KWP - Zatrzymany z elementami broni - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Zatrzymany z elementami broni

W Rzeszowie policjanci z Wielkopolski zatrzymali mężczyznę, w którego domu zabezpieczono różne elementy broni. W działaniach brali odział policjanci wraz z biegłymi z zakresu broni palnej, wspierani przez antyterrorystów z Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez pozwolenia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

9 kwietnia br. funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Terrorem Kryminalnym oraz Handlu Ludźmi, a także w Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, realizowali działania w Rzeszowie. Byli wspierani przez biegłego z zakresu broni palnej z Laboratorium Kryminalistycznego, gdyż sprawa dotyczyła nielegalnego posiadania broni. W realizacji brali też udział antyterroryści z Rzeszowa, którzy wspierali kryminalnych.

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, który został zatrzymany, funkcjonariusze ujawnili kilkanaście istotnych elementów składowych broni: komory nabojowe, lufy, a także zamki z komorami nabojowymi do różnych typów broni. Zostały one zabezpieczone.

Mężczyzna został przetransportowany do prokuratury w Rzeszowie, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Piotr Garstka

Praca w Policji