior jest policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Nasz kolega walczy o życie swojej żony i nienarodzonego dziecka. Marta, będąc w ciąży, dowiedziała się, że jest chora na nowotwór piersi. Z uwagi na stan, leczenie Marty jest żmudne i bardzo kosztowne. Jako policjanci w służbie zawsze możemy na siebie liczyć. Udowodnijmy, że poza nią nie jest inaczej!

 4. KGP - "Hoss"- pomysłodawca mafii wnuczkowej ponownie w rękach Policji - video

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z Policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie poszukiwanego listem gończym 49-letniego Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Mężczyzna od 17 lutego był poszukiwany był listem gończym. Na początku lutego został zatrzymany przez policjantów po prawie 2 latach poszukiwań a następnie zwolniony decyzją sądu. W momencie zatrzymania ukrywał się jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu.

 5. KWP - PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - CZ. 4 - KU PRZESTRODZE - VIDEO

  Najbliższa niedziela to początek akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Przez najbliższy tydzień kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach.

 6. Poznań – Trafili do aresztu za oszustwa

  Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn. Oszukiwali oni przedsiębiorców wystawiając faktury za usługi, których poszkodowani nigdy nie zamawiali. Proceder mógł trwać kilka lat, ustalono i przesłuchano 24 pokrzywdzonych, a ustalone straty na jakie narazili oszukane osoby w całej Polsce to kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili ponad 4500 osób, które zostaną przesłuchane w tej sprawie. Sprawcy tego oszustwa trafili do Aresztu Śledczego na okres 3 miesięcy. Grozi im do 8 lat więzienia.

 7. Leszno - Pijany zepchnąłby radiowóz z drogi - zatrzymany przez policjantów

  Policjanci z Leszna zatrzymali kierowcę, który niewiele brakowało, a zepchnąłby nieoznakowany radiowóz z drogi. Mężczyzna odgrażał się policjantom, że nie potrafią jeździć. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że 63-letni kierowca miał ponad 1.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 8. Ostrów Wlkp. - Profesjonalne i szybkie działanie zapobiegło tragedii

  7 marca br. dzielnicowa sierż. Ewa Golińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odebrała telefon od mężczyzny, który poinformował, że nie chce żyć i popełni samobójstwo. Mężczyzna nie chciał powiedzieć gdzie się znajduje i rozłączył się. Natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie. 55-latkowi zapewniono opiekę medyczną.

 9. Ostrów Wlkp. - Policjanci uratowali rodzinę z płonącego budynku

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podczas nocnego patrolu zauważyli pożar budynku mieszkalnego i uratowali rodzinę, która w nim spała. Mundurowi nie czekając na przyjazd strażaków, wyprowadzili z płonącego domu matkę z 7-letnią córeczką i 4 miesięcznym chłopcem oraz ich ojca. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

 10. KWP - PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie pierwszego dnia

  Pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Policjanci podczas działań na terenie całego województwa, skontrolowali 1899 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów ponad 1100 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.