Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Sukces policjantów w turnieju piłki nożnej

Data publikacji 01.03.2018

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajęli I miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Okazji Rocznicy Zakończenia Walk o Poznań. W zawodach sportowych upamiętniających to historyczne wydarzenie, udział wzięło osiem drużyn reprezentujących służby mundurowe.

23 lutego br. w hali sportowej 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się piąta edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Okazji Rocznicy Zakończenia Walk o Poznań. W zawodach udział wzięło osiem drużyn reprezentujących służby mundurowe:

• Komenda Miejska Policji w Poznaniu,
  • 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy,
  • 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego,
  • Wielkopolska Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych,
  • Placówka Straży Granicznej Poznań – Ławica,
  • US Army I i II,
  • Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Turniej rozegrano w systemie pucharowym. Z dwóch grup po cztery drużyny, po grach każdy z każdym do następnej fazy awansowały cztery drużyny. Po rozgrywanych w duchu sportowej rywalizacji zawodach, zwycięzcą turnieju została reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W finale poznańscy policjanci pokonali reprezentację Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z wynikiem 2:0.

Wręczenia pucharu zwycięskiej drużynie dokonał zastępca komendanta 14. WOG podpułkownik Grzegorz Pytlak oraz płk dypl. pil. Jacek Pszczoła dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Dodatkowa nagroda trafiła również do bramkarza policyjnej drużyny, który został podczas turnieju uznany za najlepszego.