Kalisz - „Dzieci mają głos”. Warto ich posłuchać - MP3 - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - „Dzieci mają głos”. Warto ich posłuchać - MP3

Data publikacji 14.07.2017

„Dzieci mają głos” - to wspólna kampania na rzecz bezpieczeństwa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i radia CENTRUM_106.4. Tym razem to dzieci mają uświadomić dorosłym, dlaczego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest tak ważne. Dżingle z udziałem najmłodszych kaliszan, będą emitowane na falach radia przez cały okres wakacji. Mamy nadzieje, że dotrą do świadomości wszystkich użytkowników dróg.

Dżingle, to krótkie przerywniki audycji radiowych. To dźwięk, który ma być łatwo zapamiętywalnym sloganem i pozostać w świadomości słuchaczy na dłużej. Osiem spotów z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, nagrała na potrzeby kampanii grupa kaliskich 5-latków. Na falach radia dzieci przypominają swoim najbliższym, że przestrzeganie przepisów jest ważne. A tragedia związana z wypadkiem i utratą osoby najbliższej, ma wpływ na życie całej rodziny.

Sytuacje na drogach pokazują, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów, są w dalszym ciągu ignorowane. Policjanci codziennie są wzywani do zdarzeń drogowych, które są skutkiem lekceważenia obowiązujących norm prawnych. Przekraczanie dozwolonej prędkości, niezgodne z przepisami używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu, czy nie zapięcie pasów bezpieczeństwa – to tylko niektóre z wykroczeń, najczęściej ujawnianych przez funkcjonariuszy. Wszystkie one mają wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Właśnie tą kwestię, za pośrednictwem radiowej kampanii, chciały przekazać dzieci wszystkim słuchaczom.

Mamy nadzieję, że akcja „Dzieci mają głos” dotrze do jak najszerszego grona odbiorców, a kwestie wypowiadane przez najmłodszych zmuszą do chwili zastanowienia, nad konsekwencjami nie respektowania przepisów!

Na zakończenie nagrania, maluchom, które po raz pierwszy odwiedziły studio radiowe podziękowali za pomoc w realizacji kampanii, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Przemysław Czarnecki oraz Redaktor Naczelny radia CENTRUM_106.4 Piotr Krysiak.

 

 

Anna Jaworska - Wojnicz/PG

  • 11

Dzieci mają głos 2

Ładowanie odtwarzacza...
408.16 KB
Dzieci mają głos 2

Dzieci mają głos 3

Ładowanie odtwarzacza...
472.45 KB
Dzieci mają głos 3

Dzieci mają głos 4

Ładowanie odtwarzacza...
394.9 KB
Dzieci mają głos 4

Dzieci mają głos 5

Ładowanie odtwarzacza...
400 KB
Dzieci mają głos 5

Dzieci mają głos 6

Ładowanie odtwarzacza...
462.25 KB
Dzieci mają głos 6

Dzieci mają głos 7

Ładowanie odtwarzacza...
443.88 KB
Dzieci mają głos 7

Dzieci mają głos 8

Ładowanie odtwarzacza...
494.9 KB
Dzieci mają głos 8