KWP - "Wpław przez Kiekrz" rozstrzygnięty - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - "Wpław przez Kiekrz" rozstrzygnięty

Data publikacji 09.07.2018

Na jeziorze Kierskim odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody zorganizowane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach 51-go Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz 2018”. Nagrodą dla najlepszych policyjnych zawodników były puchary od Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

7 lipca br. nad jeziorem w Kiekrzu koło Poznania, odbyła się 51. edycja najstarszego maratonu pływackiego w Polsce pn. „Wpław przez Kiekrz” zorganizowanego przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe woj. wielkopolskiego, w ramach którego od 16 lat rozgrywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym – dystans to 3 kilometry. Coroczny maraton przyciąga liczną grupę miłośników pływania. Wśród blisko 100 uczestników na starcie stanęło 24 policjantów, policjantek, pracowników Policji i policyjnych emerytów. Punktem startowym, a zarazem metą trzykilometrowej trasy był teren ośrodka WOPRu na poznańskim Kiekrzu.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczał nadkom. Tomasz Winiarski Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu i podinsp.. Aleksander Sawczak – Komendant Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu.

Wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Kiepas – KWP Kielce, wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Burdelak – KWP Wrocław. Natomiast zwycięzcą XVI Międzynarodowych  Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym został bezkonkurencyjny Daniel Osik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Maciej Święcichowski

Praca w Policji