Ostrów Wlkp. - Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

Data publikacji 06.12.2017

Ostrowscy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu, czy innych używkach jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego!

3 grudnia br. policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Granowiec. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Vectra najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili kierującego. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Sośnie. 19-latek w rozmowie z policjantami tłumaczył, że uciekł z miejsca zdarzenia, ponieważ m. in. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy, jednak badanie testerem narkotykowym wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i marihuany. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

2 grudnia br. w miejscowości Górzno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Opel Vectra, 52-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Toyota Previa. Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia troje uczestników zostało przewiezionych do szpitala.

1 grudnia br. 23-latek ujął nietrzeźwego motorowerzystę. Zgłaszający tłumaczył policjantom, że widział jak kierujący motorowerem wjeżdżając na krawężnik przewrócił się. 23-latek podszedł do motorowerzysty, by udzielić mu pomocy. Mężczyzna poczuł od motorowerzysty alkohol w związku z czym zabrał mu kluczyki i wezwał policjantów. Badanie trzeźwości 64-letniego kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 1 promila alkoholu.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku.

Małgorzata Łusiak/ RKG

Praca w Policji