Piła – Zatrzymani z tytoniem bez akcyzy - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła – Zatrzymani z tytoniem bez akcyzy - video

Data publikacji 11.07.2018

Pilscy policjanci zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 80 tysięcy sztuk papierosów wraz z tytoniem i spirytusem. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 400 tysięcy zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile 3 lipca br. przeprowadzili działania na terenie miasta wymierzone w przestępczość akcyzową. Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania funkcjonariusze w mieszkaniu 62-latka zabezpieczyli łącznie 64 tysiące sztuk papierosów różnych marek,12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu.

Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 38-letnią mieszkankę Piły. U niej również znaleziono blisko 17 tysięcy sztuk papierosów. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli również pieniądze w polskiej walucie w łącznej kwocie ponad 60 tysięcy złotych.

Jak ustalono, zatrzymane osoby zajmowały się procederem przestępczym co najmniej od 2017 roku, a szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400 tysięcy zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.


Jędrzej Panglisz/DPB

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji