Aktualności

Konin – Podsumowanie policyjnego rajdu rowerowego „Jedziemy dla Laury”

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci i policyjni emeryci podsumowali rajd rowerowy, podczas którego przez pięć dni pokonali 655 km z Białegostoku do Sandomierza. Dzięki sponsorom pomogli chorej 2,5-letniej Laurze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koninie 9 lipca br. odbyło się uroczyste zakończenie rajdu rowerowego zorganizowanego przez konińskich policjantów, który trwał od 11 do 16 czerwca br.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie IPA Region Konin. Zrzeszeni w nim policjanci i policyjni emeryci nie po raz pierwszy zorganizowali podobne przedsięwzięcie. W ubiegłym roku przejechali kilkaset kilometrów w śniegu i niskich temperaturach, aby pomóc koledze z konińskiej komendy choremu na stwardnienie rozsiane. Tym razem policyjni cykliści ruszyli z pomocą 2,5-letniej Laurze chorej na uogólnioną samoistną padaczkę i zespoły padaczkowe, padaczkę z napadami mioklonicznymi oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Wyprawa policjantów mogła przynieść wymierne rezultaty dzięki sponsorom. Do pomocy włączyło się siedem firm, fundacja oraz prokuratury: okręgowa z Konina oraz rejonowe z powiatów ościennych. Na pomoc dla Laury policjanci zebrali 11 235 zł.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie kom. Roman Pankowski wręczył rodzicom Laury symboliczny czek. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a mała Laura przekazała każdemu z rowerzystów podziękowania.

Policjanci serdecznie dziękują sponsorom za zaangażowanie i już planują przyszłoroczną wyprawę. Trasa jeszcze nie jest wyznaczona, ale jedno jest pewne – policyjni cykliści nie będą mieli problemów ze znalezieniem szczytnego celu, dla jakiego pojadą.

Marcin Jankowski/DPB

  • Charytatywny rajd policjantów
  • Charytatywny rajd policjantów
  • Charytatywny rajd policjantów
  • Charytatywny rajd policjantów
  • Charytatywny rajd policjantów
  • Charytatywny rajd policjantów
Praca w Policji