Turek - Akademia bezpieczeństwa drogowego pierwszaka - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Turek - Akademia bezpieczeństwa drogowego pierwszaka

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Turku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie zorganizowali działania o charakterze profilaktycznym pod nazwą „ Akademia Bezpieczeństwa drogowego pierwszaka”.

12 września br. policjanci odwiedzili Szkoły Podstawowe nr 1, 4 i 5 w Turku, gdzie uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci edukowali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.  Przypomniano o używaniu odblasków podczas poruszania sie po zmroku.

Dzieci brały udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy z policjantami otrzymali upominki i nagrody. Policjanci rozdali dzieciom ponad 250 sztuk elementów odblaskowych tj. kamizelek odblaskowych, zawieszek oraz opasek odblaskowych. Podniesie to ich  bezpieczeństwo i  zwiększy szansę dostrzeżenia ich przez kierowców.

Podczas spotkania dzieci przekonały się wsiadając na „symulator zderzeń”, co może się stać, gdy podczas jazdy autem nastąpi gwałtowne hamowanie, a nie mamy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Było to możliwe dzięki pracownikom  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, którzy zaprezentowali działanie symulatora zderzeń.

Działania profilaktyczne służą przede wszystkim przekazaniu wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz przypomnieniu o konieczności przestrzegania przepisów. Dobre rady, jakich udzielili najmłodszym policjanci, zapewne zaowocują w ich codziennym życiu.  Z pewnością spotkanie dostarczyło uczniom nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa. 

Mateusz Latuszewski/ RKG

Praca w Policji