Gniezno - Zakręcony Skorzęcin - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Gniezno - Zakręcony Skorzęcin

Data publikacji 24.07.2018

Policjanci, strażacy, WORD prowadzili działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w jednym z największych kompleksów turystycznych w Skorzęcinie. Wszystko to w ramach Studia Lata Radia Plus Gniezno. Przez kilka godzin funkcjonariusze przekazywali w wywiadach na żywo oraz przy swoim stoisku porady na temat bezpiecznego wypoczynku.

Kilkaset osób odwiedziło 22 lipca br. wspólne stoisko profilaktyczne gnieźnieńskich policjantów i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Wszystko to w ramach Studia Lata Radia Plus Gniezno.

Dla wypoczywających nad wodą przygotowano różne atrakcje. Były konkursy dla najmłodszych i dla dorosłych. Chętni mogli pokonać krótki slalom w alkogoglach lub narkogoglach. Przez kilkugodzinny pobyt na terenie kompleksu w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci promowali przede wszystkim bezpieczne zachowania, udzielali porad, wskazówek i odpowiedzi na wiele różnych pytań, które kierowali do nich wypoczywający.

Podczas radiowych wejść "na żywo" Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, oficer prasowy i profilaktyk społeczny odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem, przypomnieli wspólną akcję prowadzoną z radiem pod nazwą "Posłuchaj głosu dziecka", poruszono temat nietrzeźwych kierowców, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzielnicowych, bezpieczeństwa pieszych, zażywania narkotyków i dopalaczy i bezpieczeństwa na terenie kompleksu w Skorzęcinie. Podczas działań rozdawano kamizelki i szelki odblaskowe, odblaski, kieszonkowe kodeksy rowerzysty i inne gadżety.

 

Anna Osińska/DPB

  • ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ
    ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ #1
  • ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ
    ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ #2
  • ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ
    ZAKRĘCONY BEZPIECZEŃSTWEM NAD WODĄ #3
Praca w Policji