Konin – Policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych otwarte! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Konin – Policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych otwarte!

Data publikacji 14.09.2017

13 września br. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, Prezydent Konina Józef Nowicki oraz komendant miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie obejmującym Pomieszczenie Dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

Kapitalny remont popularnie zwanego „policyjnego aresztu” rozpoczął się w grudniu 2016 r. Inwestycja kosztowała ponad 1 milion złotych i została sfinansowana w połowie przez miasto Konin, które dzięki uprzejmości Prezydenta i Radnych Miejskich, przekazało na ten cel środki finansowe. Druga część pochodziła z budżetu Policji. Wcześniej PDOZ od lat osiemdziesiątych, poza drobnymi usprawnieniami nie przechodził kapitalnych remontów. Obecna inwestycja zmieniła dotychczasowy wygląd tej części konińskiej jednostki, tak estetyczny jak i funkcjonalny. Dzięki adaptacji części pomieszczeń po byłym areszcie deportacyjnym , można było zdecydowanie powiększyć liczbę miejsc. Zakres zadania objął zarówno część przeznaczoną dla osób zatrzymanych jak i pomieszczenia obsługi i techniczne.

Całości PDOZ objęta jest szczegółowym monitoringiem wizyjnym. Wszystkie pomieszczenia ich wyposażenie i urządzenia spełniają wysokie standardy zarówno w zakresie bezpieczeństwa osób zatrzymanych jak i funkcjonalności i warunków pracy służących tam policjantów. W swoich wystąpieniach zarówno Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Konrad Chmielewski jak i Prezydent Konina Józef Nowicki podkreślali swoje zadowolenie ze wzajemnej współpracy jak i ukończenia tej tak ważnej inwestycji, życząc jednocześnie bezpiecznej służby dla wykonujących tam zadania policjantów. Koniński PDOZ posiada 42 miejsca dla osób zatrzymanych w tym również jeden pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zbigniew Janusz/IL

 

Praca w Policji