Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp - Policjanci „nakręcali” bezpieczeństwo nad wodą - video

Data publikacji 07.08.2017

Ostrowscy policjanci zorganizowali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski Szczygliczka akcję profilaktyczną w ramach projektu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze edukowali wypoczywających, w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Każdy z wypoczywających mógł nauczyć się i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

W niedzielne popołudnie, osoby wypoczywające nad wodą mogły wziąć udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez policjantów ostrowskiej komendy. Policjanci wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego edukowali dzieci i dorosłych spędzających letni wypoczynek na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” najmłodsi otrzymali ulotki profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowi przypominali wypoczywającym jakich zasad należy przestrzegać, aby wypoczynek był przyjemny i bezpieczny. Przypominali także o sposobach informowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Każdy mógł nauczyć się i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Funkcjonariusze uświadamiali najmłodszych ile zaangażowanych jest sił i środków podczas akcji ratowniczej.

Policjanci zaprezentowali również radiowozy policyjne, gdzie najmłodsi mogli usiąść za kierownicą i poczuć się na chwilę prawdziwym policjantem.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6
Ładowanie odtwarzacza...