Piła - O wodzie na wodzie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - O wodzie na wodzie

Data publikacji 06.08.2018

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pile oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile zorganizowały akcję profilaktyczną pn. "Porozmawiajmy o wodzie - na wodzie". Podczas rejsu czarterowego tramwajem wodnym "Gordaliną" funkcjonariusze promowali przewodnie hasło imprezy: "Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!".

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także wiele zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność.

Na pokładzie tramwaju wodnego „Gordalina” o bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności rozmawiały z dziećmi i ich opiekunami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Akcja pn. „Porozmawiajmy o wodzie na wodzie” została zorganizowana w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą:.

Uczestnicy czarterowego rejsu Gordaliną dowiedzieli się m. in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas rejsu dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali upominki z hasłami przewodnimi „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji. Dziękujemy za wsparcie akcji Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Pile.

 

 

Żaneta Kowalska/PG

  • O wodzie na wodzie #1
  • O wodzie na wodzie #2
  • O wodzie na wodzie #3
Praca w Policji