Pleszew - Debata społeczna z seniorami - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pleszew - Debata społeczna z seniorami

Data publikacji 16.04.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie spotkali się z seniorami. Wszystko to w ramach debaty społecznej dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiali między innymi o zagrożeniach związanych z oszustwami.

12 kwietnia br. w budynku Urzędu Gminy w Gołuchowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie przedstawili zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zachowanie czujności podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Wszystko po to, aby nie stać się ofiarą oszustw dokonywanych metodą na tzw. wnuczka, policjanta, na wypadek czy też dotyczących zawierania szybkich umów z osobami, bądź firmami o niewiadomym pochodzeniu. Seniorzy obejrzeli też o tym filmy.

Po zapoznaniu uczestników debaty z zagrożeniami i przekazaniem informacji, w jaki sposób należy właściwie postępować, policjanci odpowiadali na ich pytania. Seniorzy pytali o kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także o oszustwa, m.in. na wnuczka i policjanta.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką.

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję. Policjanci przestrzegali także mieszkańców przed oddzwanianiem na nieznane numery telefonów, ponieważ zdarzają się przypadki, że za jedno tego typu połączenie abonenci musieli zapłacić kilkaset złotych.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.

 

Monika Kołaska/DPB

  • Debata z seniorami
    Debata z seniorami
  • Debata z seniorami
    Debata z seniorami
  • Debata z seniorami
    Debata z seniorami
Praca w Policji