Aktualności

Leszno - Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą

Data publikacji 03.07.2018

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzą spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą”. Edukują dzieci i młodzież z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale też przedstawiają założenia programu lokalnym ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jeszcze w trakcie trwania roku szkolnego, obecnie podczas zorganizowanych półkolonii, policjanci z leszczyńskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą”. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu realizacji zadań w 2018 r. w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Głównym celem przedsięwzięcia jest między innymi zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z rekreacji wodnej.

Na terenie powiatu leszczyńskiego znajduje się ponad 20 jezior, które swą atrakcyjną lokalizacją w czasie wakacji przyciągają tysiące letników z całej Polski. Plaże wtedy stają się zapełnione wczasowiczami, a niektóre z akwenów zachęcają do uprawiania sportów wodnych.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie regularnie spotykają się z mieszkańcami naszego regionu, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą, gdzie promują odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz przypominają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ostatnim czasie funkcjonariusze spotkali się także z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas tej konfrontacji przedstawicieli służb ratunkowych, policjanci między innymi przedstawili szczegółowe założenia programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą” .

Podczas każdego spotkania funkcjonariusze przypominają o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można zgłaszać zagrożone obszary, także w zakresie utonięć i dzikich kąpielisk. 

 

 

Monika Żymełka/PG

  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #1
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #2
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #3
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #4
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #5
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #6
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #7
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #8
  • Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą” #9
Praca w Policji