Policja Wielkopolska

1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP – Budynek Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu uroczyście przekazany do użytkowania

  Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu mają nową siedzibę. Nowy obiekt zlokalizowany nad Wartą przy ulicy Wioślarskiej jest nowoczesny i spełnia wszelkie standardy specjalistycznej jednostki Policji. W uroczystości przekazania nowego budynku do użytkowania uczestniczyli policjanci i zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło nadinsp. Dariusza Augustyniaka I Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

 2. KWP - Nieetatowe Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego - szkolenie - video

  Policjanci z całej Wielkopolski, którzy wchodzą w skład Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego przez 5 dni doskonalili swoje umiejętności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pod okiem doświadczonych instruktorów poszerzali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

 3. ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 4. KWP - Ogólnopolski konkurs dla policjantów oskarżycieli publicznych

  Wzorem przeprowadzanych w Policji od kilkudziesięciu lat zawodów w zakresie wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów służby prewencyjnej Komendant Główny Policji postanowił o przeprowadzeniu II. Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych obejmując go jednocześnie swoim patronatem.

 5. KWP - Uroczystość ślubowania nowych policjantów

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 56 funkcjonariuszy. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 6. Piła - Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobioną odzież

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej II Referatu Realizacji w Pile zatrzymali 25-letnią kobietę. Mieszkanka Piły sprzedawała odzież, która ma bezprawnie znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta. Funkcjonariusze zabezpieczyli 120 sztuk podrobionej odzieży.

 7. KWP - Zatrzymany za włamania i kradzieże luksusowych rzeczy - video

  Setki pierścionków, zegarki, inną biżuterią, pieniądze, a nawet samochody o wartości miliona złotych stracili ludzie w efekcie włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań. Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali podejrzanego. Podczas przeszukań odzyskali mnóstwo utraconych przedmiotów.

 8. Śrem - Areszt za narkotyki

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 21-letniego dilera, który handlował narkotykami. Mężczyzna sprzedawał marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnego towaru. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec narkotykowego dilera trzymiesięczny areszt.

 9. Szamotuły - Zatrzymany za kradzież katalizatorów

  Szamotulscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież katalizatorów. Ponadto mężczyzna uciekał przed policjantami, spowodował kolizję i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany usłyszał już zarzut, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Znicz 2019 - Policjant kieruje ruchem

  Za kilka dni 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów. Przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.