Kościan - Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kościan - Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie

Data publikacji 10.04.2018

Kierowcy samochodów powinni sobie uzmysłowić, że wraz z nadejściem wiosny na drogi wyjechali miłośnicy jednośladów. Kierujący motocyklami również powinni zwracać uwagę na innych użytkowników dróg. Odrobina wzajemnego zrozumienia i szacunku z pewnością przyczyni się do bezpiecznego przemierzania dróg bez pretensji i konfliktów.

Ostatnie dni przyniosły znaczą poprawę pogody, co zachęciło wielu miłośników motocykli, do wyciagnięcia swoich „rumaków” z garaży. Pamiętajmy, żeby sprawdzić stan techniczny motocykla zanim na dobre rozpoczniemy cieszyć się z jazdy. Pamiętajmy, że zdarzenie motocykla z samochodem, może zakończyć się tragicznie dla motocyklisty, dlatego starajmy się, by każdy manewr na drodze był przemyślany i czytelny dla innych użytkowników dróg.

Kierowcy samochodów również powinni baczniej spoglądać w lusterka. Trzeba zacząć częściej i z większą uwagą sprawdzać, czy nie jesteśmy wyprzedzani przez motocykl, zwłaszcza, gdy sami chcemy wyprzedzić inny pojazd lub wykonać inny manewr.

Przypominamy, że nad bezpieczeństwem ruchu drogowego czuwają też funkcjonariusze na motocyklach, którzy kilka dni temu również rozpoczęli patrolować drogi na jednośladach.

W weekend 7-8 kwietnia br. wspólnie z członkami grupy motocyklowej działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI”, kościańscy policjanci uświadamiali kierowców samochodów, jak ważna jest obserwacja sytuacji na drodze. Członkowie stowarzyszenia rozdawali kierowcom naklejki przypominające o kierujących jednośladami „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

Radosław Nowak/DPB

  • Wspólne działania policjantów i motycyklistów
    Wspólne działania policjantów i motycyklistów
  • Policjanci na motycklach
    Policjanci na motycklach
  • Akcja Patrz w lusterka
    Akcja Patrz w lusterka
Praca w Policji