Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP – Pierwsze zatrzymania po meczu Lech-Legia - video

  Poznańscy policjanci od wczoraj analizują nagrania z monitoringu stadionowego z meczu Lech-Legia. Pierwsze efekty ich pracy to zatrzymanie sześciu podejrzewanych o rzucanie środków pirotechnicznych i wbieganie na murawę stadionu w trakcie meczu. Jeszcze dziś mają usłyszeć zarzuty. Pozostali pseudokibice są identyfikowani i poszukiwani.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. KWP - Sezon rowerowy w pełni

  Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 4. KWP - Działania policji w związku z sytuacją podczas meczu Lech-Legia

  Policjanci z Poznania analizują nagrania z monitoringu na stadionie w celu identyfikacji osób, które 20 maja br. podczas meczu piłkarskiego pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa rzucały środki pirotechniczne i wbiegły na murawę stadionu. Osobną kwestią będzie sprawdzenie sposobu zabezpieczenia imprezy sportowej przez organizatora.

 5. KWP - W hołdzie pomordowonym funkcjonariuszom

  Wielkopolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego w 78 rocznicę dokonanego na nich mordu. Hołd poległym oddali licznie przybyli uczestnicy uroczystości.

 6. Krotoszyn - Wicemistrzostwo w Pucharze Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyte przez policjantkę z Krotoszyna

  II miejsce w PUCHARZE POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH w III MEMORIALE WOJCIECHA JASTRZĘBIA i w XIV OTWARTYCH MISTRZOSTWACH DZIERŻONIOWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC zdobyła st. post. Agnieszka Nowak – policjantka z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie

 7. Nowy Tomyśl – Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę KPP Nowy Tomyśl

  17 maja br. o godzinie 11:00 na placu budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Dokument sygnowali m.in. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Nowy budynek będzie oddany do użytku w czerwcu 2020 roku. Wartość inwestycji przekracza kwotę 19 milionów złotych.

 8. KWP - II Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym

  W niedzielę, 20 maja br. w Nowym Belęcinie w powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie) pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka odbyły się II Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Wielu funkcjonariuszy realizuje swoje pasje w różnych dyscyplinach sportu, m.in. w kolarstwie i ten wyścig pokazał jak wielu policjantów po służbie zakłada strój cyklisty. Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęli policjanci z całej Polski. Wśród nich był szef BOA KGP podinsp. Dariusz Zięba.

 9. Poznań – Sprawca pobicia z ulicy Krysiewicza zatrzymany - video

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie 21-latka i pozostawienie go na ulicy Krysiewicza w październiku 2017 roku.

 10. Konin - Bezpieczna jazda z policją

  Konińscy policjanci, strażacy i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przyłączyli się do działań zorganizowanych przez wydawnictwo „Przegląd Koniński”. Pod hasłem „Bezpieczna jazda z policją” każdy posiadacz prawa jazdy mógł spróbować swoich w dwóch testach za kierownicą samochodów. To był kolejny etap realizacji programu „Razem dla bezpieczeństwa”.

Praca w Policji