Aktualności

Grodzisk Wlkp. - "Dzień bezpieczeństwa" w Zespole Szkół w Jabłonnie

Data publikacji 09.02.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili szereg prelekcji o bezpieczeństwie, skierowanych bezpośrednio do dzieci i młodzieży. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłonnie w powiecie grodziskim usłyszeli od policjantów jak bezpiecznie korzystać z Internetu i w jaki sposób ustrzec się przed jego zagrożeniami. Funkcjonariusze opowiedzieli również jak bezpiecznie spędzić wolny czas podczas nadchodzących ferii zimowych.

9 lutego br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Jabłonna w powiecie grodziskim, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkali się z uczniami, aby przekazać im najistotniejsze i zarazem najcenniejsze spostrzeżenia odnoszące się do bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych. Komisarz Michał Królikowski oraz podkomisarz Szymon Witczak przeprowadzili prelekcję w ramach programu „Dwie strony sieci” w oparciu o „Dzień bezpieczeństwa” w wybranych placówkach oświatowych na terenie Wielkopolski.

Z ramienia grodziskiej jednostki Policji głos zabrał podkomisarz Kamil Sikorski, który również uświadamiał dzieci i młodzież w zakresie umiejętnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali na temat medium jakim jest Internet. Warto wspomnieć, że przeplata się w nim świat realny z wirtualnym, życie zawodowe z prywatnym. Granica między tymi światami staje się coraz cieńsza, a niekiedy zaczyna się wręcz zacierać.

Niestety, ale w wielu przypadkach, spędzanie wolnego czasu równa się z ciągłym przesiadywaniem przed komputerem. Policjanci w czasie zajęć zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z beztroskiego posługiwania się swoimi danymi i nadmierną ufność. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swoje odzwierciedlenie w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę.

Poznańscy funkcjonariusze podczas obecności w szkołach przekazali prezenty – pamiątki w postaci maskotek wielkopolskiej Policji „sierżanta Pyrka”, aby ten będąc widoczny na szkolnych półkach, zawsze przypominał każdemu uczniowi o wszystkich policyjnych radach, związanych bezpośrednio z ich bezpieczeństwem.

Kamil Sikorski/MŚ

Praca w Policji