Jarocin - Policyjna pomoc przyszła w porę - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jarocin - Policyjna pomoc przyszła w porę

Policjanci odnaleźli i przekazali pogotowiu ratunkowemu dwóch bezdomnych mężczyzn. Półprzytomni mężczyźni, z uwagi na bardzo niską temperaturę, mogliby nie przeżyć nocy, gdyby pomoc nie przyszła w porę.

Miejsce, w którym znalezieni zostali mężczyźni, było już wcześniej kontrolowane przez mundurowych, w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców, którzy widywali wchodzącego tam bezdomnego. Jednakże w ciągu dnia budynek był pusty. 26 lutego br. około godziny 21.00 policjanci po raz kolejny pojechali sprawdzić wskazywane miejsce.

W jednym z pomieszczeń opuszczonego budynku, znajdującego się w centrum Jarocina, policjanci znaleźli 40-letniego mężczyznę. Mężczyzna był półprzytomny, nieświadomy tego, co się dzieje wokół niego. Policjanci zaopiekowali się 40-latkiem i sprawdzili pozostałe pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach pustostanu. W jednym z nich natknęli się na leżącego, z trudem oddychającego 44-latka.

Funkcjonariusze natychmiast wyprowadzili obu mężczyzn z budynku, w którym temperatura spadła poniżej zera stopni, i umieścili w radiowozie wzywając równocześnie na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Dopiero po ogrzaniu się w pojeździe mężczyźni byli w stanie podać policjantom swoje dane.

Lekarz, który przybył na miejsce, z uwagi na poważny stan bezdomnych, w tym duże wychłodzenie organizmów, zadecydował o ich hospitalizacji.

W ciągu ostatnich kilku nocy, gdy panowały dwucyfrowe mrozy, temperatura w pustostanach także spadała poniżej zera. Takie miejsce nie uchroni bezdomnych od zamarznięcia. Policjanci codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Reagują także na każde zgłoszenie mieszkańców, które tak jak w tym przypadku, może uratować ludzkie życie.

 

 

Agnieszka Zaworska/PG