Złotów - Obozowiska pod czujnym okiem policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów - Obozowiska pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 18.07.2018

Złotowscy policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Głównym tematem spotkań jest przypomnienie podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci ze złotowskiej komendy, kontynuują działania prewencyjne w zakresie przygotowania do bezpiecznego wypoczynku obozowisk harcerskich na terenie naszego powiatu. Mundurowi spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na obozach w miejscowości Podgaje, Kujanki i Okonek, a wszystko w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze rozmawiali o tym jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą oraz na terenach przywodnych. Mundurowi poruszyli również zagadnienia dotyczące zagrożeń, z którymi może się spotkać młody człowiek podczas wakacji.

Jednak szczególną uwagę poświęcili tematyce związanej z postępowaniem w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych. W spotkaniu uczestniczyli również strażacy, oni opowiedzieli młodzieży, jak należy reagować gdy nagle pojawi się pożar. Okazało się, że młodzież jest świetnie przygotowana do wypoczywania w takich warunkach. Uczestnicy wykazali się bowiem dużą wiedzą na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Chętnie opowiadali funkcjonariuszom również o zaplanowanych atrakcjach, które czekają na nich w czasie obozu.

Policjanci spotkali się również z opiekunami młodych harcerzy. Wspólnie omówili zasady powiadamiania oraz procedury jakie należy zastosować w przypadku wystąpienia sytuacji zagrażającej uczestnikom obozowiska. Policjanci obiecali młodzieży, że jeszcze ich odwiedzą i porozmawiają na temat zdobytych umiejętności oraz o wrażeniach i obozowych przeżyciach.

 

 

Maciej Forecki/PG

  • Obozowiska pod czujnym okiem policjantów #1
  • Obozowiska pod czujnym okiem policjantów #2
  • Obozowiska pod czujnym okiem policjantów #3
Praca w Policji