Kalisz - Policjanci zaopiekowali się porzuconym szczeniakiem - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - Policjanci zaopiekowali się porzuconym szczeniakiem

Data publikacji 21.04.2017

Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie. Mundurowi zostali wezwani w związku z odnalezieniem na terenie gminy Blizanów, błąkającego się psa. Policjanci do czasu przekazania czworonoga przedstawicielom urzędu gminy, zaopiekowali się nim. Pies spędził noc w mieszkaniu jednego z funkcjonariuszy.

„Pomagamy i chronimy” to sentencja, która wygrała konkurs na hasło Policji i która doskonale wpisuje się w codzienną służbę funkcjonariuszy. Niesienie pomocy nie tylko społeczeństwu, przyświeca pracy mundurowych. W różnych sytuacjach, bezinteresowna pomoc policjantów umożliwia podjęcie działań także wobec bezbronnych zwierząt. Takie zdarzenie miało miejsce również w ostatnim czasie, kiedy do kaliskich policjantów zwróciły się o pomocą dwie nastolatki.

13 kwietnia br. w godzinach wieczornych dziewczyny zadzwoniły na numer alarmowy i poinformowały o błąkającym się od kilku dni w okolicy Pamięcina (gmina Blizanów) psie. Ze względu na późną porę, nastolatki nie wiedziały komu można przekazać tego typu informację i gdzie szukać pomocy. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol z Komisariatu Policji w Stawiszynie.


W tego typu sprawach mundurowi powiadamiają o sytuacji pracowników odpowiedniego urzędu gminy. Jednak w tym przypadku, ze względu na późna porę, policjanci telefonicznie uzgodnili z pracownikiem Urzędu Gminy w Blizanowie, że zaopiekują się odnalezionym czworonogiem. Po zakończonej służbie, jeden z funkcjonariuszy zabrał psa do domu. Następnego dnia piesek został przekazany pracownikowi z urzędu, który postara się znaleźć mu nowy dom.

 

 

Anna Jaworska-Wojnicz

  • 11