Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Wpław przez Kiekrz 2018
Poznaj swoje prawa
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Wojewódzkie obchody Święta Policji w Poznaniu

  Podczas obchodów 99. rocznicy powstania Policji Państwowej wielkopolscy funkcjonariusze i pracownicy Policji otrzymali medale, odznaki i awanse na wyższe stopnie służbowe. W podniosłej uroczystości udział wzięli Wojewoda Wielkopolski, Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z zastępcami, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych wielkopolskiej Policji, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, związków zawodowych oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

 2. KWP – Wybrali mundur i złożyli ślubowanie

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 42 mundurowych.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. KWP - Pikinik o bezpieczeństwie w poznańskim zoo

  W poznańskim zoo odbył się festyn rodzinny, dotyczący bezpiecznych wakacji. Wszyscy, którzy w sobotę odwiedzali zwierzaki, mogli zapoznać się z pracą policjantów, a także dowiedzieć się jak rozpocząć pracę w Policji. Nie brakowało atrakcji, zabawy dla najmłodszych, a także wielu rozmów profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa. Zapraszamy na fotorelacje z sobotniego festynu.

 5. Ostrów Wlkp. - Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków - video

  Blisko kilogram narkotyków zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas przeszukania mieszkania 29-letniego mężczyzny, policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 6. Słupca – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Powidzu

  Policjanci, strażacy, woprowcy oraz żandarmi wojskowi przy udziale miejscowego samorządu prowadzili w Powidzu działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dla odpoczywających nad największym wielkopolskim jeziorem przygotowano pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z resuscytacji, stanowiska policyjne z poradami i konkursami, a także pokaz sprzętu służb mundurowych. Przedsięwzięcie miało charakter informacyjno-edukacyjny.

 7. Środa Wlkp. - Zakręceni bezpieczeństwem nad wodą

  Policjanci, strażacy, WOPR-owcy i Sierżant Pyrek uczyli dzieci i dorosłych jak postępować, by wakacje spędzić nie tylko wesoło, ale przede wszystkim bezpiecznie. Wszystko w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło pokazów ratowniczych i porad fachowców jak korzystać z wody, by nie doszło do tragedii.

 8. KGP - W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi - mł.asp. Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął w wypadku drogowym pełniąc służbę na motocyklu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 9. KWP - Zapraszamy na sobotni piknik "Bezpieczne Wakacje"

  W poznańskim Nowym Zoo odbędzie się piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Jest to impreza towarzysząca obchodom Święta Policji garnizonu wielkopolskiego. W sobotnie południe, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć policyjny sprzęt, uczestniczyć w profilaktycznych zabawach, a także dowiedzieć się jak zostać policjantem. Wszystkich chętnych zapraszamy.

 10. KWP - Zapraszamy do Szreniawy

  W niedzielę 15 lipca br. w godzinach od 10.00 do 17.00 w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z gospodarzem, organizuje przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym - Niedziela w Muzeum. Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Praca w Policji