KWP - Zapraszamy na sobotni piknik "Bezpieczne Wakacje" - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Zapraszamy na sobotni piknik "Bezpieczne Wakacje"

W poznańskim Nowym Zoo odbędzie się piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Jest to impreza towarzysząca obchodom Święta Policji garnizonu wielkopolskiego. W sobotnie południe, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć policyjny sprzęt, uczestniczyć w profilaktycznych zabawach, a także dowiedzieć się jak zostać policjantem. Wszystkich chętnych zapraszamy.

14 lipca br. o godziny 12.00 rozpocznie się piknik profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. W okolicach słoniarni będzie można zobaczyć sprzęt, którego na co dzień używają wielkopolscy policjanci. Każdy chętny będzie mógł zasiąść w policyjnym radiowozie, armatce wodnej używanej przez OPP Poznań, czy policyjnym quadzie. Kierowcy zobaczą z bliska policyjny radiowóz, którym policjanci ścigają drogowych piratów. Na miejscu będzie również poznański mobilny komisariat.

Policjanci zorganizują również pokaz pierwszej pomocy i konkurencje sportowe dla dzieci. Przed wejściem głównym do zoo, funkcjonariusze będą znakować rowery oraz prowadzić rozmowy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Nie zabraknie również policyjnych czworonogów i koni policyjnych. W specjalnym namiocie, specjaliści od naboru do policji, będą przedstawiać każdemu chętnemu ścieżkę rekrutacji do służby w policyjnym mundurze.

Policyjny piknik „Bezpieczne Wakacje” potrwa do godziny 15. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

 

Piotr Garstka

Praca w Policji