Policja Wielkopolska

1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Chcesz pracować z zespole antykonfliktowym? Właśnie rusza nabór do ZAK

  Sztab Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu organizuje dobór do Nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego. Wszyscy chętni policjanci mogą zgłaszać swoje kandydatury do dnia 22 lutego br.

 2. KGP - Darmowy bilet od Policji dla Marcina Urbaniaka

  Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Marcin Urbaniak.

 3. Poznań - Otwarcie wyremontowanego Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym

  Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Remont budynku udało się sfinansować dzięki wsparciu samorządu tej gminy, Starostwu Powiatowemu w Poznaniu oraz funduszom z Programu modernizacji Policji. W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza garnizonu wielkopolskiego, a otwarcie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących instytucji.

 4. Koło – Goran odnalazł i uratował zaginionego

  Niespełna 3-letni owczarek Goran służy na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Pod czujnym okiem swojego przewodnika w porę odnalazł zaginionego mężczyznę. 67-latek utknął między balotami słomy. Dzięki Goranowi cały i zdrowy wrócił do domu.

 5. KWP – Okradali m.in. mieszkania w Poznaniu – zostali zatrzymani przez krakowskich policjantów

  Na autostradzie w Balicach krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkań na terenie Krakowa. Jak się okazało, wracali oni z Poznania, gdzie również trudnili się tym przestępczym procederem. Osoby, które rozpoznają przedmioty zabezpieczone przez Policję, prosimy o kontakt.

 6. KWP - Bezpieczne ferie 2020

  446 tys. uczniów w całej Wielkopolsce rozpoczyna 27 stycznia ferie zimowe. W zapewnienie bezpieczeństwa podczas ferii, zaangażują się policjanci i współpracujące z nimi służby i urzędy. Na poznańskim lodowisku „Chwiałka” rozpoczęliśmy akcję „Bezpieczne ferie”. Po wspólnym briefingu prasowym dotyczącym bezpieczeństwa podczas ferii, przyszedł czas na edukację z pierwszej pomocy i rozmowy o zagrożeniach dzieci i młodzieży.

 7. KWP Poznań/KPP Piła - Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat, którzy usłyszeli m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzech z zatrzymanych mężczyzn zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Grozi im kara odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

 8. Leszno - Przewoził narkotyki w kole zapasowym - video

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim aucie 3 kg marihuany i około 160 gramów haszyszu. Mężczyzna skrzętnie ukrył narkotyki w zapasowym kole, jednak wywęszył je policyjny pies. 40-latek trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 9. KWP - Podsumowanie dotychczasowej współpracy

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp.Piotr Mąka spotkał się z przedstawicielami grona pedagogicznego kilku szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego, które realizują założenia programu edukacyjnego w ramach podpisanych porozumień z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu.

 10. KWP - Rażąco lekceważyli przepisy ruchu drogowego - video

  Policjanci z Grupy „SPEED” na przestrzeni ostatnich miesięcy zarejestrowali bardzo dużo różnego rodzaju wykroczeń. Do wielu z nich dochodzi w centrum miast, przy dużym ruchu. Przypominamy, że tylko na autostradach można jechać z prędkością do 140 km/h. Na innych drogach taka jazda to igranie z losem.