Policja Wielkopolska

Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Policjanci zatrzymali 3 osoby za posiadanie znacznej ilości narkotyków - video

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zatrzymali 3 mężczyzn, przy których zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli również 2 sztuki broni i amunicję oraz ponad 120 tys. złotych. Wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 1 mln 300 tys. złotych.

 2. KWP Opole - Rozbita grupa przestępcza oszukująca metodą na policjanta - video

  Sześciu podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i liczne oszustwa na tzw. policjanta i prokuratora zostało zatrzymanych przez opolskich kryminalnych. Działania miały miejsce na terenie trzech województw, m.in. w Wielkopolsce. Grupa mogła oszukać nawet kilkadziesiąt starszych osób w całej Polsce na kilka milionów złotych. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 175 tys. złotych w gotówce oraz biżuterię wartą blisko 200 tys. złotych. Mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat muszą się liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.

 3. KWP – Poznań Motor Fest z udziałem Wielkopolskiej Policji

  Wśród setek samochodów marek z całego świata, na Poznań Motor Fest można było podziwiać również policyjne pojazdy. Wielkopolscy policjanci oprócz prezentacji sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie, rozmawiali z odwiedzającymi targi o bezpieczeństwie.

 4. KWP - Psy w Wielkopolskiej Policji - FOTO

  101 psów służy obecnie w Wielkopolskiej Policji. Są to psy patrolowe, patrolowo-tropiące, tropiące, do wyszukiwania zapachów zwłok, narkotyków, materiałów wybuchowych i te wykorzystywane do ratownictwa wodnego. Jesteśmy aktualnymi mistrzami Polski psów służbowych w kategoriach psów patrolowo-tropiących i specjalnych. Każdy z naszych psów ma inny charakter, a za ich wyszkoleniem stoją przewodnicy psów służbowych. Razem pracują i opiekują się nim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

 5. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 6. Poznań - Rozpoznajesz tę osobę? Zadzwoń

  Policjanci ze Swarzędza poszukują mężczyznę, który jest podejrzewany o rozbój. Do zdarzenia doszło 3 czerwca br. w Kobylnicy. Został sporządzony portret pamięciowy domniemanego sprawcy. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji poszukiwanego, prosimy o kontakt z policjantami.

 7. Wągrowiec - Ponad kilogram narkotyków nie trafi na rynek

  Policjanci z Wągrowca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich usłyszał zarzut posiadania znacznej ich ilości. Policjanci zabezpieczyli susz marihuany o czarnorynkowej wartości 51 tysięcy złotych. Dodatkowo zabezpieczono 15 krzewów konopi. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 8. KWP – Przewrócona żaglówka w Kiekrzu a bezpieczeństwo

  W ostatnich dniach mocno wieje. W powiecie poznańskim spowodowało to duży ruch jachtów na jeziorach. Im silniejszy wiatr, tym coraz więcej żeglarzy wypływa na szerokie wody. W takich warunkach pogodowych, przy rutynie i rozkojarzeniu załogi, wystarczy tylko chwila by doszło do wywrócenia żaglówki. Tak było 6 lipca br. na Jeziorze Kierskim. Sześcioosobowa załoga wpadła do wody. Na szczęście jezioro patrolowali policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 9. KWP – Zatrzymana oszustka

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpracowali sprawę oszustw na funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymana kobieta oszukała co najmniej 4 osoby. Usłyszała zarzuty oszustwa oraz podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. O jej losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

 10. Szamotuły - Jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca

  W niedalekim odstępie czasu, na terenie powiatu szamotulskiego, kolejni kierujący podejrzewani o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości brali udział w zdarzeniach drogowych. Jeden z nich, kierując motocyklem, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.