Ostrów Wlkp - Dzielnicowi dbają o bezdomnych w mroźne dni - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp - Dzielnicowi dbają o bezdomnych w mroźne dni

Data publikacji 01.03.2018

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim realizują działania związane z pomocą osobom bezdomnym. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, policjanci nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych zamarznięciem. Dzisiaj, podczas kolejnych już kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych dzielnicowi postanowili wesprzeć potrzebujących, przekazując im koce i częstując ciepłym posiłkiem.

Utrzymujące się mrozy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego policjanci ostrowskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Dzielnicowi pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców, czy opuszczonych budynków. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Wczoraj, po dłuższej rozmowie z dzielnicowym i przekazaniu informacji o realnym zagrożeniu życia i zdrowia z uwagi na bardzo niskie temperatury, jeden z mężczyzn zdecydował się na zmianę miejsca pobytu.

Dzisiaj, dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili wspólne działania. Podczas kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych mundurowi postanowili wesprzeć potrzebujących przekazując im koce i częstując ciepłą zupą.

Policjanci przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6