Poznań - Działania profilaktyczne Policji nad jeziorami - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań - Działania profilaktyczne Policji nad jeziorami

25 lipca br. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne nad Jeziorem Lusowskim.

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie, bezpieczeństwo... nad wodą” funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym 25 lipca br. przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Podczas działań policjanci skontrolowali teren kąpieliska pod kątem bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą oraz teren wokół jeziora z uwagą na amatorów kąpieli w miejscach niedozwolonych. Mundurowi rozmawiali z ratownikami pracującymi na plaży na temat bezpieczeństwa, ale najwięcej czasu poświęcili wypoczywającym nad jeziorem plażowiczom.

Funkcjonariusze przypominali osobom spędzającym czas nad jeziorem o zasadach, związanych w szczególności z bezpieczną kąpielą, korzystaniem z kąpielisk strzeżonych, stosowaniu się do poleceń ratowników oraz dbania o własne mienie na plaży.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były materiały w postaci broszur informacyjnych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

 

 

Maciej Małaszewski/PG

Praca w Policji