Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Piła/KWP - Dzielnicowy ze Złotowa Dzielnicowym Roku 2018

  W Szkole Policji w Pile zakończyły się wojewódzkie eliminacje XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018". Zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tegorocznym zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile oraz podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

 2. KWP - Pożegnanie emerytów

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka podczas uroczystej zbiórki, pożegnał policjantów i pracowników Policji, którzy opuścili szeregi wielkopolskiej Policji. Teraz przed emerytami otwiera się nowy rozdział w ich życiu.

 3. KWP - Wicemistrzostwo Polski dla drużyny z Wielkopolski

  W dniach 12-13 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej zorganizowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Wielkopolski, po zaciętej walce, stanęła na drugim stopniu podium.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. KWP - Lekcja historii z Policją

  Na terenie Fortu II w Poznaniu odbył się piknik pn. „Historia Policji oraz jej rola w odzyskaniu niepodległości”. Wszyscy odwiedzający jeden z fortów Twierdzy Poznań przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji, a przy okazji przeżyli niespotykaną lekcję historii. Wszystko z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia rocznicę utworzenia Policji.

 6. Szamotuły – Policjant nie tylko na służbie

  O tym, że policjantem jest się nie tylko w trakcie pełnionej służby świadczyć może postawa szamotulskiego kryminalnego. Funkcjonariusz w czasie wolnym od pracy zachował czujność i rozpoznał podejrzewanego o wybicie szyby wystawowej wartej około 2 tysiące złotych. Chwilę później zatrzymał 27-latka. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 7. KWP – Zapraszamy na Piknik z Policją do Fortu II w Poznaniu

  15 września br. w godz. 12:00-18:00 na Forcie II w Poznaniu odbędzie się Piknik z Policją. Wydarzenie organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Fundacja Fort w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie jest mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku!

 8. Śrem - Na straganie, w dzień targowy… oferował skradziony asortyment

  Kryminalni ze Śremu zatrzymali 22-letniego złodzieja, który na targowisku miejskim próbował sprzedać różnego rodzaju kradzione artykuły. Był to asortyment, który amator cudzej własności wcześniej ukradł w sklepach w Śremie i Poznaniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 9. KGP - Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 10. Gniezno - Na i z amfetaminą potrącił policjantkę

  Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił, odpowie za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków i kierował samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. 29-latkowi grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji