Koło - Kręci nas bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Koło - Kręci nas bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny

Data publikacji 14.09.2017

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, kolscy policjanci rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Mundurowi w piątkowe przedpołudnie spotkali się z maluchami z Przedszkola nr 6 w Kole. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego w „miasteczku ruchu drogowego”. Ponadto wzięły udział w akcji „jabłko czy cytryna”.

W piątkowe przedpołudnie, 8 września br. funkcjonariusze Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, odwiedzili maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole.

Wizyta była doskonałą okazją do przekazania dzieciom zasad bezpieczeństwa, kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych, przygotowania najmłodszych do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Podczas spotkania policjanci przypomnieli w jaki sposób bezpiecznie korzystać z jezdni. Podkreślili jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się Miasteczko Umiejętności Drogowych, dzięki któremu najmłodsi mieli okazję wziąć udział w symulacjach sytuacji drogowych i wcielić się w rolę kierowców.

Wyjątkowym gościem spotkania był sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji, który po zabawie zaprosił dzieci w plener. Tam na maluchów czekały kolejne atrakcje. Przedszkolaki miały okazję poznać wyposażenie radiowozu policyjnego, wsiąść za jego kierownicę, włączyć światła błyskowe i dźwiękowe.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył maluchom aktywny udział w akcji pod nazwą „jabłko czy cytryna”, której ideą jest promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu o zagrożeniach mogących wystąpić w rejonie placówek oświatowych.  Najmłodsi  obserwowali zachowanie kierujących i ci, którzy nie stosowali się do przepisów prawa drogowego „za karę” otrzymywali cytrynę.

Wzorowi kierowcy nie popełniający żadnych przewinień dostawali w nagrodę jabłko. Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom jak i kierowcom, którzy w większości wykazali się wyrozumiałością, a ukarani obiecali dzieciom, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Weronika Czyżewska/ RKG

Praca w Policji