Koło – Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Koło – Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 09.07.2018

W ramach działań “Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” nad Jeziorem Brdowskim policjanci, ratownicy WOPR, PCK oraz strażacy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania. Pracownicy WOPR-u i PCK przeprowadzili instruktaż z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Atrakcją dla plażowiczów był także pokaz ratownictwa.

Kolscy policjanci szukają sposobów, by w jak najciekawszej formie przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę profilaktyczną. Od zeszłego roku policjanci wraz z ratownikami WOPR-u i straży pożarnej na plaży w Brdowie organizują akcje edukacyjne, na których informują plażowiczów jak zachować się nad wodą, aby było bezpiecznie. W tym roku do działań dołączyli również pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża. 

7 lipca br. nad jeziorem w Brdowie poszczególne służby przeprowadziły działania profilaktyczne, z których zarówno dzieci, jak i dorośli mogli się wiele nauczyć. Uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie zagrożonej w wodzie. Ratownicy wskazali właściwe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, jak wyglądają prawidłowe chwyty oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie obyło się również bez pokazu sprzętu ratowniczego, którym dysponują służby ratunkowe. Ogromną atrakcją dla plażowiczów była możliwość przepłynięcia wraz z ratownikami łodzią motorową straży pożarnej, wykorzystywaną do ratowania życia. 

Wszystkim obecnym plażowiczom dzielnicowi wręczyli ulotki prewencyjne, przypominające zasady bezpiecznego korzystania w wypoczynku wodnego.

Kolejne tego typu spotkanie na plaży w Brdowie odbędzie się już 4 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy!

Weronika Czyżewska/DPB

 

  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
Praca w Policji