Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Ślubowanie nowo przyjętych w szeregach wielkopolskiej Policji

  Po raz pierwszy w tym roku, w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Śrem – Sześć nowych radiowozów wzmocniło flotę Policji

  Sześć nowych radiowozów zasiliło tabor Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Trzy radiowozy oznakowane i trzy nieoznakowane zostały zakupione ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Śremie i ze Starostwa Powiatowego.

 4. KWP - Policyjne małżeństwo na urlopie udaremniło kradzież

  Policyjne małżeństwo z Wielkopolski podczas urlopu w Krakowie, będąc świadkami kradzieży, od razu przystąpili do działania. Szybko obezwładnili napastniczkę i przekazali ją przybyłemu na miejsce patrolowi. Dodatkowo, po sprawdzeniu okazało się, że kobieta była poszukiwana przez sąd w Hiszpanii.

 5. Konin – Bezczelna kradzież na szkodę 74-letniej kobiety

  Ponad 30 tysięcy złotych straciła mieszkanka Konina na skutek intrygi, jaką zastosowała wobec niej obca kobieta. Zadbajmy o naszych rodziców, czy dziadków. Rozmawiajmy z nimi o podobnych sytuacjach, opowiedzmy o okradzionej mieszkance Konina – niech jej nieszczęście będzie ostrzeżeniem dla innych!

 6. KWP - Wielkopolscy policjanci w 2018 roku oddali codziennie litr krwi

  Wielkopolscy policjanci podsumowali zbiórki krwi, które przeprowadzili w 2018 roku. Okazało się, że w przeciągu 365 dni, funkcjonariusze oddali 365 litrów krwi. 6 osób zostało również dawcami szpiku. Kilkanaście zbiórek w całym województwie przyniosło niesamowity wynik. Dzięki tym inicjatywom, zostało uratowane niejedno życie.

 7. Poznań - Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu i usłyszał zarzuty

  Policjanci z poznańskich Jeżyc zatrzymali 44-letniego mieszkańca Poznania. Usłyszał on zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Chciał oszukać funkcjonariuszy i zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 8. Konin - Pijany kierowca przewoził swoje dwie córki

  Dzielnicowi z Konina zatrzymali citroena, którego kierowca był pijany. Okazało się też, że posiada sądowy zakaz kierowania i to do końca życia. Do tego wszystkiego przewoził swoje dwie córki w wieku 11 i 14 lat.

 9. Kalisz - Zabezpieczone nielegalne papierosy - video

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie wyliczeń ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłaby blisko 200 tys. złotych. Właściciel nielegalnych towarów usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

 10. Ostrów Wlkp. – Policyjni Honorowi Dawcy Krwi podsumowali rok

  Blisko 60 litrów krwi oddali w ubiegłym roku policjanci i członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Wolontariusze w niebieskich mundurach podsumowali swoją działalność.

Praca w Policji