Aktualności

Leszno - Kolejne spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”

Dzielnicowi z Osiecznej wspólnie z ratownikiem WOPR w miniony weekend przypominali o bezpieczeństwie nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Były zabawy, upominki i lekcja pokory wynikająca z zagrożeń jakie niesie za sobą przebywanie nad wodą.

Policjanci leszczyńskiej jednostki cyklicznie podczas wakacji, organizują spotkania nad wodą. 4 sierpnia br. dzielnicowi z Osiecznej wspólnie z ratownikiem WOPR, przestrzegali przed zagrożeniami jakie niesie za sobą przebywanie nad wodą i w wodzie.

Na koniec spotkania dzieci oraz młodzież otrzymała specjalne opaski na rękę, z miejscem na wpisanie numeru telefonów opiekunów. Jeśli maluch zgubi się na plaży wśród tłumu, ułatwi to pracę ratownikom. Opaska wyposażona jest także w czujnik promieniowania UV. W zależności od natężenia promieni słonecznych zabarwia się ona na odpowiedni kolor, informując nas o właściwym zabezpieczeniu skóry.

Jak podaje MSWiA w pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie trzy dni to przerażający bilans – 30 osób straciło życie wypoczywając nad wodą.

Przed nami kolejne upalne dni, które sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii, a to od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo.

 

 

KMP Leszno/PG

Praca w Policji