Aktualności

Leszno - Nawet w niepogodę „Kręci nas bezpieczeństwo… nad wodą”

Data publikacji 18.07.2018

Bezpieczeństwo nad wodą, w domu i na drodze oraz specyfika zawodu policjanta to główne tematy poruszane podczas wizyty dzieci odbywających półkolonie w Szkole Podstawowej Nr 13 w Lesznie. Całość wizyty, pomimo deszczu za oknem, odbyła się pod hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” regularnie spotykają się z dziećmi zamieszkującymi w naszym regionie oraz wypoczywającymi na terenie miasta i powiatu leszczyńskiego. Pogadanki na temat bezpieczeństwa odbywają się w miejscach wypoczynku najmłodszych, nad wodą, a także w komendzie.

17 lipca br. do leszczyńskiej jednostki Policji przybyła grupa dzieci w wieku od 5 do 12 lat, uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 13. Na wstępie spotkania gościom przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórzu i na drodze. Dzieci jednak przyznały, że podczas lata korzystają z różnego rodzaju kąpielisk w regionie, w kraju i za granicą. Dlatego szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Rozmawiano o tym jak zapobiegać zaginięciu dziecka na zatłoczonej plaży i jak sobie radzić w sytuacji ewentualnego zaginięcia, omówiono główne przyczyny utonięć oraz podstawowe zasady zachowania nad wodą mające wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. 

Najmłodsi mogli obejrzeć elementy wyposażenia każdego policjanta do codziennej służby oraz w czasie zabezpieczenia imprezy masowej. A na koniec wspólna fotografia przy policyjnym radiowozie.

 

 

Monika Żymełka/PG

  • Nawet w niepogodę „Kręci nas bezpieczeństwo … nad wodą” #1
  • Nawet w niepogodę „Kręci nas bezpieczeństwo … nad wodą” #2
  • Nawet w niepogodę „Kręci nas bezpieczeństwo … nad wodą” #3
Praca w Policji