Aktualności

Koło - Motocyklista przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.09.2017

Zatrzymanie prawo jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego motocyklem. Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 102 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

10 września br. kolscy policjanci w miejscowości Osiek Wielki zatrzymali mężczyznę kierującego motocyklem marki Honda. Motocyklista w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Kierującym okazał się 41–letni mieszkaniec gminy Koło, który poruszał się z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Zgodnie z przepisami za powyższe wykroczenie motocykliście zatrzymano prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Zostaną one anulowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

W tym przypadku piractwo drogowe zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci jednak wciąż apelują o rozwagę i podkreślają, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu.

Weronika Czyżewska/ RKG

Praca w Policji