Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
100 lecie
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów
Konwojówka 2019

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Zmiany kadrowe w kierownictwie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu

  W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu, podczas uroczystej zbiórki kom. Leszek Steinitz – Naczelnik Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

 2. Poznań – Policjanci na rowerach i motocyklach otworzyli sezon

  Pierwszego dnia wiosny poznańscy policjanci otworzyli sezon rowerowy i motocyklowy. Patrole na dwóch kółkach będą widoczne na ulicach, w parkach oraz na terenach rekreacyjnych Poznania i powiatu poznańskiego. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

 3. KWP - Insp. Wiktor Ludwikowski - Patron Policji Województwa Wielkopolskiego

  15 marca br. odbyły się uroczyste obchody związane z nadaniem Wielkopolskiej Policji patronatu insp. Wiktora Ludwikowskiego – pierwszego Komendanta Okręgowego Policji Państwowej województwa poznańskiego. Całe dorosłe życie nowego Patrona Policji Województwa Wielkopolskiego może stanowić wzór do naśladowania dla obecnych funkcjonariuszy.

 4. KWP - Nowi w szeregach wielkopolskiej Policji

  Wielkopolska Policja ma nowych 63 funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą półroczne przeszkolenie. Ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

 5. KWP - Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym

  15 marca br. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu przy ulicy Hejmowskiego 2 odbył się „Dzień Edukacji Prawnej”, w którym udział wzięła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Przedsięwzięcie miało na celu promocje szeroko rozumianej wiedzy o prawie w społeczeństwie, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

 6. Piła - Policjant błyskawicznie pomógł 13-letniej dziewczynce

  Szybka i zdecydowana reakcja sierż. sztab. Jędrzeja Panglisza zapobiegła tragedii. Policjant z Wydziału Prewencji z pilskiej komendy uratował życie 13-letniej dziewczynce, która połknęła garść tabletek. Funkcjonariusz został przeszkolony w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a zdobytą wiedzę wykorzystał podczas sytuacji kryzysowej.

 7. Gniezno – Teksański policjant z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

  Do niecodziennego spotkania doszło w gnieźnieńskiej jednostce Policji. W ramach współpracy i wymiany szkoleniowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonym, na terenie bazy w Powidzu od kilkunastu dni przebywa delegacja z Teksasu, w tym oficer Policji z Teksasu. Policjant zza oceanu był gościem Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysława Kozaneckiego.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Poznań – Areszty za „trefny” tytoń

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się handlem tytoniem bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą sąd aresztował 3 spośród 6 zatrzymanych osób. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy to prawie 1,5 miliona złotych.

 10. Poznań - Policyjni KREWniacy i poznańska młodzież uczyli pierwszej pomocy

  Policyjni „KREWniacy” wspólnie z poznańską młodzieżą promowali pierwszą pomoc. Jeżdżąc po poznańskich ulicach tramwajem, informowali poznaniaków jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Policyjni krwiodawcy zachęcali do oddawania krwi.

Praca w Policji