Policja Wielkopolska

1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
100 lecie KALENDARIUM
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP – Sprowadzali kobiety z Ameryki Południowej i zmuszali do prostytucji - video

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Jej członkowie do pracy w agencjach towarzyskich sprowadzali młode kobiety z Ameryki Południowej.

 2. KWP – 30 kilogramów narkotyków na terenie szpitala - video

  Poznańscy policjanci przechwycili narkotyki warte blisko 1,5 miliona złotych. Podejrzani ukrywali je na terenie jednego z poznańskich szpitali. Dwóch zatrzymanych decyzją sądu trafiło do aresztu.

 3. Chodzież - Policjanci zabezpieczyli tytoń i spirytus bez akcyzy - video

  Policjanci z Chodzieży przy współpracy z kolegami z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Przewoził on spore ilości krajanki tytoniowej oraz spirytusu bez banderoli. Za wejście w konflikt z prawem oraz uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa odpowie przed sądem.

 4. Krotoszyn - Nielegalne papierosy warte ponad 260 tysięcy złotych nie trafią na rynek - video

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali i przechowywali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości „lewych” wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty sięgające 260 tys. zł. Zatrzymanym postawiono zarzuty z Kodeksu Karno Skarbowego.

 5. Konin – Policjanci zatrzymali sprytnego oszusta

  Nawet 8 lat w więzieniu będzie mógł spędzić 24-letni mieszkaniec Konina, którego zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Przez kilka miesięcy wyłudzał kredyty na inne osoby. Zarobił w ten sposób ponad 125 tys. zł.

 6. Gniezno - Odsłonięcie tablicy pamiątkowej kom. Józefa Wróblewskiego

  Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie odsłonięto tablicę upamiętniającą komisarza Józefa Wróblewskiego. W latach 1938-1939 był Kierownikiem Komisariatu Policji Państwowej w Gnieźnie, ostatnim przedwojennym komendantem w tym mieście. Za wojskową i policyjną służbę był wielokrotnie odznaczany. Dla dobra Ojczyzny, poświęcił to co najcenniejsze – życie.

 7. Nowy Tomyśl - Mundurówka na zajęciach w KPP

  Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu odwiedziła młodzież z klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Policjanci przeprowadzili ciekawe i interesujące zajęcia, podczas których młodzi, być może przyszli funkcjonariusze poznawali pracę stróżów prawa.

 8. Poznań - II Wielkopolskie Forum Profilaktyki Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 9. Chodzież - Policjanci uratowali życie 50-latka

  Do niecodziennej interwencji zostali wezwani policjanci z Chodzieży. Na telefon alarmowy zadzwoniła zdenerwowana kobieta, informując, że jej bliski chce odebrać sobie życie. Było o włos od tragedii.

 10. 20. PKO Poznań Maraton – Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie

  W niedzielę 20 października biegacze opanowali stolicę Wielkopolski. Na ulicach miasta odbył się 20. PKO Poznań Maraton. Wśród entuzjastów biegania nie zabrakło policjantów i policjantek, którzy walczyli o miejsce na podium w ramach Jesiennych Mistrzostw Polski Policji w Maratonie. Poznański maraton dla funkcjonariuszy to nie tylko wyzwanie sportowe. O bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców miasta dbało blisko 200 mundurowych.