Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Narodowe Święto Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystość, w której uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, była formą uczczenia przez mundurowych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wyjątkową okazją do złożenia ślubowania przez 50 nowo przyjętych policjantów i policjantek.

 2. KWP - Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu

  13 listopada br. podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej, 10 policjantów z Wielkopolski otrzymało odznaki Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W ten sposób wyróżniono funkcjonariuszy w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. KWP - Policjanci, pracownicy cywilni i strażacy oddali krew

  Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Zbiórka odbyła się przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Przez cały dzień – policjanci i pracownicy cywilni Policji mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano aż 18 litrów, co jest również zasługą kadetów ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którzy wspólnie z policjantami zorganizowali akcję.

 5. Poznań - Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar warty 16 tysięcy złotych

  Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał wyroby tytoniowe, bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany naraził Skarb Państwa na straty blisko 16 tys. złotych. Grozi mu za to wysoka grzywna lub nawet 3 lata więzienia.

 6. KWP – Lekcja wychowawcza z policjantami

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nie w sieci.

 7. Turek - 33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie, uszkodzenie ciała i groźby

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o popełnienie kilku poważnych przestępstw. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyn których się dopuścił grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

 8. KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i policjantek

  Uroczyste ślubowanie 67 nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Rekruci najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, a potem rozpoczną służbę w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski.

 9. Czerwonak – Zatrzymany za narkotyki i amunicję

  Trzy miesiące aresztu otrzymał mężczyzna z gminy Czerwonak, który przechowywał w pomieszczeniu gospodarczym w budynku wielorodzinnym materiały pirotechniczne. Jak się jednak okazało, to nie one były bezpośrednią przyczyną jego zatrzymania. W mieszkaniu 21-latka policjanci zabezpieczyli także amunicję oraz substancje narkotykowe. Teraz za ich posiadanie młody mężczyzna odpowie przed sądem.

 10. KWP - Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do mieszkańców Wielkopolski

  Wielkopolscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w listopadzie. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Praca w Policji