Nowy Tomyśl - Mundurówka na zajęciach w KPP - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Tomyśl - Mundurówka na zajęciach w KPP

Data publikacji 08.06.2017

Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu odwiedziła młodzież z klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Policjanci przeprowadzili ciekawe i interesujące zajęcia, podczas których młodzi, być może przyszli funkcjonariusze poznawali pracę stróżów prawa.

7 czerwca br. uczniowie klasy mundurowej ze Zbąszynia ubrani w moro odwiedzili Nowotomyską Komendę Policji. To już kolejny raz jak adepci służb mundurowych uczestniczą w zajęciach praktycznych organizowanych przez policjantów.

W trakcie wizyty z uwagą wysłuchiwali ciekawego wykładu, którego tematem przewodnim była odpowiedzialność karna osób nieletnich. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną – musztrę policyjną. Jak się okazało była to największa atrakcja dla licealistów.

Na wstępie st. sierż. Jakub Wojciechowski oraz sierż. Dawid Piskorski omowili musztrę oraz objaśnili komendy z tym związane. Następnie ćwiczyli szyki obronne, które są stosowane m. in. przy starciach z tłumem. Zajęcia te, sądząc po zaangażowaniu uczniów, były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję poznać od zaplecza pracę technika kryminalistyki. W rolę nauczyciela wcielił się asp. Kamil Moncibowicz, który pokazał jak prawidłowo zdjąć odciski palców lub zabezpieczyć ślad przy pomocy specjalnych narzędzi.

Przemysław Podleśny/ RKG